Startliste for Arena Lyngby Open 2016, Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2016 |
|
Udskriftsdato |
24 januar 2016 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
15:48 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 januar 2016 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer |
Finaler (4) |
Heat 1 (4) (Årg. 2004-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
310 |
1 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
STT |
|
50m |
38.02 |
317 |
2 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
37.72 |
312 |
3 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
50m |
35.60 |
319 |
4 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
36.31 |
309 |
5 |
Emma Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
50m |
37.81 |
329 |
6 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
VAT CPH |
|
50m |
38.14 |
|
|
Heat 2 (4) (Årg. 2002-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
50m |
34.21 |
295 |
2 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
33.05 |
294 |
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
32.50 |
283 |
4 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212al |
VAT CPH-MK |
|
50m |
32.97 |
289 |
5 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
50m |
33.13 |
281 |
6 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
35.20 |
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 1999-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
50m |
32.29 |
78 |
2 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
50m |
32.14 |
137 |
3 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
31.15 |
201 |
4 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
32.03 |
99 |
5 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.29 |
177 |
6 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
LYNGBY |
|
50m |
33.43 |
|
|
Heat 4 (4) (Årg. 1917-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Josefine Boisen |
1996 |
9632AE |
ROSKILDE |
|
50m |
35.91 |
54 |
2 |
Íris Ósk Hilmarsdóttir |
1998 |
|
IRB |
|
50m |
33.46 |
243 |
3 |
Ida Lindborg |
1994 |
|
MKK |
|
50m |
29.35 |
76 |
4 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
9564AK |
TRITON B |
|
50m |
31.69 |
193 |
5 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
50m |
34.82 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
24 januar 2016 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:48 |
|