2020-04-06   17:25:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for FynRundt 1 2015

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  27 september 2015   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  09:23   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2015         
 
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Matilde Baraviec  2006  0606AF  OSK    25m   
122  Ida Rasmussen  2006  0638AE  RINGE    25m   
87  Ann-Cecilie Hvenegaard  2005  0502AP  OSK    25m   
109  Caroline R. Andersen  2004  0484AT  RINGE    25m   
63  Esther Ellegaard Nielsen  2005  0598AN  OSLF    25m   
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
36  Marie Mühring-Nielsen  2004  0436AS  NYBORG    25m  2:11.93 
127  Alma Schier  2006  0666AE  RINGE    25m  2:03.64 
34  Kamille Mikkelsen  2006  0632AF  NYBORG    25m  1:57.33 
82  Liva Burgaard  2006  0674AF  OSK    25m  1:59.42 
123  Karoline Rasmussen  2006  0676AE  RINGE    25m  2:11.60 
110  Frederikke R. Andersen  2004  0474AT  RINGE    25m   

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Melek Canpolat  2005  0542AN  FREM    25m  1:53.84 
95  Cecilie Terp  2005  0516AL  OSK    25m  1:52.13 
46  Laura Schøler  2004  0452AL  NYBORG    25m  1:46.17 
58  Pernille Juul Jensen  2003  0346AZ  OSLF    25m  1:47.22 
17  Mathilde Stilund  2005  0556AH  FREM    25m  1:52.81 
27  Julie Holm Johansen  2004  0416AV  NYBORG    50m  1:56.78 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
139  Rikke Bruun-Petersen  2005  0522AN  TOMMERUP    25m  1:44.62 
126  Anna Rønn  2005  0552AD  RINGE    25m  1:39.70 
12  Nikoline Kaae  2005  0586AI  FREM    25m  1:38.23 
124  Maja Rasmussen  2003  0304AQ  RINGE    25m  1:39.55 
136  Emma Christensen  2002  0248BB  TOMMERUP    25m  1:41.81 
59  Josefine S Jørgensen  2004  0416AN  OSLF    25m  1:45.21 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Karoline Elholm Juliussen  2004  0496AF  NYBORG    50m  1:37.84 
112  Marinella Christiansen  2004  0408AN  RINGE    25m  1:37.21 
67  Mia Andersen  2002  0266AQ  OSLF    25m  1:34.37 
115  Freja Johansen  2006  0632AE  RINGE    25m  1:37.05 
38  Chelsea Nielsen  2004  0432AF  NYBORG    25m  1:37.77 
42  Kristine Kipper Pedersen  2004  0494AV  NYBORG    50m  1:37.93 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
33  Laura Riber Memborg  2004  0428AL  NYBORG    50m  1:34.10 
121  Camilla Pedersen  2002  0248AU  RINGE    25m  1:33.65 
85  Agnete Habermann  2005  0576AA  OSK    25m  1:30.75 
14  Jenni Nguyen  2004  0416AQ  FREM    25m  1:31.37 
113  Freja Tscherning Hald  2003  0394AW  RINGE    25m  1:34.03 
15  Julie Nguyen  2004  0414AQ  FREM    25m  1:34.29 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Freja S. Falkenstrøm  2004  0434AK  NYBORG    25m  1:29.33 
117  Veronika Larsen  2003  0396AS  RINGE    25m  1:28.80 
13  Kathrine H Mackeprang  2004  0448AA  FREM    25m  1:27.96 
108  Laura Juul  2004  0476AH  OSK    50m  1:28.42 
84  Ida Juul Grønning  2004  0418AC  OSK    25m  1:28.98 
11  Ida Kristensen  2004  0418AO  FREM    25m  1:30.62 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
79  Nikoline Andersen  2003  0368AR  OSK    25m  1:25.53 
19  Barbara Ammentorp  2003  0354AW  NYBORG    25m  1:22.60 
140  Trine Bruun-Petersen  2003  0392AN  TOMMERUP    25m  1:19.21 
89  Josefine Risum Jørgensen  2004  0406AC  OSK    25m  1:19.32 
83  Kaya Yang Eisensee  2004  0456AM  OSK    25m  1:24.72 
138  Isabella Johansen  2002  0266BB  TOMMERUP    25m  1:26.45 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  0496AH  OSLF    25m  1:16.10 
93  Amalie Ringkvist  2002  0218AF  OSK    25m  1:14.17 
61  Christine Krogh  2003  0376AH  OSLF    25m  1:11.35 
98  Malea Benediktson  2001  0104AM  OSK    25m  1:13.86 
29  Randi Jørgensen  2002  0286AR  NYBORG    25m  1:15.37 
20  Helga Bak  2004  0494AA  NYBORG    25m  1:17.41 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
104  Maibritt Skjoldborg  2002  0284AO  OSK    25m  1:10.30 
53  My Phuong Bui  2003  0322AS  OSLF    25m  1:08.44 
74  Melissa Damsgaard  2001  0136AX  OSLF    25m  1:06.02 
72  Anna Broe  2002  0228AD  OSLF    25m  1:07.43 
71  Karen Hazell Brink  2002  0206AA  OSLF    25m  1:09.32 
81  Alma Burgaard  2003  0332AA  OSK    25m  1:10.64 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 september 2015 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark