2020-02-24   23:10:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Höstsimiaden 2015, Nässjö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Höstsimiaden F-Län    Utskriftsdatum  20 november 2015   
  Tävlingsort  Nässjö    Utskriftstid  09:11   
  Arrangör  Nässjö SLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 november 2015         
 
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer 12 oä  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
38  Madicken Odeén  2003  AK0603  HVETLANDA    25m   
104  Jonna Starkenberg  2002  BA5802  JÖNKÖPINGS    25m  4:09.29 
110  Felicia Tubbin  2003  BK3203  JÖNKÖPINGS    25m   
116  Ella Åkesson  2003  BL0203  JÖNKÖPINGS    25m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Agnes Torén  2003  BE2603  ANDERSTORP    25m  3:32.13 
31  Ella Haraldsson  2003  AH5603  HVETLANDA    25m  3:20.82 
162  Lowa Appelberg  2003  AM8803  NÄSSJÖ    25m  3:16.72 
105  Natalie Stjärnås  2003  AL3403  JÖNKÖPINGS    50m  3:20.01 
22  Annie Bennesved  2001  AP7801  HVETLANDA    25m  3:22.00 
30  Alva Haraldsson  2002  BJ8202  HVETLANDA    25m  3:40.84 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
35  Thea Lindman  2003  AC8203  HVETLANDA    25m  3:07.52 
13  Tina Evertsson  2000  BE5600  EKSJÖ SLS    25m  3:03.95 
109  Evelina Thollström  1999  BQ1299  JÖNKÖPINGS    25m  3:02.18 
19  Ellen Ullman  1998  AT7498  EKSJÖ SLS    25m  3:03.14 
163  Lisa Flaa  2002  AC3102  NÄSSJÖ    25m  3:07.21 
18  Caroline Sevcik  1999  BC2699  EKSJÖ SLS    25m  3:10.15 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Matilda Brink  2001  AJ2401  JÖNKÖPINGS    25m  2:59.65 
112  Ebba Wilhelmsson  2001  AJ8401  JÖNKÖPINGS    25m  2:59.06 
Jennifer Jingmark  2003  AO0603  ANDERSTORP    25m  2:53.81 
108  Tilda Tellfjord  2003  AC9203  JÖNKÖPINGS    25m  2:56.78 
166  Thea Jansson  2003  AO1603  NÄSSJÖ    25m  2:59.45 
57  Wilma Carlheim  2003  AI6403  JÖNKÖPINGS    25m  3:00.68 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
60  Matilda Egelrud  2003  AB2603  JÖNKÖPINGS    25m  2:51.83 
59  Emmie Davis  2002  AK7202  JÖNKÖPINGS    25m  2:48.36 
75  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPINGS    25m  2:35.75 
14  Emelie Fernholm  1998  AG4898  EKSJÖ SLS    25m  2:40.22 
169  Nellie Myrlander  2003  AA9203  NÄSSJÖ    25m  2:48.70 
85  Fanny Klasson  2001  AJ4401  JÖNKÖPINGS    25m  2:53.71 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  20 november 2015 
Licensierad till: Nässjö SLS  Utskriftstid  09:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner