2019-08-25   07:55:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Onsdag 1/7 kl. 10.00

6_S
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Senior 
 
SR: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 
SJR: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 
MR: Erik Persson (1994) 2:13.43 2014-07-02 
FM: Erik Persson 2:13.43 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
144  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  2:11.34   
554  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  2:15.91   
508  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  2:19.09   
483  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  2:20.34   
46  Falk Hansson Joel  1994  HS  AT7394  50 m  2:20.36   
449  Svensson Marcus  1992  SK TRITON  AJ3192  50 m  2:20.74   
527  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  2:21.62   
473  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  2:21.99   
174  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  2:22.43   
10  100  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  2:22.76   
11  55  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  2:23.40   
12  168  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  2:23.94   
13  265  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  50 m  2:24.69   
14  70  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  2:25.84   
15  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  AT1195  50 m  2:26.33   
16  34  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  50 m  2:27.59   
17  450  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  2:28.09   
18  154  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:28.84   
19  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  50 m  2:28.91   
20  247  Dahlgren Johan  1986  SK NEPTUN  AB4986  50 m  2:29.65   
21  169  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  50 m  2:29.97   
22  210  Helman Jakob  1996  MKK  AU1396  50 m  2:30.18   
23  63  Schippert Otto  1996  HS  AG7996  50 m  2:30.55   
24  235  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  50 m  2:30.65   
25  145  Peter Jeremy  1988  KUNGSBACKA  AQ5988  50 m  2:30.66   
26  556  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  2:30.85   
27  338  Lindberg Benjamin  1995  SKELLEFTEÅ  AJ6195  50 m  2:30.95   
28  180  Andersson Tom  1998  LASS  AK2598  50 m  2:31.28   
29  482  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  AN6197  50 m  2:32.25   
30  525  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  2:32.36   
31  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  2:33.18   
32  419  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  2:33.67   
33  13  Brand William  1998  ESKILSTUNA  AN2198  50 m  2:33.76   
34  345  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  2:34.12   
35  205  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  2:35.07   
36  305  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  2:36.54   
37  380  Skagius Johannes  1995  SUNDSVALL  AH8595  25 m  2:11.07   
38  484  Strand Ludvig  1994  TÄBY SIM  AE5794  Yard  2:02.68   
39  378  Quan-Sterneld Eric  1998  SUNDSVALL  AY2598  Yard  2:10.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 juni 2015 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  17:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner