Startliste for Concordia Forsikring cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09.00
Seedede heat Løb 36
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2015 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:41 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 september 2015 |
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (17) |
Majken Thorup, 1.07.49, Aalborg, 2003 |
Sponsor: Sportigan |
|
Vejledende starttid 13:45 |
Heat 1 (17) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
3 |
Christina Berggren Munch |
2001 |
0136AY |
STRUER |
|
25m |
|
211 |
4 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
KristianSA |
|
25m |
|
745 |
5 |
Maren Hope |
2002 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
429 |
2 |
Louisa Christensen |
2005 |
0572AP |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:20.88 |
436 |
3 |
Ellen Jensen |
2005 |
0546AF |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:59.37 |
4 |
4 |
Maya Madsen |
2003 |
|
Lillesand |
|
25m |
1:58.38 |
327 |
5 |
Dinah Løve Høegh |
2003 |
0306AU |
SILKEBORG |
|
50m |
1:59.17 |
168 |
6 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
AALBORG |
|
25m |
2:02.08 |
439 |
7 |
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:31.95 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
353 |
1 |
Frida Grønkjær |
2005 |
0582AH |
THISTED |
|
25m |
1:55.90 |
141 |
2 |
Laura S. Olesen |
2005 |
0538AA |
AALBORG |
|
25m |
1:54.33 |
629 |
3 |
Tuva Sandvik |
2003 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:53.00 |
386 |
4 |
Emma Thinggaard |
2002 |
|
THISTED |
|
25m |
1:51.20 |
111 |
5 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
0396AR |
AALBORG |
|
25m |
1:52.34 |
630 |
6 |
Emilie Furuborg |
2004 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:54.31 |
438 |
7 |
Emma Lundorff Johannsen |
2003 |
0368AS |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:54.61 |
347 |
8 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
25m |
1:56.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
428 |
1 |
Nanna Bütikofer |
2004 |
0476AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:50.16 |
356 |
2 |
Ida Hovmark |
2005 |
0528AG |
THISTED |
|
25m |
1:49.45 |
336 |
3 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
25m |
1:48.02 |
121 |
4 |
Mathilde Iversen |
2003 |
0316AX |
AALBORG |
|
25m |
1:47.30 |
51 |
5 |
Stine Rejkjær Gadgaard |
2003 |
0342AW |
STRUER |
|
25m |
1:47.79 |
128 |
6 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:48.65 |
229 |
7 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
Elverum |
|
25m |
1:50.03 |
531 |
8 |
Ida Christensen |
2001 |
0126AU |
SMUT |
|
25m |
1:50.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
701 |
1 |
Sofia Bak |
2002 |
0238AO |
HOBRO |
|
25m |
1:46.74 |
49 |
2 |
Sofie Astrup |
2001 |
0198AX |
STRUER |
|
25m |
1:45.27 |
67 |
3 |
Elina Mattsson |
1999 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:42.42 |
538 |
4 |
Michelle Philipsen |
2003 |
0352AU |
SMUT |
|
25m |
1:42.27 |
332 |
5 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
25m |
1:42.35 |
391 |
6 |
Amalie Vinther |
1995 |
9506AU |
THISTED |
|
25m |
1:42.48 |
5 |
7 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
Lillesand |
|
25m |
1:46.50 |
432 |
8 |
Sara Farag |
2003 |
0356AT |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:46.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
581 |
1 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
A6 |
|
25m |
1:41.41 |
717 |
2 |
Emilia Nielsen |
2000 |
0074AP |
JARL |
|
25m |
1:40.19 |
688 |
3 |
Lærke Als |
2002 |
0214AU |
NORD |
|
50m |
1:39.32 |
321 |
4 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
25m |
1:36.12 |
306 |
5 |
Nanna Eriksen |
2001 |
0118BC |
AABYBRO |
|
25m |
1:37.26 |
366 |
6 |
Helena Kristensen |
2000 |
0008AP |
THISTED |
|
25m |
1:40.00 |
375 |
7 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
25m |
1:41.25 |
325 |
8 |
Line Frederiksen |
2003 |
0314AG |
SILKEBORG |
|
25m |
1:42.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
368 |
1 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
25m |
1:36.01 |
108 |
2 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
0274AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:35.64 |
56 |
3 |
Camilla S Mortensen |
2003 |
0358AL |
STRUER |
|
25m |
1:34.63 |
699 |
4 |
Camilla Aagaard |
2000 |
0044AY |
NORD |
|
25m |
1:34.21 |
171 |
5 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
50m |
1:34.58 |
123 |
6 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
25m |
1:34.85 |
591 |
7 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
25m |
1:35.82 |
622 |
8 |
Nora Tolfsen |
2001 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:36.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
517 |
1 |
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
AGF |
|
25m |
1:33.75 |
274 |
2 |
Nanette Nikolajsen |
2000 |
0004AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:33.61 |
72 |
3 |
Margrete Johnsson |
1999 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:32.71 |
718 |
4 |
Gitta Nielsen |
1999 |
9906AQ |
JARL |
|
25m |
1:32.01 |
331 |
5 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
25m |
1:32.16 |
162 |
6 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
0266AI |
AALBORG |
|
25m |
1:33.30 |
307 |
7 |
Ida Troldborg |
2003 |
0372AS |
AABYBRO |
|
25m |
1:33.68 |
160 |
8 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
AALBORG |
|
25m |
1:34.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Edle Irene Vidnes |
2001 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:31.45 |
695 |
2 |
Karoline Nielsen |
1997 |
9736AL |
NORD |
|
25m |
1:31.38 |
625 |
3 |
Anne Linnea Vilhelmsen |
2003 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:31.08 |
383 |
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
25m |
1:29.82 |
199 |
5 |
Alma Aaste Løvstuen Moen |
1997 |
|
KristianSA |
|
25m |
1:29.84 |
50 |
6 |
Klea Christensen |
2001 |
0196AX |
STRUER |
|
25m |
1:31.28 |
224 |
7 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
Elverum |
|
25m |
1:31.44 |
346 |
8 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
25m |
1:31.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
552 |
1 |
Marita Fjelland Leknesun |
1999 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:29.34 |
235 |
2 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
25m |
1:28.50 |
522 |
3 |
Nanna Rolle |
2000 |
0094AY |
AGF |
|
25m |
1:27.29 |
376 |
4 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
25m |
1:26.34 |
381 |
5 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
1:26.54 |
230 |
6 |
Charlotte Norstad |
1998 |
|
Elverum |
|
25m |
1:28.48 |
431 |
7 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
0264AB |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:28.98 |
250 |
8 |
Katharina Schmidt Madsen |
2001 |
0196AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:29.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
530 |
1 |
Caroline Christensen |
1999 |
9962AR |
SMUT |
|
50m |
1:26.11 |
249 |
2 |
Stine Kromann |
1999 |
9982BC |
ESBJERG |
|
25m |
1:25.54 |
134 |
3 |
Maja Meinert |
2001 |
0118AO |
AALBORG |
|
25m |
1:25.34 |
179 |
4 |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
|
KristianSA |
|
25m |
1:25.03 |
616 |
5 |
Ingrid Vatne Norheim |
2000 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:25.24 |
228 |
6 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
Elverum |
|
25m |
1:25.34 |
102 |
7 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
25m |
1:25.55 |
559 |
8 |
Thea Helene Kristiansen |
2002 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:26.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Julie Gadgaard |
2001 |
0124AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:24.66 |
273 |
2 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:24.45 |
731 |
3 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
9932AH |
AAS |
|
25m |
1:23.51 |
270 |
4 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
ESBJERG |
|
25m |
1:23.31 |
505 |
5 |
Clara Holst |
1999 |
9956AY |
AGF |
|
25m |
1:23.41 |
556 |
6 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:24.33 |
384 |
7 |
Louise Sørensen |
2000 |
0012AP |
THISTED |
|
25m |
1:24.62 |
255 |
8 |
Alberte Sommerlund Peders |
2002 |
0262ar |
ESBJERG |
|
25m |
1:25.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:22.86 |
92 |
2 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
1:22.29 |
140 |
3 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
25m |
1:21.81 |
267 |
4 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:21.63 |
218 |
5 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
KristianSA |
|
25m |
1:21.69 |
456 |
6 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
HERNING |
|
25m |
1:21.98 |
615 |
7 |
Julie Elefsen |
2000 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:22.35 |
258 |
8 |
Freja Winkler |
2001 |
0188AV |
ESBJERG |
|
25m |
1:23.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
25m |
1:21.36 |
326 |
2 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
0088BA |
SILKEBORG |
|
25m |
1:20.94 |
222 |
3 |
Millie Haga Farmestad |
1999 |
|
Elverum |
|
25m |
1:20.29 |
292 |
4 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
0046AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:19.99 |
143 |
5 |
Rebecca Haahr Pallesen |
2000 |
0038AI |
AALBORG |
|
50m |
1:20.03 |
90 |
6 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
AALBORG |
|
25m |
1:20.45 |
59 |
7 |
Mathilde Snitgaard |
2000 |
0054AF |
STRUER |
|
25m |
1:20.95 |
613 |
8 |
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:21.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
319 |
1 |
Dianna Au |
2000 |
0068AK |
SILKEBORG |
|
25m |
1:19.55 |
390 |
2 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
THISTED |
|
50m |
1:19.11 |
571 |
3 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:18.65 |
93 |
4 |
Asta Blanch |
1996 |
9604AC |
AALBORG |
|
25m |
1:18.35 |
144 |
5 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
25m |
1:18.46 |
500 |
6 |
Line Gertz |
2001 |
0156AT |
AGF |
|
25m |
1:18.94 |
572 |
7 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
Ullensaker |
|
25m |
1:19.15 |
525 |
8 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
0076AQ |
AGF |
|
25m |
1:19.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
333 |
1 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
25m |
1:18.17 |
590 |
2 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
25m |
1:17.20 |
334 |
3 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
25m |
1:16.37 |
62 |
4 |
Stine Marie Karlberg |
1999 |
|
Porsgrunn |
|
25m |
1:16.26 |
377 |
5 |
Sofie Poulsen |
1999 |
9918AR |
THISTED |
|
25m |
1:16.26 |
492 |
6 |
Amalie Fisker Brøchner |
1999 |
9918AZ |
AGF |
|
25m |
1:16.43 |
261 |
7 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:17.94 |
324 |
8 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
25m |
1:18.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
732 |
1 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
9924AU |
AAS |
|
25m |
1:14.99 |
120 |
2 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
9694AD |
AALBORG |
|
25m |
1:13.70 |
330 |
3 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
25m |
1:13.10 |
458 |
4 |
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
HERNING |
|
25m |
1:11.16 |
271 |
5 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:11.32 |
349 |
6 |
Maria Søe Beith |
1996 |
9676AH |
THISTED |
|
25m |
1:13.68 |
264 |
7 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.46 |
380 |
8 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
0004AW |
THISTED |
|
25m |
1:15.66 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 september 2015 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:41 |
|