2019-12-14   07:15:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Ullbergstrofén 2009

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  ULLBERGSTROFEN 2009    Utskriftsdatum  30 april 2009   
  Tävlingsort  GÖTEBORG    Utskriftstid  18:13   
  Arrangör  GÖTEBORG SIM         
 
 
 
Gren 5, 100m FJÄRILSIM F 13  Försök (5) 
Sponsor: Devello Syst.utv. AB 
Ullbergsrekord: Ida Mattsson 1:02.38 1998-06-01 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening  LAND  Bassäng  Tid 
 
57  Maja Bergstrand  1996  AM5296  GÖTEBORG    25m  1:31.49 
477  Amanda Bergkvist  1996  AN0896  LANDSKRONA    25m  1:31.14 
950  Lina Berg  1996  AF0696  S 02    25m  1:30.19 
59  Izabella Jedel  1996  AH4296  GÖTEBORG    25m  1:29.15 
179  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  AB6896  KUNGÄLV    25m  1:29.38 
294  Cajsa Törnqvist  1996  BD1296  ÅSUNDEN    25m  1:31.00 
1123  Isabelle Stenvold  1996  AA6496  TROLLHÄTTA    25m  1:31.37 
206  Therese Nilsson  1996  AL8896  SK TRITON    25m  1:31.78 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening  LAND  Bassäng  Tid 
 
734  Sofia Johannesson  1996  AO4696  MASS    25m  1:28.17 
1109  Elin Ehner  1996  AP7896  TROLLHÄTTA    25m  1:27.67 
730  Sarah Turesson  1996  AI5496  MASS    25m  1:27.52 
135  Emilia Ernstsson  1996  AT0496  S 71    25m  1:26.30 
1190  Amanda Essebo  1996    Bærum    25m  1:27.23 
604  Erika Settland  1996  AP0296  LASS    25m  1:27.58 
852  Linnea Sterner  1996  AZ2296  NKK    25m  1:27.78 
729  Amanda Knudsen  1996  AW8896  MASS    25m  1:28.18 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening  LAND  Bassäng  Tid 
 
949  Julia Bellvik  1996  AH8296  S 02    25m  1:24.69 
370  Frida Grindheim  1996  AU3296  HS    25m  1:22.36 
369  Rebecca Nilsson  1996  AH5696  HS    25m  1:18.32 
58  Johanna Andersson  1996  AW4496  GÖTEBORG    25m  1:11.63 
406  Lina Hörnbäck  1996  AA0596  KARLSHAMN    25m  1:17.07 
204  Johanna Nilsson  1996  AD0696  SK TRITON    25m  1:20.92 
1066  Linn Olanders  1996  AQ3896  SÖDERTÄLJE    25m  1:23.48 
733  Ulrika KrÜger  1996  BA3896  MASS    25m  1:25.89 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening  LAND  Bassäng  Tid 
 
898  Elisabeth Krische  1996  AF6896  SK 1970    25m  1:24.64 
60  Viktoria Reinhold  1996  AW9696  GÖTEBORG    25m  1:22.34 
731  Ulrika Holm  1996  AC1896  MASS    25m  1:17.79 
807  Rebecca Diaz-Nilsson  1996  AD8296  NKK    25m  1:10.88 
348  Amanda Persson  1996  AA5296  FILIPSTAD    25m  1:15.05 
343  Lina Andersson  1996  AL8296  FILIPSTAD    25m  1:20.34 
61  Hanna Börjesson  1996  AM4296  GÖTEBORG    25m  1:22.67 
814  Isabella Hagberg  1996  AD6696  NKK    25m  1:25.32 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening  LAND  Bassäng  Tid 
 
387  Josefine Möller  1996  AN5296  HÖGANÄS SS    25m  1:23.71 
1049  Isa Kolmbäck  1996  AJ1496  SÖDERTÄLJE    25m  1:22.17 
64  Christina Ekstedt  1996  AM2296  GÖTEBORG    25m  1:17.50 
367  Louise Hansson  1996  AO1896  HS    25m  1:08.45 
368  Jeanette Reinert  1996  AF8296  HS    25m  1:12.33 
293  Erika Sköldberg  1996  AT7496  ALINGSÅS    25m  1:19.31 
371  Emelie Carlsson  1996  AO2896  HS    25m  1:22.55 
998  Amanda Schoberg  1996  AN2896  SS STIMMET    25m  1:25.25 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.05 
Licensierad till: Göteborg Sim 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner