2019-12-12   16:13:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

12_S
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Senior 
 
SR: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 
SJR: Axel Pettersson (1995) 56.17 2014-04-26 
MR: Mattias Carlsson (1990) 55.62 2013-07-04 
FM: Mattias Carlsson 55.97 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
552  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  54.85   
267  Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  50 m  55.82   
32  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  56.79   
324  Bergman Fabian  1994  SALTSJÖB  AQ2194  50 m  57.31   
192  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  57.72   
294  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  57.85   
251  Frank Simon  1990  SK NEPTUN  AS2590  50 m  57.95   
254  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  58.41   
135  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  50 m  58.44   
10  569  Nilsson Martin  1993  SPIF SF  AL6793  50 m  58.78   
11  339  Mikaelsson Anton  1993  SKELLEFTEÅ  AA4193  50 m  59.42   
12  171  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  59.52   
13  450  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  1:00.09   
14  323  Altman Elias  1998  SALTSJÖB  AH6998  50 m  1:00.39   
15  475  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  50 m  1:00.44   
16  48  Ghirmai Efrem  1996  HS  AC1396  50 m  1:00.45   
17  479  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  AO1598  50 m  1:00.62   
18  290  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  1:00.64   
19  544  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  1:00.85   
20  156  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  1:00.92   
21  403  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  1:00.98   
22  143  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  1:01.53   
23  302  Andersson Jonas  1996  POSEIDON  AE2396  50 m  1:01.66   
24  111  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  1:01.67   
25  132  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  1:01.80   
26  425  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  1:01.94   
27  363  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  AR0798  50 m  1:02.08   
28  172  Schön Svensson David  1993  SK LAXEN  AD8993  50 m  1:02.14   
29  405  Ydenius Axel  1997  SÖDERTÄLJE  AD3997  50 m  1:02.18   
30  209  Hellqvist Gustav  1995  MKK  AG3595  50 m  1:02.21   
31  322  Alexandersson Marcus  1997  S 77  AL7597  50 m  1:02.23   
32  542  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m  1:02.30   
33  359  Henriksson Tobias  1996  SPÅRVÄGEN  AN4796  50 m  1:02.86   
34  126  Evaldsson Mattias  1997  KALMAR SS  AQ4597  50 m  1:03.02   
35  Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  50 m  1:03.13   
36  13  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  1:03.19   
37  185  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  AC3196  50 m  1:03.20   
38  427  Reinholdz Erik  1997  SÖDERTÖRN  AF2397  50 m  1:03.27   
39  560  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  1:03.29   
40  201  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  AZ6995  50 m  1:03.30   
41  191  Olsson Daniel  1996  LASS  AF0396  50 m  1:03.34   
42  14  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  AX9396  50 m  1:03.86   
43  Willberg Carl-Åke  1998  DANDERYD  AG1398  50 m  1:04.24   
44  145  Peter Jeremy  1988  KUNGSBACKA  AQ5988  25 m  56.14   
45  80  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  Yard  52.65   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  17:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner