2019-12-12   23:49:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Torsdag 2/7 kl. 10.00

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  SM/JSM (50m)    Utskriftsdatum  02 juli 2015   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  08:52   
  Arrangör  SSF/Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  01 juli 2015         
 
 
 
Gren 10, 400m Medley Herrar  Försök (5) 
Sponsor: SPEEDO 
SR: Simon Sjödin (1986) 4:19.68 2014-07-03 
SJR: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 
MR: Simon Sjödin (1986) 4:19.68 2014-07-03 
FM: Simon Sjödin 4:19.68 
 
Heat 1 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
10  William Westerlund Holappa  1999  AC0599  ELFSBORG    50m  5:01.09 
113  Erik Nicklasson  1998  AG2598  JÖNKÖPING    50m  5:00.27 
536  Johan Christiansson  1996  AD4396  YSTADS SS    50m  5:00.76 
               
               
               

 
Heat 2 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
Joel Hambraeus  1998  AL8198  DANDERYD    50m  4:59.32 
89  Viktor Fridsjö  1998  AO4798  JÄRFÄLLA S    50m  4:58.47 
187  Mattias Grynning  1999  AJ0599  LASS    50m  4:57.41 
205  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    50m  4:58.24 
12  Sean Johansson  1997  AO1197  SK ENA    50m  4:58.49 
332  Johannes Sköld  1996  AE0196  S 02    50m  4:59.42 
               

 
Heat 3 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD    50m  4:53.22 
95  Gustav Swedenborg  1998  AD7598  JÄRFÄLLA S    50m  4:51.88 
110  David Larsson  1996  AH7196  JÖNKÖPING    50m  4:51.62 
70  Olle Williamsson  1998  AH4198  HS    50m  4:47.33 
471  Hugo Eriksson  1999  AB8599  TUREBERG    50m  4:47.85 
252  Karl Gustav Gérnyi  1999  AG9599  SK NEPTUN    50m  4:51.82 
363  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  AR0798  SPÅRVÄGEN    50m  4:51.99 
560  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    50m  4:55.18 

 
Heat 4 (5) , Junior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
522  Filip Björkholm  1998  AP5798  VÄSTERÅS    50m  4:46.48 
529  Lukas Steiner  1998  AG8998  VÄSTERÅS    50m  4:41.97 
239  Patrik Löfgren  1996  AA4396  MASS    50m  4:36.17 
477  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM    50m  4:28.77 
511  Samuel Törnqvist  1997  AI6197  VÄSBY SS    50m  4:35.78 
258  William Lulek  1998  AJ6998  SK NEPTUN    50m  4:38.77 
80  Erik Boström  1997  AV5997  HÖGANÄS SS    50m  4:45.87 
79  Joel Westerlind  1996  AD2796  HÄRNÖSAND    50m  4:47.14 

 
Heat 5 (5) , Senior 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
339  Anton Mikaelsson  1993  AA4193  SKELLEFTEÅ    50m  4:50.53 
143  Oskar Johansson  1993  AY7593  KUNGSBACKA    50m  4:45.83 
251  Simon Frank  1990  AS2590  SK NEPTUN    50m  4:26.13 
144  Erik Persson  1994  AB6794  KUNGSBACKA    50m  4:21.36 
527  Linus Kanth  1991  AP5991  VÄSTERÅS    50m  4:26.04 
551  Ossian Arvidsson  1992  AK3592  UDDEVALLA    50m  4:45.29 
312  Marcus Kindberg  1993  AI6993  SK RAN    50m  4:49.66 
400  Theodor Hansson  1994  AG8394  SÖDERTÄLJE    50m  4:56.75 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  02 juli 2015 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  08:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner