2018-07-19   11:49:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim Riksfinal 2015

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Medley P 15-16 
 
15 - 16 år: Anton Andersson (1993) 2:02.56 2009-12-12 
FM: Teodor Wideberg 2:04.95 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
258  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  2:05.98   
1276  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  2:06.29   
259  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  2:06.45   
1277  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  2:07.85   
260  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  25 m  2:07.90   
261  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  2:08.57   
1021  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  2:08.59   
646  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  2:09.40   
1022  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  2:12.08   
10  1278  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  2:12.64   
11  262  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  25 m  2:13.74   
12  647  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  2:13.89   
13  1279  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  25 m  2:14.23   
14  264  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  25 m  2:14.24   
15  1280  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  2:14.48   
16  265  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  25 m  2:14.65   
17  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  2:15.34   
18  266  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  25 m  2:15.70   
19  1023  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  2:15.77   
20  648  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:15.79   
21  1281  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  2:15.95   
22  649  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  2:16.07   
23  650  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  2:16.13   
24  651  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  25 m  2:16.69   
25  267  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  25 m  2:17.40  RES 
26  1024  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  25 m  2:17.78  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
2_S
Gren 2, 200m Fjärilsim F 15-16 
 
15 - 16 år: Elin Podéus (1997) 2:12.77 2013-12-07 
FM: Isabelle Hansson 2:19.03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1305  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  25 m  2:16.86   
1306  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  2:19.67   
1046  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  2:20.22   
22  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:23.06   
282  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  25 m  2:23.54   
1307  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  25 m  2:27.14   
284  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  25 m  2:27.87   
1308  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  25 m  2:27.94   
670  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  2:28.16   
10  285  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  25 m  2:28.95   
11  286  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  2:29.16   
12  23  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  2:30.05   
13  287  Larsson Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  25 m  2:31.25   
14  288  Sparrman Kajsa  1999  VÄSBY SS  AH4299  25 m  2:32.23   
15  671  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  2:32.46   
16  24  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:32.62   
17  1310  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  25 m  2:32.82   
18  289  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  25 m  2:33.55   
19  290  Melin Romstad Hanne  1999  VÄSBY SS  AK2499  25 m  2:33.68   
20  1311  Olsson Hanna  1999  KSLS  AJ4499  25 m  2:33.71   
21  1047  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  2:34.43   
22  291  Sundberg Alice  1999  TÄBY SIM  AS1299  25 m  2:34.51   
23  672  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  2:35.69   
24  1312  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  25 m  2:35.71   
25  1313  Jensen Annie  1999  ÄNGELHOLM  AF2699  25 m  2:35.84  RES 
26  673  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  2:35.87  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
3_S
Gren 3, 200m Frisim P 14 
 
14 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.78 2009-12-12 
FM: Tim Lärkfeldt 1:55.89 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
300  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  1:56.32   
33  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:58.06   
301  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  2:01.31   
1730  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  25 m  2:02.33   
302  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  25 m  2:02.62   
1053  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  2:02.98   
34  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  2:03.10   
303  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  2:03.15   
35  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:03.68   
10  1326  Åberg Victor  2001  HS  AH2501  25 m  2:04.02   
11  304  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  25 m  2:04.20   
12  305  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  25 m  2:04.29   
13  1054  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  2:04.61   
14  1327  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  2:04.65   
15  1328  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m  2:04.95   
16  1329  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  25 m  2:05.03   
17  679  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  2:05.66  RES 
18  1731  Borgström Filip  2001  NJURUNDA  AK5101  25 m  2:07.41  RES 
19  1330  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  25 m  2:07.44  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
4_S
Gren 4, 200m Frisim F 14 
 
14 år: Louise Hansson (1996) 2:03.40 2010-12-11 
FM: Hanna Rosvall 2:06.92 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1064  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:06.10   
1358  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  2:06.79   
703  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  2:07.27   
1740  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  25 m  2:08.86   
54  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:09.20   
1359  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  25 m  2:09.64   
322  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  2:10.09   
323  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  2:10.40   
55  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:10.54   
10  704  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  2:11.13   
11  324  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  25 m  2:11.20   
12  325  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  2:11.24   
13  1360  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  2:12.37   
14  1361  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  2:12.44   
15  326  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  25 m  2:12.50   
16  327  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  25 m  2:12.53   
17  56  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  2:12.54  RES 
18  1362  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  2:12.91  RES 
19  1363  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  2:13.16  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
5_S
Gren 5, 1500m Frisim P 15-16 
 
15 - 16 år: Victor Johansson (1998) 15:38.80 2014-12-06 
FM: Victor Johansson 15:38,80 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
261  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  16:26.89   
727  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  16:31.94   
728  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  16:31.97   
1087  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  16:34.57   
1088  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  16:40.95   
1390  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  25 m  16:44.30   
1019  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  16:48.97   
Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  16:50.19   
1749  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  25 m  16:56.02   
10  345  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  25 m  16:58.77   
11  1089  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  17:00.70   
12  1391  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  25 m  17:01.59   
13  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  17:01.76   
14  1090  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  17:02.06   
15  346  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  25 m  17:17.48   
16  1392  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  25 m  17:18.67   
17  729  Cuperus Rick  1999  UDDEVALLA  AV2599  25 m  17:22.08  RES 
18  730  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  17:37.75  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
6_S
Gren 6, 200m Frisim F 15-16 
 
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 2:00.90 2014-12-06 
FM: Alba Forés 2:00.90 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1046  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  2:03.29   
352  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  25 m  2:06.46   
1306  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  2:06.54   
1404  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  25 m  2:06.67   
1405  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  2:06.71   
1406  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  25 m  2:06.91   
1407  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  25 m  2:07.06   
739  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  2:07.20   
740  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  2:07.29   
10  741  Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  25 m  2:07.51   
11  353  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  25 m  2:08.43   
12  1308  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  25 m  2:08.53   
13  354  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  25 m  2:08.74   
14  1408  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  25 m  2:09.32   
15  355  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  2:09.46   
16  1409  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  25 m  2:09.61   
17  1094  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  2:10.31   
18  1410  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  25 m  2:10.53   
19  356  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  2:10.60   
20  22  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:10.62   
21  79  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  25 m  2:10.89   
22  289  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  25 m  2:10.91   
23  357  Pettersson Ida  1999  SPIF SF  AP2699  25 m  2:11.41   
24  80  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:11.43   
25  287  Larsson Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  25 m  2:11.75  RES 
26  742  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  2:11.77  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
7_S
Gren 7, 400m Frisim P 13 o y 
 
13 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 4:10.25 2014-12-06 
FM: Johan Rydahl 4:10.25 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
372  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  4:21.12   
373  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  4:30.25   
1429  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  4:30.62   
762  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  4:32.06   
1430  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  4:33.69   
1125  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  4:34.16   
374  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  4:35.16   
1431  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  25 m  4:37.43   
375  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  4:38.55   
10  376  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  4:38.92   
11  1432  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  4:43.00   
12  1433  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  4:43.74   
13  95  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  4:44.11   
14  763  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  4:45.35   
15  1434  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  4:45.45   
16  764  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  25 m  4:46.15   
17  1435  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  4:47.05  RES 
18  96  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  4:47.08  RES 
19  1436  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  4:47.09  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
8_S
Gren 8, 200m Medley F 13 o y 
 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:17.29 1998-01-01 
FM: Hannah Brunzell 2:22.63 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
115  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:25.02   
786  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  2:26.04   
1460  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  2:26.88   
116  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:28.91   
395  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  25 m  2:29.27   
396  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  2:29.28   
1775  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  25 m  2:29.43   
1461  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  2:29.51   
397  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  2:29.95   
10  398  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  25 m  2:30.59   
11  399  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  2:30.92   
12  1153  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  2:31.06   
13  1154  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  25 m  2:31.18   
14  1462  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  2:31.35   
15  400  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  25 m  2:31.72   
16  787  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  2:32.16   
17  401  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  2:33.07  RES 
18  402  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  2:33.08  RES 
19  403  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  2:33.15  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
9_S
Gren 9, 200m Bröstsim P 15-16 
 
15 - 16 år: Anton Lagerqvist (1991) 2:15.81 2007-01-01 
FM: Teodor Wideberg 2:16.42 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
258  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  2:17.90   
1276  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  2:20.61   
1277  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  2:20.75   
1021  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  2:21.26   
264  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  25 m  2:21.88   
266  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  25 m  2:23.81   
1193  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  25 m  2:25.40   
1282  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  2:25.65   
263  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  25 m  2:25.95   
10  1279  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  25 m  2:26.06   
11  Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  2:27.53   
12  651  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  25 m  2:27.88   
13  1809  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  25 m  2:28.21   
14  669  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  2:28.87   
15  136  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  2:29.65   
16  270  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  2:30.16   
17  419  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  25 m  2:30.68   
18  665  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  2:31.36   
19  1295  Boos Erik  1999  SK SYDSIM  AD1399  25 m  2:31.52   
20  656  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  2:32.26   
21  1492  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  2:32.84   
22  267  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  25 m  2:32.92   
23  272  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  25 m  2:33.26   
24  1290  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  2:33.33   
25  1026  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  2:33.56  RES 
26  420  Bengtsson Emil  1999  JÄRFÄLLA S  AT1599  25 m  2:33.69  RES 
27  810  Edvardsson Albin  2000  ALINGSÅS  AN1300  25 m  2:35.35  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
10_S
Gren 10, 100m Ryggsim F 15-16 
 
15 - 16 år: Lovisa Ericsson (1993) 1:00.13 2008-01-01 
FM: Miranda Arvidsson 1:01.17 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1305  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  25 m  1:01.43   
1121  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  1:03.92   
141  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:04.30   
1412  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  25 m  1:05.54   
1309  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  25 m  1:05.95   
1197  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  1:06.01   
79  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  25 m  1:06.25   
356  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  1:06.31   
427  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  25 m  1:06.31   
10  1325  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  25 m  1:06.62   
11  1504  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  25 m  1:06.78   
12  825  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:07.16   
13  1505  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  25 m  1:07.16   
14  428  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  25 m  1:07.58   
15  1506  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  25 m  1:07.58   
16  739  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:07.63   
17  750  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  1:07.63   
18  80  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:07.66   
19  748  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  25 m  1:07.67   
20  826  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  1:07.89   
21  355  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  1:08.01   
22  1411  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  25 m  1:08.14   
23  429  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  25 m  1:08.28   
24  363  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  25 m  1:08.31   
25  430  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  25 m  1:08.39  RES 
26  1122  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  25 m  1:08.52  RES 
27  92  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:08.59  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
11_S
Gren 11, 100m Fjärilsim P 14 
 
14 år: Linus Junefelt (1992) 57.03 2006-01-02 
FM: Isak Larsson 58.23 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
33  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  57.97   
300  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  59.04   
1053  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:01.51   
1518  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  1:02.11   
1054  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  1:02.14   
1328  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m  1:02.35   
304  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  25 m  1:02.47   
302  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  25 m  1:02.48   
842  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  1:02.69   
10  35  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:02.72   
11  306  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  1:03.07   
12  679  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  1:03.16   
13  1332  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  1:03.43   
14  303  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  1:03.46   
15  1327  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  1:03.70   
16  305  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  25 m  1:05.03   
17  1519  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  1:05.11  RES 
18  1117  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  1:05.19  RES 
19  1864  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  1:05.21  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
12_S
Gren 12, 100m Fjärilsim F 14 
 
14 år: Louise Hansson (1996) 1:00.23 2010-12-11 
FM: Hanna Rosvall 1:01.02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1064  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:04.41   
1358  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  1:04.43   
445  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  25 m  1:05.04   
707  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:06.11   
1368  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  25 m  1:06.19   
55  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:06.20   
322  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  1:06.90   
446  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  1:06.92   
447  Wiiand Wilma  2001  VÄSBY SS  AE9601  25 m  1:07.02   
10  1369  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  25 m  1:07.04   
11  1360  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  1:07.11   
12  1359  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  25 m  1:07.26   
13  1371  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  25 m  1:07.48   
14  1742  Muzito Joyce  2001  SUNDSVALL  BT4401  25 m  1:07.58   
15  706  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  1:07.84   
16  1204  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:08.23   
17  327  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  25 m  1:08.71  RES 
18  708  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  1:09.15  RES 
19  328  Engvall Tess  2001  SK NEPTUN  BQ8801  25 m  1:09.71  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
13_S
Gren 13, 4X100m Medley P 16 o y 
 
16 år och yngre: Täby S 3:53.15 2006-01-01 
FM: Landskrona SS 3:53.81 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1668  Helsingborgs SS  1999  HS    25 m  3:59.37   
1205  Jönköping SS  1999  JÖNKÖPING    25 m  4:00.08   
1681  SK Poseidon  1999  POSEIDON    25 m  4:04.66   
458  Väsby SS  1999  VÄSBY SS    25 m  4:05.05   
866  SK Elfsborg  2006  ELFSBORG    25 m  4:05.61   
953  SK Laxen  1999  SK LAXEN    25 m  4:05.84   
459  Täby Sim  1999  TÄBY SIM    25 m  4:05.97   
1206  Linköpings ASS  1999  LASS    25 m  4:06.04   
954  Mölndals ASS  1999  MASS    25 m  4:06.07   
10  460  Södertälje SS  1999  SÖDERTÄLJE    25 m  4:08.04   
11  461  Tyresö SS  1999  TYRESÖ SS    25 m  4:08.20   
12  462  SK Neptun  1999  SK NEPTUN    25 m  4:09.78   
13  1667  Landskrona SS  1999  LANDSKRONA    25 m  4:12.83   
14  955  Uddevalla Sim  1999  UDDEVALLA    25 m  4:13.22   
15  956  Göteborg Sim  1999  GÖTEBORG    25 m  4:13.92   
16  1207  Jönköping SS Lag 2  1999  JÖNKÖPING    25 m  4:14.17   
17  463  Stockholmspolisens IF SF  1999  SPIF SF    25 m  4:14.57  RES 
18  1682  Malmö KK Lag 2  1999  MKK    25 m  4:15.67  RES 
19  464  Järfälla S  1999  JÄRFÄLLA S    25 m  4:15.72  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
14_S
Gren 14, 4X100m Frisim F 16 o y 
 
16 år och yngre: Täby S 3:49.10 2008-01-01 
FM: Helsingborg S 3:52.27 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1667  Landskrona SS  1999  LANDSKRONA    25 m  3:59.29   
1205  Jönköping SS  1999  JÖNKÖPING    25 m  3:59.30   
960  Skövde SS  1999  SKÖVDE SS    25 m  4:01.56   
1668  Helsingborgs SS  1999  HS    25 m  4:01.56   
954  Mölndals ASS  1999  MASS    25 m  4:01.81   
1669  Trelleborg S  1999  TRELLEBORG    25 m  4:03.07   
1670  Karlskrona SS  1999  KARLSKRONA    25 m  4:03.59   
173  Ludvika SS  1999  LUDVIKA SS    25 m  4:03.97   
470  Solna Sundbyberg SS 04  1999  SS04    25 m  4:04.09   
10  464  Järfälla S  1999  JÄRFÄLLA S    25 m  4:04.35   
11  467  Spårvägens SF  1999  SPÅRVÄGEN    25 m  4:04.39   
12  873  SK Elfsborg  2005  ELFSBORG    25 m  4:04.98   
13  1671  S 71  1999  S 71    25 m  4:05.78   
14  961  Trollhättans SS  1999  TROLLHÄTTA    25 m  4:06.70   
15  1672  Vellinge-Näsets SK  1999  VELLINGE-N    25 m  4:06.70   
16  466  Stockholms KK  1999  SKK    25 m  4:07.09   
17  174  Strängnäs SK  1999  STRÄNGNÄS    25 m  4:07.16  RES 
18  1210  Norrköpings KK  1999  NKK    25 m  4:07.90  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
15_S
Gren 15, 200m Medley F 15-16 
 
15 - 16 år: Lovisa Ericsson (1993) 2:14.26 2008-01-01 
FM: Sophie Hansson 2:15.46 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1046  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  2:21.42   
1306  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  2:21.44   
1094  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  2:21.73   
79  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  25 m  2:24.46   
284  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  25 m  2:24.57   
825  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  2:24.83   
670  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  2:25.11   
141  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:25.67   
23  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  2:25.81   
10  80  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:26.17   
11  1405  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  2:26.83   
12  1415  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  25 m  2:27.34   
13  356  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  2:27.49   
14  84  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  25 m  2:27.57   
15  1121  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  2:27.58   
16  1307  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  25 m  2:27.81   
17  22  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:28.11   
18  1413  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  25 m  2:28.73   
19  1507  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  25 m  2:29.16   
20  1622  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  25 m  2:29.20   
21  427  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  25 m  2:29.21   
22  428  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  25 m  2:29.65   
23  430  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  25 m  2:29.66   
24  282  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  25 m  2:29.87   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
16_S
Gren 16, 200m Fjärilsim P 15-16 
 
15 - 16 år: Linus Junefelt (1992) 1:59.71 2008-01-01 
FM: Viktor Fridsjö 2:03.76 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1021  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  2:05.65   
258  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  2:06.21   
261  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  2:08.13   
1657  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  25 m  2:08.39   
1281  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  2:08.67   
646  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  2:09.46   
1022  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  2:10.51   
528  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  25 m  2:10.58   
574  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  2:11.12   
10  654  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  25 m  2:12.20   
11  649  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  2:12.46   
12  265  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  25 m  2:13.07   
13  1390  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  25 m  2:14.04   
14  266  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  25 m  2:14.09   
15  1027  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  25 m  2:14.12   
16  648  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:14.18   
17  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:15.56   
18  1288  Wahlberg Martin  1999  HS  AQ1999  25 m  2:15.91   
19  1019  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  2:17.43   
20  1284  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  2:17.55   
21  419  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  25 m  2:17.58   
22  1025  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  2:17.96   
23  272  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  25 m  2:18.63   
24  1093  Almén Sixten  1999  LASS  AP7999  25 m  2:19.95   
25  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  25 m  2:20.16  RES 
26  1024  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  25 m  2:20.46  RES 
27  1866  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  2:22.12  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
17_S
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y 
 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 56.25 1998-01-01 
FM: Tova Olsson 58.90 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1775  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  25 m  58.63   
115  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  59.73   
1460  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  59.97   
1165  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  1:00.09   
786  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  1:00.56   
399  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  1:00.75   
401  Peng Elin  2003  VÄSBY SS  AJ7603  25 m  1:00.75   
787  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:01.26   
1464  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  1:01.27   
10  906  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  1:01.46   
11  793  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  25 m  1:01.47   
12  119  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:01.59   
13  1157  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  1:01.60   
14  396  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  1:01.61   
15  1462  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  1:01.92   
16  398  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  25 m  1:02.03   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
18_S
Gren 18, 100m Ryggsim P 13 o y 
 
13 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.45 2005-01-01 
FM: Johan Rydahl 1:00.74 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1429  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  1:02.84   
372  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  1:03.19   
1125  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:04.44   
1431  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  25 m  1:04.75   
381  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  1:04.91   
1430  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  1:05.80   
1760  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  25 m  1:05.90   
101  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:05.91   
376  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  1:06.40   
10  566  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  1:06.97   
11  96  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:07.34   
12  517  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  1:07.74   
13  762  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  1:08.39   
14  1437  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  25 m  1:08.60   
15  1835  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  25 m  1:08.62   
16  374  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  1:08.81   
17  1440  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  25 m  1:08.94  RES 
18  1442  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  1:08.97  RES 
19  1436  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  1:09.29  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
19_S
Gren 19, 200m Bröstsim F 15-16 
 
15 - 16 år: Josefin Wede (1987) 2:25.80 2003-01-01 
FM: Emma Wahlund 2:29.29 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1094  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  2:33.78   
84  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  25 m  2:36.77   
1411  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  25 m  2:38.50   
1103  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  2:40.76   
24  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:40.89   
568  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  25 m  2:41.00   
525  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  2:41.27   
1105  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  2:41.38   
1619  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  25 m  2:42.17   
10  1198  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  2:42.18   
11  1621  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  25 m  2:42.34   
12  673  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  2:42.80   
13  1511  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  25 m  2:44.02   
14  1312  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  25 m  2:44.46   
15  1415  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  25 m  2:44.94   
16  830  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  25 m  2:45.52   
17  1104  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  2:45.53   
18  1623  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  25 m  2:46.23   
19  1516  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  2:46.31   
20  761  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  2:46.46   
21  569  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  25 m  2:46.54   
22  493  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  25 m  2:47.05   
23  977  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  25 m  2:47.15   
24  978  Engström Maja  2000  VARBERG  AV3800  25 m  2:47.53   
25  365  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  2:47.79  RES 
26  747  Hallingborn-Ask Felicia  1999  KUNGSBACKA  BO8899  25 m  2:47.83  RES 
27  152  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  2:48.04  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
20_S
Gren 20, 200m Frisim P 15-16 
 
15 - 16 år: Oscar Ekström (1994) 1:47.99 2010-01-01 
FM: Filip Grimberg 1:50.82 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1276  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  1:50.98   
1021  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  1:53.31   
259  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  1:54.15   
1087  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  1:54.61   
260  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  25 m  1:55.10   
647  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  1:55.29   
728  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:56.34   
262  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  25 m  1:56.38   
1277  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  1:56.80   
10  646  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  1:56.92   
11  727  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:57.13   
12  1090  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  1:57.29   
13  1278  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  1:57.92   
14  1393  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  25 m  1:57.97   
15  1088  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  1:58.09   
16  534  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  25 m  1:58.63   
17  1809  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  25 m  1:58.66   
18  1392  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  25 m  1:58.73   
19  1250  Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  25 m  1:59.53   
20  1280  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  1:59.53   
21  1749  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  AE7199  25 m  1:59.80   
22  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  1:59.84   
23  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:59.84   
24  1391  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  25 m  2:00.24   
25  346  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  25 m  2:00.36  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
21_S
Gren 21, 400m Medley F 14 
 
14 år: Martina Granström (1991) 4:54.36 2005-01-01 
FM: Hanna Rosvall 4:58.95 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1064  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  4:54.43   
54  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  5:04.76   
1358  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  5:07.10   
322  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  5:07.87   
324  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  25 m  5:09.09   
706  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  5:09.88   
1363  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  5:10.93   
703  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  5:12.94   
332  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  25 m  5:13.74   
10  328  Engvall Tess  2001  SK NEPTUN  BQ8801  25 m  5:15.94   
11  1361  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  5:17.84   
12  330  Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  AR9601  25 m  5:18.32   
13  707  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  5:18.53   
14  1364  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  5:18.91   
15  326  Eriksson Astrid  2001  TUREBERG  AD1201  25 m  5:20.55   
16  57  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  5:21.27   
17  1204  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  5:24.50  RES 
18  1065  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  5:27.96  RES 
19  333  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  5:28.12  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
22_S
Gren 22, 400m Medley P 14 
 
14 år: Linus Junefelt (1992) 4:33.39 2006-01-01 
FM: Emil Hassling 4:37.86 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
300  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  4:38.37   
33  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  4:42.83   
1329  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  25 m  4:53.26   
301  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  4:53.79   
1053  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  4:54.16   
1327  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  4:57.19   
303  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  4:58.23   
35  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  4:58.43   
306  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  5:01.83   
10  1328  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m  5:01.94   
11  679  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  5:03.51   
12  1054  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  5:04.38   
13  681  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  5:07.92   
14  38  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  5:10.37   
15  1332  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  5:10.75   
16  1335  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  25 m  5:12.12   
17  1339  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  25 m  5:12.14  RES 
18  441  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  5:13.63  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
23_S
Gren 23, 100m Fjärilsim F 13 o y 
 
13 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 1:01.72 2006-01-01 
FM: Mathilda Eriksson 1:04.40 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
397  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  1:05.75   
115  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:06.27   
134  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:06.47   
792  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  1:06.47   
119  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:07.21   
1468  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  25 m  1:07.92   
405  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  25 m  1:08.20   
1156  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:08.21   
786  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  1:08.37   
10  787  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:08.45   
11  395  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  25 m  1:08.48   
12  400  Edbom Ebba  2002  JÄRFÄLLA S  AQ4602  25 m  1:08.50   
13  1473  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  1:08.52   
14  1472  Sandberg Alma  2002  SIM ENGELH  AU3802  25 m  1:08.54   
15  1466  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  25 m  1:08.57   
16  407  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  25 m  1:09.20   
17  403  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  1:09.26  RES 
18  1157  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  1:09.30  RES 
19  414  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  25 m  1:09.36  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
24_S
Gren 24, 100m Bröstsim P 13 o y 
 
13 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 1:06.89 2012-12-08 
FM: Kladius Schreck 1:09.00 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1641  Sainton Marcus  2002  POSEIDON  AX9502  25 m  1:09.40   
762  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  1:09.69   
376  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  1:12.41   
1125  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:12.65   
372  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  1:12.77   
1436  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  1:13.21   
100  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:13.63   
518  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  25 m  1:13.93   
519  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  1:14.58   
10  520  Sidorov Alexandr  2002  SPIF SF  AN5702  25 m  1:15.17   
11  374  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  1:15.24   
12  385  Almvret Erik  2002  JÄRFÄLLA S  AD6702  25 m  1:15.50   
13  763  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  1:15.63   
14  223  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:16.48   
15  1137  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:16.84   
16  378  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  25 m  1:17.03   
17  517  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  1:17.63  RES 
18  764  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  25 m  1:17.80  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
25_S
Gren 25, 1500m Frisim F 15-16 
 
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 16:48.59 2014-12-05 
FM: Alba Forés 16:48.59 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1046  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  17:02.26   
353  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  25 m  17:30.47   
1407  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  25 m  17:37.24   
1404  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  25 m  17:37.31   
1408  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  25 m  17:42.56   
284  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  25 m  17:46.25   
739  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  17:53.80   
670  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  17:59.51   
287  Larsson Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  25 m  18:08.99   
10  1310  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  25 m  18:12.33   
11  1419  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  18:15.07   
12  289  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  25 m  18:15.82   
13  1421  Anderberg-Richard Tilde  1999  ÖSTERLEN  AU5499  25 m  18:19.46   
14  355  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  18:20.25   
15  1096  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  18:22.17   
16  749  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  25 m  18:22.72   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
26_S
Gren 26, 100m Ryggsim P 15-16 
 
15 - 16 år: Axel Pettersson (1995) 54.80 2011-12-17 
FM: Elias Altman 56.86 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
599  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  25 m  57.16   
262  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  25 m  57.25   
259  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  59.18   
890  Zlotnick Joseph  1999  GÖTEBORG  AV3199  25 m  59.20   
534  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  25 m  59.51   
650  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  59.76   
728  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:00.32   
1548  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  1:00.45   
1250  Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  25 m  1:00.49   
10  1390  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  25 m  1:00.68   
11  1087  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  1:00.81   
12  265  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  25 m  1:00.98   
13  269  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  25 m  1:01.12   
14  1287  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  25 m  1:01.31   
15  1278  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  1:01.38   
16  1023  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  1:01.42   
17  1809  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  25 m  1:01.58   
18  1024  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  25 m  1:01.64   
19  264  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  25 m  1:01.70   
20  574  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  1:01.71   
21  1025  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  1:01.78   
22  267  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  25 m  1:02.26   
23  1279  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  25 m  1:02.31   
24  729  Cuperus Rick  1999  UDDEVALLA  AV2599  25 m  1:02.35   
25  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  1:02.48  RES 
26  1280  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  1:02.60  RES 
27  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  1:02.78  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
27_S
Gren 27, 4X100m Frisim F 14 o y 
 
14 år och yngre: Helsingborgs S 3:54.05 2010-12-12 
FM: Mölndals ASS 4:00.89 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1862  Sundsvalls SS  2001  SUNDSVALL    25 m  3:58.37   
1559  Helsingborgs SS  2001  HS    25 m  4:02.17   
535  Väsby SS  2001  VÄSBY SS    25 m  4:03.66   
227  Västerås SS  2001  VÄSTERÅS    25 m  4:03.89   
952  Skövde SS  2001  SKÖVDE SS    25 m  4:05.51   
1560  Osby SS  2001  OSBY SS    25 m  4:05.88   
539  Järfälla S  2001  JÄRFÄLLA S    25 m  4:06.32   
536  Södertälje SS  2001  SÖDERTÄLJE    25 m  4:07.63   
874  Göteborg Sim  2001  GÖTEBORG    25 m  4:08.51   
10  875  Mölndals ASS  2001  MASS    25 m  4:08.65   
11  1561  Helsingborgs SS Lag 2  2001  HS    25 m  4:08.82   
12  1562  S 71  2001  S 71    25 m  4:09.04   
13  537  Stockholms KK  2001  SKK    25 m  4:09.26   
14  541  SK Neptun  2001  SK NEPTUN    25 m  4:10.06   
15  1257  Linköpings ASS  2001  LASS    25 m  4:10.77   
16  1563  Sjöbo SS  2001  SJÖBO SS    25 m  4:11.07   
17  1258  Jönköping SS  2001  JÖNKÖPING    25 m  4:11.46  RES 
18  876  SK Laxen  2001  SK LAXEN    25 m  4:12.28  RES 
19  1564  Malmö KK  2001  MKK    25 m  4:12.70  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:37 
 
28_S
Gren 28, 4X100m Medley P 14 o y 
 
14 år och yngre: Täby S 4:07.20 2012-12-09 
FM: Jönköpings SS 4:09.56 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
539  Järfälla S  2001  JÄRFÄLLA S    25 m  4:11.68   
1559  Helsingborgs SS  2001  HS    25 m  4:14.51   
542  Södertörns SS  2001  SÖDERTÖRN    25 m  4:15.38   
243  Karlstads SS  2001  KARLSTAD    25 m  4:16.16   
1862  Sundsvalls SS  2001  SUNDSVALL    25 m  4:17.97   
1564  Malmö KK  2001  MKK    25 m  4:19.15   
545  Spårvägens SF  2001  SPÅRVÄGEN    25 m  4:23.25   
230  Gävle SS  2001  GÄVLE SS    25 m  4:25.15   
1575  Ystads SS  2001  YSTADS SS    25 m  4:25.79   
10  874  Göteborg Sim  2001  GÖTEBORG    25 m  4:26.46   
11  1582  Malmö KK Lag 2  2001  MKK    25 m  4:27.21   
12  538  Stockholmspolisens IF SF  2001  SPIF SF    25 m  4:27.64   
13  1561  Helsingborgs SS Lag 2  2001  HS    25 m  4:28.17   
14  875  Mölndals ASS  2001  MASS    25 m  4:29.03   
15  535  Väsby SS  2001  VÄSBY SS    25 m  4:29.04   
16  540  Täby Sim  2001  TÄBY SIM    25 m  4:31.30   
17  537  Stockholms KK  2001  SKK    25 m  4:33.06  RES 
18  876  SK Laxen  2001  SK LAXEN    25 m  4:33.08  RES 
19  1566  SK Triton  2001  SK TRITON    25 m  4:34.17  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
29_S
Gren 29, 400m Frisim F 15-16 
 
15 - 16 år: Ann Berglund (1984) 4:14.23 2000-01-01 
FM: Alba Forés 4:17.02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1046  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  4:20.47   
1407  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  25 m  4:25.69   
1406  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  25 m  4:25.99   
739  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  4:30.24   
1404  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  25 m  4:30.44   
353  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  25 m  4:30.56   
352  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  25 m  4:33.11   
1306  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  4:33.53   
23  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  4:33.79   
10  1408  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  25 m  4:35.01   
11  741  Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  25 m  4:35.77   
12  289  Bring Nina  1999  SPÅRVÄGEN  AR8699  25 m  4:36.42   
13  1421  Anderberg-Richard Tilde  1999  ÖSTERLEN  AU5499  25 m  4:38.06   
14  740  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  4:38.07   
15  355  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  4:38.61   
16  357  Pettersson Ida  1999  SPIF SF  AP2699  25 m  4:39.61   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
30_S
Gren 30, 100m Frisim P 15-16 
 
15 - 16 år: Oscar Ekström (1994) 50.15 2010-12-12 
FM: Eric Hinderup 50.68 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1276  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  50.07   
259  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  50.54   
1021  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  51.92   
262  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  25 m  52.12   
1087  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  52.54   
599  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  25 m  52.58   
1587  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  25 m  52.95   
1280  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  53.24   
1090  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  53.28   
10  646  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  53.36   
11  890  Zlotnick Joseph  1999  GÖTEBORG  AV3199  25 m  53.46   
12  1286  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  53.69   
13  1549  Lindekrantz Karl  1999  HS  AN0599  25 m  53.79   
14  1250  Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  25 m  53.80   
15  1809  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  25 m  53.89   
16  728  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  53.99   
17  1088  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  53.99   
18  1548  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  54.06   
19  534  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  25 m  54.11   
20  647  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  54.11   
21  1281  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  54.38   
22  1278  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  54.57   
23  1727  Andrén Christopher  2000  SK ÄGIR  AK0100  25 m  54.71   
24  652  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  25 m  54.74   
25  574  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  54.81  RES 
26  1868  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  54.84  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
31_S
Gren 31, 200m Ryggsim F 14 
 
14 år: Hanna Rosvall (2000) 2:12.84 2014-12-07 
FM: Hanna Rosvall 2:12.84 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
54  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:17.65   
1740  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  25 m  2:22.52   
55  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:24.19   
445  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  25 m  2:24.35   
706  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  2:24.75   
323  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  2:25.27   
1373  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  25 m  2:25.41   
703  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  2:25.62   
57  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:28.14   
10  1065  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  2:29.76   
11  455  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  25 m  2:30.07   
12  451  Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  AY6601  25 m  2:30.29   
13  1363  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  2:30.83   
14  707  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  2:30.86   
15  1359  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  25 m  2:31.60   
16  1595  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  25 m  2:32.09   
17  446  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  2:32.40  RES 
18  1865  Arvidsson Josefine  2001  HS  AN7801  25 m  2:33.12  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
32_S
Gren 32, 200m Medley P 14 
 
14 år: Måns Hjelm (1992) 2:07.70 2006-01-01 
FM: Emil Hassling 2:08.18 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
300  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  2:09.88   
33  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  2:16.00   
1053  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  2:16.19   
303  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  2:17.91   
301  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  2:18.34   
1327  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  2:18.91   
35  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:19.31   
1328  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m  2:19.45   
306  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  2:19.95   
10  1329  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  25 m  2:20.54   
11  1518  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  2:20.85   
12  842  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  2:21.41   
13  679  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  2:21.59   
14  1054  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  2:22.28   
15  39  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  2:22.37   
16  305  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  25 m  2:22.40   
17  1336  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  2:22.49  RES 
18  1333  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  25 m  2:22.62  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
33_S
Gren 33, 200m Ryggsim F 15-16 
 
15 - 16 år: Ida Lindborg (1994) 2:09.80 2010-12-12 
FM: Miranda Arvidsson 2:12.80 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1305  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  25 m  2:11.57   
1412  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  25 m  2:18.20   
141  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:20.10   
429  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  25 m  2:23.64   
363  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  25 m  2:23.84   
1121  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  2:24.56   
1325  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  25 m  2:25.18   
750  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  25 m  2:26.03   
1122  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  25 m  2:26.13   
10  288  Sparrman Kajsa  1999  VÄSBY SS  AH4299  25 m  2:26.48   
11  1810  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  25 m  2:26.90   
12  1197  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  2:26.93   
13  92  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  2:27.02   
14  431  Reithner Hanna  2000  SKK  AJ7400  25 m  2:27.03   
15  1407  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  25 m  2:27.15   
16  1418  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  25 m  2:27.62   
17  358  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  25 m  2:27.90   
18  428  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  25 m  2:28.14   
19  825  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  2:28.27   
20  827  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  25 m  2:28.36   
21  1506  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  25 m  2:28.44   
22  739  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  2:28.68   
23  748  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  25 m  2:28.76   
24  143  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  2:29.09   
25  1504  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  25 m  2:29.44  RES 
26  826  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  2:29.92  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
34_S
Gren 34, 100m Bröstsim P 15-16 
 
15 - 16 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.20 2011-12-18 
FM: Teodor Widerberg 1:02.54 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1276  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  1:02.52   
258  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  1:03.61   
1277  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  1:04.65   
266  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  25 m  1:04.88   
Kadic Eldin  1999  ESKILSTUNA  AG5199  25 m  1:05.37   
1282  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  1:05.89   
1193  Linnér Simon  1999  LASS  AE1999  25 m  1:06.16   
264  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  25 m  1:06.32   
136  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:06.41   
10  263  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  25 m  1:06.50   
11  1279  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  25 m  1:07.07   
12  1289  Kromnow Elias  1999  KARLSKRONA  AL5799  25 m  1:07.28   
13  651  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  25 m  1:07.75   
14  669  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  1:08.01   
15  1809  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  25 m  1:08.03   
16  1023  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  1:09.05   
17  270  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  1:09.06   
18  1280  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  25 m  1:09.54   
19  267  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  25 m  1:09.70   
20  813  Hyvönen Elias  2000  ALINGSÅS  AA7700  25 m  1:09.81   
21  419  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  25 m  1:09.86   
22  1393  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  25 m  1:09.86   
23  1026  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:09.92   
24  272  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  25 m  1:10.17   
25  1295  Boos Erik  1999  SK SYDSIM  AD1399  25 m  1:10.19  RES 
26  1290  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  1:10.34  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
35_S
Gren 35, 400m Frisim F 13 o y 
 
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:23.44 1997-01-01 
FM: Emma Sundstrand 4:28.98 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1465  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  25 m  4:33.42   
399  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  4:34.62   
1460  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  4:35.39   
1775  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  25 m  4:36.38   
1165  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  4:38.35   
905  Zlotnick Emilia  2002  GÖTEBORG  BK9202  25 m  4:39.59   
398  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  25 m  4:39.73   
1467  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  4:43.71   
1463  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  4:44.81   
10  1157  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  4:44.88   
11  787  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  4:45.88   
12  396  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  4:46.24   
13  1469  Simander Ella  2002  RONNEBY SS  AU4802  25 m  4:46.52   
14  403  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  4:46.60   
15  397  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  4:49.22   
16  1154  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  25 m  4:49.38   
17  506  Eklöf Klara  2002  SKK  AH2202  25 m  4:49.39  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
36_S
Gren 36, 200m Medley P 13 o y 
 
13 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 2:13.75 2014-12-07 
FM: Johan Rydahl 2:13.75 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
762  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  2:18.72   
372  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  2:18.91   
1429  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  2:21.16   
1431  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  25 m  2:21.22   
1430  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  2:21.28   
1125  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  2:23.19   
376  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  2:24.67   
1760  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  25 m  2:25.53   
1835  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  25 m  2:26.87   
10  374  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  2:27.01   
11  1432  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  2:27.74   
12  1436  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  2:28.02   
13  1434  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  2:28.23   
14  517  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  2:28.30   
15  385  Almvret Erik  2002  JÄRFÄLLA S  AD6702  25 m  2:28.47   
16  375  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  2:28.70   
17  1442  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  2:29.65  RES 
18  764  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  25 m  2:30.09  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
37_S
Gren 37, 100m Fjärilsim F 15-16 
 
15 - 16 år: Lovisa Ericsson (1993) 1:00.16 2008-01-01 
FM: Alba Forés 1:01.74 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1305  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  25 m  1:00.52   
79  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  25 m  1:01.17   
1306  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  1:02.46   
1308  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  25 m  1:02.70   
1046  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  1:03.65   
356  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  1:04.46   
1309  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  25 m  1:04.52   
22  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  1:04.56   
282  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  25 m  1:05.06   
10  1307  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  25 m  1:05.25   
11  80  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:05.38   
12  1405  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  1:05.48   
13  916  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  1:05.50   
14  141  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:05.71   
15  1325  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  25 m  1:05.90   
16  354  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  25 m  1:05.95   
17  671  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  1:05.96   
18  670  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  1:06.23   
19  287  Larsson Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  25 m  1:06.44   
20  285  Flood Matilda  1999  SPÅRVÄGEN  BA6899  25 m  1:06.60   
21  84  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  25 m  1:07.21   
22  1415  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  25 m  1:07.23   
23  1622  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  25 m  1:07.34   
24  286  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  1:07.38   
25  290  Melin Romstad Hanne  1999  VÄSBY SS  AK2499  25 m  1:07.39  RES 
26  825  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:07.57  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
38_S
Gren 38, 400m Medley P 15-16 
 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 4:23.57 2011-12-18 
FM: William Lulek 4:30.55 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
258  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  4:29.85   
260  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  25 m  4:37.30   
1277  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  4:37.30   
646  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  4:40.01   
261  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  4:40.06   
1390  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  25 m  4:44.11   
1278  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  4:44.45   
Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  4:44.97   
264  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  25 m  4:46.99   
10  1019  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  4:47.72   
11  648  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  4:48.75   
12  727  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  4:49.61   
13  265  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  25 m  4:50.34   
14  649  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  4:51.01   
15  651  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  25 m  4:52.51   
16  1022  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  4:52.85   
17  1281  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  4:53.14  RES 
18  1025  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  4:53.28  RES 
19  267  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  25 m  4:53.83  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
39_S
Gren 39, 200m Bröstsim F 14 
 
14 år: Sara Ottosson Bixo (1995) 2:32.19 2009-01-01 
FM: Sandra Lendt 2:36.66 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
54  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:31.23   
1064  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:37.36   
1358  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  2:40.50   
56  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  2:40.92   
704  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  2:41.84   
449  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  2:41.89   
451  Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  AY6601  25 m  2:41.96   
1712  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  25 m  2:42.11   
327  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  25 m  2:42.50   
10  1066  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  2:43.79   
11  1380  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  25 m  2:44.14   
12  1365  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  25 m  2:44.50   
13  332  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  25 m  2:45.16   
14  322  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  2:45.18   
15  57  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:46.28   
16  1364  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  2:47.73   
17  1360  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  2:49.44  RES 
18  1867  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  2:49.63  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
40_S
Gren 40, 800m Frisim P 14 
 
14 år: Daniel Kertes (1999) 8:28.25 2013-12-08 
FM: Melker Olsson 8:39.30 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
300  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  8:23.87   
33  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  8:49.07   
1329  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  25 m  8:54.99   
301  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  9:02.44   
302  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  25 m  9:09.83   
1730  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  25 m  9:10.78   
303  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  9:14.04   
37  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  25 m  9:19.76   
1054  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  9:22.48   
10  1330  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  25 m  9:24.35   
11  1334  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  9:24.44   
12  1731  Borgström Filip  2001  NJURUNDA  AK5101  25 m  9:24.97   
13  1056  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  9:28.01   
14  38  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  9:31.83   
15  1339  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  25 m  9:32.01   
16  681  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  9:37.02   
17  1521  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  25 m  9:37.42  RES 
18  679  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  9:37.97  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
41_S
Gren 41, 4X100m Medley F 16 o y 
 
16 år och yngre: Täby S 4:12.28 2008-01-01 
FM: Jönköpings SS 4:18.13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1205  Jönköping SS  1999  JÖNKÖPING    25 m  4:25.23   
466  Stockholms KK  1999  SKK    25 m  4:25.54   
173  Ludvika SS  1999  LUDVIKA SS    25 m  4:27.46   
1668  Helsingborgs SS  1999  HS    25 m  4:27.69   
464  Järfälla S  1999  JÄRFÄLLA S    25 m  4:28.21   
873  SK Elfsborg  2005  ELFSBORG    25 m  4:28.34   
467  Spårvägens SF  1999  SPÅRVÄGEN    25 m  4:28.51   
1667  Landskrona SS  1999  LANDSKRONA    25 m  4:28.86   
174  Strängnäs SK  1999  STRÄNGNÄS    25 m  4:30.13   
10  1671  S 71  1999  S 71    25 m  4:30.18   
11  1669  Trelleborg S  1999  TRELLEBORG    25 m  4:31.05   
12  954  Mölndals ASS  1999  MASS    25 m  4:33.53   
13  1673  Ängelholms SS  1999  ÄNGELHOLM    25 m  4:33.88   
14  1845  Sundsvalls SS  1999  SUNDSVALL    25 m  4:34.15   
15  459  Täby Sim  1999  TÄBY SIM    25 m  4:35.20   
16  955  Uddevalla Sim  1999  UDDEVALLA    25 m  4:35.53   
17  1670  Karlskrona SS  1999  KARLSKRONA    25 m  4:36.58  RES 
18  1210  Norrköpings KK  1999  NKK    25 m  4:37.22  RES 
19  460  Södertälje SS  1999  SÖDERTÄLJE    25 m  4:37.74  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  05 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  19:40 
 
42_S
Gren 42, 4X100m Frisim P 16 o y 
 
16 år och yngre: Jönköping SS (1997) 3:26.27 2013-12-08 
FM: Jönköpings SS 3:30.36 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1205  Jönköping SS  1999  JÖNKÖPING    25 m  3:32.08   
1668  Helsingborgs SS  1999  HS    25 m  3:35.16   
1681  SK Poseidon  1999  POSEIDON    25 m  3:36.65   
866  SK Elfsborg  2006  ELFSBORG    25 m  3:39.06   
459  Täby Sim  1999  TÄBY SIM    25 m  3:41.28   
953  SK Laxen  1999  SK LAXEN    25 m  3:42.40   
954  Mölndals ASS  1999  MASS    25 m  3:42.89   
1682  Malmö KK Lag 2  1999  MKK    25 m  3:43.65   
458  Väsby SS  1999  VÄSBY SS    25 m  3:44.58   
10  460  Södertälje SS  1999  SÖDERTÄLJE    25 m  3:46.10   
11  530  Södertörns SS  1999  SÖDERTÖRN    25 m  3:46.25   
12  1667  Landskrona SS  1999  LANDSKRONA    25 m  3:46.36   
13  462  SK Neptun  1999  SK NEPTUN    25 m  3:46.62   
14  1671  S 71  1999  S 71    25 m  3:47.44   
15  463  Stockholmspolisens IF SF  1999  SPIF SF    25 m  3:47.87   
16  1206  Linköpings ASS  1999  LASS    25 m  3:48.72   
17  464  Järfälla S  1999  JÄRFÄLLA S    25 m  3:49.73  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
43_S
Gren 43, 400m Frisim P 15-16 
 
15 - 16 år: Linus Junefelt (1992) 3:51.97 2008-01-01 
FM: Victor Johansson 3:54.24 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1276  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  3:54.15   
1087  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  4:03.51   
1021  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  4:03.93   
260  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  25 m  4:04.98   
258  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  4:05.61   
261  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  4:06.46   
1390  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  25 m  4:07.89   
646  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  4:09.29   
727  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  4:09.32   
10  728  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  4:09.40   
11  647  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  4:09.75   
12  1277  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  4:09.92   
13  1393  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  25 m  4:10.05   
14  1088  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  4:11.80   
15  1019  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  25 m  4:12.44   
16  1089  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  4:14.02   
17  1587  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  25 m  4:14.63  RES 
18  346  Sundberg Max  1999  VÄSBY SS  AS5399  25 m  4:15.54  RES 
19  1281  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  4:15.95  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
44_S
Gren 44, 100m Frisim F 15-16 
 
15 - 16 år: Louise Hansson (1996) 54.73 2011-12-18 
FM: Alba Forés 56.14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1046  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  57.53   
356  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  57.57   
1405  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  58.00   
79  Junevik Sara  2000  FALUN  AL3400  25 m  58.22   
740  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  25 m  58.24   
1306  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  58.30   
352  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  25 m  58.48   
354  Engback Cassandra  1999  SÖDERTÖRN  AQ0499  25 m  58.57   
1308  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  25 m  58.99   
10  1305  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  25 m  59.08   
11  22  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  59.12   
12  829  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  59.19   
13  1410  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  25 m  59.28   
14  1309  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  25 m  59.50   
15  358  Stille Olivia  2000  TUREBERG  AJ7600  25 m  59.54   
16  741  Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  25 m  59.57   
17  739  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  59.59   
18  1121  Andersson Lova  2000  JÖNKÖPING  AA3600  25 m  59.61   
19  360  Hargsten Hanna  1999  SS04  AH8899  25 m  59.69   
20  430  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  25 m  59.77   
21  1409  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  25 m  59.81   
22  1810  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  25 m  59.88   
23  1415  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  25 m  59.94   
24  1197  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  59.98   
25  742  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  25 m  59.99  RES 
26  743  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  1:00.11  RES 
27  1404  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  25 m  1:00.12  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
45_S
Gren 45, 200m Ryggsim P 14 
 
14 år: Björn Seeliger (2000) 2:05.78 2014-12-07 
FM: Björn Seeliger 2:05.78 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
300  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  2:09.88   
1053  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  2:11.50   
33  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  2:12.51   
39  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  2:14.91   
303  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  2:15.57   
1333  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  25 m  2:16.13   
842  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  2:18.44   
1329  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  25 m  2:18.93   
312  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  2:19.89   
10  35  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:19.92   
11  1056  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  2:21.45   
12  681  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  2:21.80   
13  309  Vang-Jensen Christoffer  2001  SPIF SF  AZ5301  25 m  2:22.04   
14  1733  Eby David  2001  SK ÄGIR  AP4101  25 m  2:22.45   
15  1334  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  2:22.66   
16  1331  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  25 m  2:23.02   
17  306  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  2:23.37  RES 
18  311  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  2:23.38  RES 
19  305  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  25 m  2:23.59  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
46_S
Gren 46, 200m Medley F 14 
 
14 år: Louise Hansson (1996) 2:16.40 2010-12-12 
FM: Hanna Rosvall 2:21.71 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
54  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:21.08   
1064  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:22.65   
322  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  2:23.25   
1358  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  2:23.25   
1740  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  25 m  2:23.72   
327  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  25 m  2:26.14   
324  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  25 m  2:26.88   
706  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  25 m  2:27.00   
704  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  2:27.33   
10  1360  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  2:27.62   
11  703  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  2:27.85   
12  56  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  2:28.24   
13  1363  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  25 m  2:28.43   
14  323  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  2:28.72   
15  445  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  25 m  2:29.23   
16  55  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:29.63   
17  332  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  25 m  2:29.87  RES 
18  707  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  2:29.88  RES 
19  446  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  2:30.71  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
47_S
Gren 47, 100m Frisim P 13 o y 
 
13 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 53.07 2014-12-07 
FM: Johan Rydahl 53.07 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1432  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  56.40   
1429  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  56.64   
372  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  56.93   
373  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  57.05   
762  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  57.33   
1431  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  25 m  57.68   
1835  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  25 m  57.98   
1125  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  58.62   
374  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  58.84   
10  95  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  58.85   
11  1126  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  58.91   
12  382  Andersson Felix  2002  SK NEPTUN  AC4502  25 m  59.14   
13  386  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  59.22   
14  1430  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  59.28   
15  1435  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  59.44   
16  1442  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  59.47   
17  1434  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  59.53  RES 
18  1130  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  59.71  RES 
19  375  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  59.81  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
48_S
Gren 48, 100m Ryggsim F 13 o y 
 
13 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:04.44 2014-12-07 
FM: Victoria Åberg 1:04.44 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1491  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  25 m  1:06.45   
395  Kylberg Paola  2002  SPIF SF  AV6602  25 m  1:07.01   
405  Walsh Sofia  2002  SPIF SF  AF3402  25 m  1:07.55   
1157  Noreblad Natalie  2002  VÄXJÖ SS  AS0202  25 m  1:07.87   
906  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  1:08.01   
119  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:08.15   
1462  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  1:08.29   
1159  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:08.59   
135  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:08.68   
10  1468  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  25 m  1:08.69   
11  134  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:09.04   
12  396  Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  1:09.44   
13  1775  Muzito Gloria  2002  SUNDSVALL  BO6202  25 m  1:09.44   
14  792  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  1:09.97   
15  116  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:10.06   
16  399  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  1:10.26   
17  796  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  1:10.29  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  06 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:04 
 
49_S
Gren 49, 200m Ryggsim P 15-16 
 
15 - 16 år: Linus Junefelt (1992) 1:59.06 2008-01-01 
FM: Elias Altman 2:03.69 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
262  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  25 m  2:07.09   
599  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  25 m  2:07.50   
1250  Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  25 m  2:08.65   
650  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  2:10.03   
534  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  25 m  2:10.45   
728  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  2:10.60   
269  Varga Stefan  2000  DANDERYD  AH3500  25 m  2:11.74   
1390  Wikström Isak  1999  HS  AJ3199  25 m  2:11.98   
Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  2:12.07   
10  1025  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  2:12.52   
11  729  Cuperus Rick  1999  UDDEVALLA  AV2599  25 m  2:12.72   
12  264  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  AE6199  25 m  2:12.81   
13  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  2:14.11   
14  267  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  25 m  2:14.11   
15  727  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  2:14.48   
16  345  Sandberg Anton  1999  TÄBY SIM  AR0199  25 m  2:14.53   
17  1278  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  2:15.10   
18  1287  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  25 m  2:15.14   
19  1254  Bergwall Johan  1999  VÄXJÖ SS  AO4599  25 m  2:15.46   
20  1087  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  2:15.69   
21  265  Falk Martin  1999  SPIF SF  AC1199  25 m  2:15.89   
22  648  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:16.47   
23  1279  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  25 m  2:17.56   
24  1024  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  25 m  2:18.40   
25  280  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  2:18.41  RES 
26  662  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  2:18.45  RES 
27  272  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  AK2999  25 m  2:18.67  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
50_S
Gren 50, 100m Bröstsim F 15-16 
 
15 - 16 år: Sophie Hansson (1998) 1:07.34 2014-12-07 
FM: Sophie Hansson 1:07.34 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1094  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  1:11.59   
1411  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  25 m  1:11.94   
525  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  1:12.59   
84  Wallin Sarah  2000  LUDVIKA SS  AH9800  25 m  1:13.02   
1618  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  25 m  1:13.30   
152  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:13.97   
1619  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  25 m  1:14.32   
1198  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  25 m  1:15.10   
352  Segerbrand Tiffani  1999  SS04  AI0699  25 m  1:15.12   
10  1103  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  1:15.17   
11  673  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  1:15.20   
12  1620  Johansson Maja  1999  HÖGANÄS SS  AW2899  25 m  1:15.32   
13  1621  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  25 m  1:15.37   
14  1105  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  25 m  1:15.55   
15  671  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  25 m  1:15.57   
16  24  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:15.60   
17  1511  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  25 m  1:15.81   
18  568  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  25 m  1:15.89   
19  761  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  25 m  1:15.95   
20  1104  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  1:16.07   
21  830  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  25 m  1:16.42   
22  365  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  1:16.50   
23  181  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:16.54   
24  1405  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  1:16.56   
25  284  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  25 m  1:17.03  RES 
26  1820  Nilsson Julia  1999  SUNDSVALL  AM0699  25 m  1:17.15  RES 
27  1622  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  25 m  1:17.23  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
51_S
Gren 51, 200m Bröstsim P 14 
 
14 år: Daniel Räisänen (1999) 2:19.91 2013-12-08 
FM: Emil Hassling 2:21.38 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
40  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:29.14   
33  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  2:29.27   
1336  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  2:30.00   
300  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  2:30.36   
1117  Torlakovic Edvin  2001  VÄSTERVIK  AG5301  25 m  2:31.53   
304  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  25 m  2:32.34   
1327  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  2:33.44   
301  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  2:34.84   
1735  Balkerud Felix  2001  SUNDSVALL  AH1301  25 m  2:34.86   
10  626  Annergren Fredrik  2001  TUREBERG  AC8301  25 m  2:34.97   
11  43  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  2:35.39   
12  687  Svensson Anton  2001  SKÖVDE SS  AR6701  25 m  2:38.94   
13  315  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  2:39.00   
14  303  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  2:39.64   
15  1054  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  2:40.39   
16  1522  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  25 m  2:41.31   
17  305  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  25 m  2:41.92  RES 
18  1342  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  25 m  2:42.34  RES 
19  35  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:42.45  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
52_S
Gren 52, 800m Frisim F 14 
 
14 år: Ann Berglund (1984) 8:52.60 1998-01-01 
FM: Hanna Rosvall 9:17.03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1064  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  9:20.61   
322  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  9:21.16   
324  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  25 m  9:21.36   
704  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  9:22.47   
703  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  9:24.19   
1361  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  9:26.51   
332  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  25 m  9:27.82   
330  Wensmark Josefin  2001  JÄRFÄLLA S  AR9601  25 m  9:31.29   
328  Engvall Tess  2001  SK NEPTUN  BQ8801  25 m  9:35.69   
10  56  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  9:39.44   
11  1065  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  9:39.54   
12  323  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  9:41.66   
13  1359  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  25 m  9:43.76   
14  1204  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  9:44.54   
15  331  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  25 m  9:45.53   
16  1741  Mannela Sofia  2001  SUNDSVALL  AC9201  25 m  9:49.95   
17  1362  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  9:50.68  RES 
18  705  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  25 m  9:51.86  RES 
19  329  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  25 m  9:52.26  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
53_S
Gren 53, 100m Fjärilsim P 13 o y 
 
13 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 58.62 2005-01-01 
FM: Johan Rydahl 59.07 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1835  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  25 m  1:04.04   
1429  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  1:04.40   
1434  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  1:04.57   
95  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  1:05.38   
1640  Patzer Lukas  2002  MKK  AG5902  25 m  1:05.41   
1760  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  25 m  1:05.46   
1432  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  1:05.56   
517  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  25 m  1:05.61   
762  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  1:05.80   
10  374  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  1:06.06   
11  1641  Sainton Marcus  2002  POSEIDON  AX9502  25 m  1:06.07   
12  1438  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m  1:06.39   
13  1125  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:06.41   
14  1431  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  25 m  1:06.85   
15  384  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  1:06.87   
16  375  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  1:07.05   
17  386  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  1:07.32  RES 
18  372  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  1:07.51  RES 
19  1530  Stålbrand Oliver  2002  HS  AP3302  25 m  1:07.57  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
54_S
Gren 54, 100m Bröstsim F 13 o y 
 
13 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 1:09.29 2014-12-07 
FM: Hannah Brunzell 1:09.29 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
115  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:12.08   
403  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  1:12.54   
123  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  1:13.42   
926  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  1:14.25   
116  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:14.44   
1464  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  1:14.54   
1154  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  25 m  1:14.85   
1163  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  25 m  1:14.85   
623  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  25 m  1:15.70   
10  1460  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  1:15.81   
11  404  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  25 m  1:16.00   
12  1160  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:16.00   
13  1805  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  25 m  1:16.08   
14  1474  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  25 m  1:16.31   
15  1647  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  1:16.37   
16  1480  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  1:16.71   
17  133  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:16.83  RES 
18  1461  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  25 m  1:17.32  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
55_S
Gren 55, 100m Fjärilsim P 15-16 
 
15 - 16 år: Jesper Jonsson (1993) 54.24 2009-01-01 
FM: Teodor Widerberg 55.18 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1021  Lövgren Albin  1999  JÖNKÖPING  AC0199  25 m  56.19   
1276  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  25 m  56.25   
1657  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  25 m  56.44   
259  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  56.98   
260  Eriksson Hugo  1999  TUREBERG  AB8599  25 m  57.14   
890  Zlotnick Joseph  1999  GÖTEBORG  AV3199  25 m  57.72   
646  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  25 m  57.73   
1548  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  58.07   
1251  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  AT4599  25 m  58.23   
10  261  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  58.53   
11  258  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  58.65   
12  1281  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  58.71   
13  1250  Jonsson Daniel  1999  ALVESTA SS  AF8599  25 m  58.72   
14  574  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  25 m  58.86   
15  1023  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  58.87   
16  609  Kaufmann Alex  1999  SPÅRVÄGEN  AN2799  25 m  58.93   
17  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  58.94   
18  1587  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  25 m  58.97   
19  1658  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  25 m  59.26   
20  1809  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  25 m  59.29   
21  266  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  AK6599  25 m  59.33   
22  649  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  59.51   
23  1277  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  59.58   
24  1022  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  59.67   
25  1286  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  25 m  59.94  RES 
26  654  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  25 m  59.96  RES 
27  1025  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  1:00.25  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 
56_S
Gren 56, 400m Medley F 15-16 
 
15 - 16 år: Sara Thydén (1989) 4:42.72 2005-01-01 
FM: Alba Forés 4:55.80 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1046  Eriksson Hanna  1999  JÖNKÖPING  AD2499  25 m  4:55.87   
1305  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  25 m  4:58.39   
284  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  25 m  5:02.38   
23  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  5:03.04   
741  Dimitriou Sagré Emma  1999  ALINGSÅS  AO4699  25 m  5:09.49   
670  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  5:10.49   
747  Hallingborn-Ask Felicia  1999  KUNGSBACKA  BO8899  25 m  5:11.10   
1094  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  5:11.27   
24  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  5:12.11   
10  1407  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  25 m  5:12.58   
11  141  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  5:14.46   
12  1307  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  25 m  5:16.17   
13  287  Larsson Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  AR3600  25 m  5:17.11   
14  427  Grenholm Elin  1999  SPÅRVÄGEN  AR2899  25 m  5:18.48   
15  282  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  25 m  5:18.64   
16  80  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  5:19.93   
17  525  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  25 m  5:21.38  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  06 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:30 
 
57_S
Gren 57, 4X100m Frisim P 14 o y 
 
14 år och yngre: Helsingborgs S 3:41.40 2010-01-01 
FM: Jönköpings SS 3:45.85 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
539  Järfälla S  2001  JÄRFÄLLA S    25 m  3:45.53   
542  Södertörns SS  2001  SÖDERTÖRN    25 m  3:46.68   
1559  Helsingborgs SS  2001  HS    25 m  3:48.46   
1564  Malmö KK  2001  MKK    25 m  3:50.51   
243  Karlstads SS  2001  KARLSTAD    25 m  3:51.48   
545  Spårvägens SF  2001  SPÅRVÄGEN    25 m  3:56.07   
1862  Sundsvalls SS  2001  SUNDSVALL    25 m  3:56.52   
1566  SK Triton  2001  SK TRITON    25 m  3:57.54   
874  Göteborg Sim  2001  GÖTEBORG    25 m  3:57.81   
10  541  SK Neptun  2001  SK NEPTUN    25 m  3:58.69   
11  1257  Linköpings ASS  2001  LASS    25 m  3:59.50   
12  1561  Helsingborgs SS Lag 2  2001  HS    25 m  4:00.07   
13  1575  Ystads SS  2001  YSTADS SS    25 m  4:00.26   
14  875  Mölndals ASS  2001  MASS    25 m  4:01.25   
15  537  Stockholms KK  2001  SKK    25 m  4:01.33   
16  1584  SK Lödde  2002  SK LÖDDE    25 m  4:02.57   
17  1258  Jönköping SS  2001  JÖNKÖPING    25 m  4:03.48  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  06 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:09 
 
58_S
Gren 58, 4X100m Medley F 14 o y 
 
14 år och yngre: Helsingborgs S 4:19.68 2010-01-01 
FM: SK Elfsborg 4:27.49 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
227  Västerås SS  2001  VÄSTERÅS    25 m  4:24.58   
1862  Sundsvalls SS  2001  SUNDSVALL    25 m  4:27.84   
535  Väsby SS  2001  VÄSBY SS    25 m  4:28.36   
1559  Helsingborgs SS  2001  HS    25 m  4:30.29   
536  Södertälje SS  2001  SÖDERTÄLJE    25 m  4:32.24   
537  Stockholms KK  2001  SKK    25 m  4:35.39   
1561  Helsingborgs SS Lag 2  2001  HS    25 m  4:37.27   
1257  Linköpings ASS  2001  LASS    25 m  4:37.40   
1565  SK Poseidon  2001  POSEIDON    25 m  4:37.80   
10  874  Göteborg Sim  2001  GÖTEBORG    25 m  4:38.01   
11  538  Stockholmspolisens IF SF  2001  SPIF SF    25 m  4:38.59   
12  1560  Osby SS  2001  OSBY SS    25 m  4:39.35   
13  875  Mölndals ASS  2001  MASS    25 m  4:39.85   
14  1564  Malmö KK  2001  MKK    25 m  4:39.86   
15  539  Järfälla S  2001  JÄRFÄLLA S    25 m  4:40.34   
16  1258  Jönköping SS  2001  JÖNKÖPING    25 m  4:41.52   
17  540  Täby Sim  2001  TÄBY SIM    25 m  4:41.82  RES 
18  541  SK Neptun  2001  SK NEPTUN    25 m  4:42.49  RES 
19  1563  Sjöbo SS  2001  SJÖBO SS    25 m  4:42.76  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  04 december 2015 
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet  Utskriftstid  12:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner