2019-10-23   23:58:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Onsdag 1/7 kl. 10.00

1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer Senior 
 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.77 2015-05-30 
SJR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:56.56 2014-07-02 
FM: Sarah Sjöström 1:56.56 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
428  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  1:54.77   
354  Coleman Michelle  1993  SPÅRVÄGEN  AM2493  50 m  1:56.71   
50  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  1:59.63   
357  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  50 m  2:02.20   
441  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  2:04.23   
256  Lajunen Laura  1992  SK NEPTUN  CG2692  50 m  2:04.40   
268  Stenkvist Henriette  1994  SK NEPTUN  AC4894  50 m  2:04.43   
88  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  2:04.64   
509  Salomonsson Nadja  1992  VÄSBY SS  AD2892  50 m  2:05.20   
10  520  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  2:05.62   
11  344  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  2:05.82   
12  329  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  2:06.69   
13  448  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  2:06.74   
14  285  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  2:06.99   
15  23  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  2:07.08   
16  504  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  2:07.28   
17  287  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  50 m  2:07.60   
18  102  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  50 m  2:08.38   
19  87  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  2:08.41   
20  125  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:08.72   
21  562  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  50 m  2:08.87   
22  365  Sundstedt Emma  1998  SPÅRVÄGEN  BE7498  50 m  2:08.95   
23  248  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  2:09.15   
24  68  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  2:09.18   
25  94  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  2:09.31   
26  495  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:09.38   
27  386  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  2:09.65   
28  336  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:09.79   
29  85  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  2:09.83   
30  500  Trollstad Fanny  1997  VÄRNAMO SS  AH5497  50 m  2:09.87   
31  401  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  2:10.06   
32  25  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  2:10.12   
33  422  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  2:10.21   
34  506  Jonsson Anna  1994  VÄSBY SS  AK3694  50 m  2:10.63   
35  59  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  2:10.65   
36  315  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  2:10.73   
37  366  Wahlström Emma  1994  SPÅRVÄGEN  AF9294  50 m  2:12.31   
38  415  Hallman Josefin  1995  SÖDERTÖRN  BF4695  50 m  2:12.49   
39  188  Henell Sofia  1997  LASS  AD0297  50 m  2:12.73   
40  491  Nyman Lovisa  1994  UMEÅ SS  AF4894  50 m  2:13.26   
41  65  Sjöberg Sofie  1994  HS  BV0494  50 m  2:17.61   
42  445  Marko-Varga Ida  1985  SK TRITON  AB2285  25 m  2:01.07   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  17:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner