2019-12-14   10:25:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

34_S
Gren 34, 100m Fjärilsim Herrar Senior 
 
SR: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
SR Juniorer: Oscar Ekström (1994) 54.40 2014-07-05 
MR Senior: Lars Frölander (1974) 52.39 2009-07-05 
FM: Jesper Jonsson 54.34 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
553  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  54.26   
182  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  54.40   
190  Linge Alexander  1992  LASS  AG0592  50 m  54.65   
264  Nyström Alexander  1990  SK NEPTUN  AG1590  50 m  54.70   
184  Frölander Lars  1974  LASS  AA0174  50 m  55.26   
192  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  55.69   
232  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  50 m  55.70   
294  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  55.80   
112  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  56.04   
10  109  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  56.15   
11  345  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  56.18   
12  53  Holmström Jonas  1992  HS  AH1392  50 m  56.67   
13  503  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  50 m  56.80   
14  341  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  56.85   
15  206  Brännerud Garcia Johan  1994  MKK  BB5794  50 m  56.93   
16  67  Steén Robbin  1987  HS  AE5187  50 m  57.04   
17  83  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  57.14   
18  231  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  57.20   
19  353  Björk Viktor  1992  SPÅRVÄGEN  AW9592  50 m  57.30   
20  107  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  50 m  57.35   
21  174  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  57.45   
22  153  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  57.47   
23  259  Lundgren Magnus  1991  SK NEPTUN  AI2991  50 m  57.63   
24  398  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  58.02   
25  46  Falk Hansson Joel  1994  HS  AT7394  50 m  58.20   
26  239  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  58.22   
27  189  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  58.39   
28  89  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  58.47   
29  556  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  58.49   
30  511  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  58.59   
31  44  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  58.73   
32  286  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  58.74   
33  155  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  58.76   
34  211  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  58.85   
35  518  Sjöblad Oscar  1997  VÄSTERVIK  AM6397  50 m  58.97   
36  570  Q Hammarlind Joakim  1993  SPIF SF  AM7593  50 m  59.14   
37  43  Andersson Niklas  1992  HS  AL3992  50 m  59.24   
38  171  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  59.27   
39  166  Hvalgren Niclas  1995  SK LAXEN  AC9195  50 m  59.30   
40  288  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  59.40   
41  472  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  59.43   
42  335  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  59.62   
43  306  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  59.81   
44  233  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  59.82   
45  200  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  50 m  59.85   
46  142  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  59.88   
47  241  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  50 m  59.93   
48  137  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  59.96   
49  567  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  50 m  1:00.09   
50  438  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  50 m  1:00.24   
51  293  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  1:00.51   
52  507  Norlander Carl  1997  VÄSBY SS  AH5397  50 m  1:01.50   
53  135  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  Yard  48.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  17:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner