2019-10-21   00:35:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Onsdag 1/7 kl. 10.00

2_J
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Junior 
 
SR: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 
SJR: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 
MR: Simon Sjödin (1986) 1:58.32 2014-07-02 
FM: Simon Sjödin 1:58.32 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
112  Malm Markus  1997  JÖNKÖPING  AE7397  50 m  2:03.43   
109  Kerman Henry  1997  JÖNKÖPING  AI6597  50 m  2:05.95   
89  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  2:06.40   
231  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  2:10.32   
395  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  2:12.08   
155  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:12.56   
239  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  2:12.65   
522  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  2:12.79   
241  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  50 m  2:12.88   
10  335  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  2:13.06   
11  477  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  2:13.22   
12  110  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  2:13.51   
13  44  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  2:13.79   
14  290  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:13.91   
15  79  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  2:14.26   
16  472  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  2:14.38   
17  529  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  2:14.79   
18  113  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  2:15.16   
19  292  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  2:15.64   
20  187  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  2:16.21   
21  306  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:16.28   
22  142  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  2:16.49   
23  80  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  2:17.48   
24  560  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:17.82   
25  166  Hvalgren Niclas  1995  SK LAXEN  AC9195  50 m  2:18.36   
26  13  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:18.42   
27  95  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  2:18.68   
28  567  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  AB9798  50 m  2:18.73   
29  107  Johansson Victor  1998  JÖNKÖPING  AA7798  25 m  2:05.30   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  17:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner