Program för Ullbergstrofén 2009
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Försök dag 2
Heatlista Gren 41
|
Tävling |
ULLBERGSTROFEN 2009 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2009 |
|
|
Tävlingsort |
GÖTEBORG |
|
Utskriftstid |
13:05 |
|
|
Arrangör |
GÖTEBORG SIM |
|
|
|
|
Gren 41, 100m RYGGSIM F 13 |
Försök (5) |
Sponsor: IBE-Svets AB |
Ullbergsrekord: Ida Mattsson 1:04.25 1998-06-01 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
998 |
1 |
Amanda Schoberg |
1996 |
AN2896 |
SS STIMMET |
|
25m |
1:24.78 |
316 |
2 |
Angelica Yngvesson |
1996 |
BJ4296 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:24.60 |
60 |
3 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:24.12 |
61 |
4 |
Hanna Börjesson |
1996 |
AM4296 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:23.90 |
828 |
5 |
Irma Klipic |
1996 |
AO9696 |
NKK |
|
25m |
1:24.10 |
57 |
6 |
Maja Bergstrand |
1996 |
AM5296 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:24.56 |
401 |
7 |
Julia Klingberg |
1996 |
AT4296 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:24.74 |
949 |
8 |
Julia Bellvik |
1996 |
AH8296 |
S 02 |
|
25m |
1:25.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
1190 |
1 |
Amanda Essebo |
1996 |
|
Bærum |
|
25m |
1:23.65 |
729 |
2 |
Amanda Knudsen |
1996 |
AW8896 |
MASS |
|
25m |
1:23.39 |
63 |
3 |
Sofie Andersson |
1996 |
AM6296 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:23.03 |
1123 |
4 |
Isabelle Stenvold |
1996 |
AA6496 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:22.85 |
135 |
5 |
Emilia Ernstsson |
1996 |
AT0496 |
S 71 |
|
25m |
1:22.92 |
179 |
6 |
Josefin Nielsen-Fernandez |
1996 |
AB6896 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:23.23 |
370 |
7 |
Frida Grindheim |
1996 |
AU3296 |
HS |
|
25m |
1:23.43 |
343 |
8 |
Lina Andersson |
1996 |
AL8296 |
FILIPSTAD |
|
25m |
1:23.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
466 |
1 |
Annica Molin |
1996 |
AU3896 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:21.97 |
211 |
2 |
Sofie Schmidt |
1996 |
AD6896 |
SK TRITON |
|
25m |
1:19.76 |
64 |
3 |
Christina Ekstedt |
1996 |
AM2296 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:16.00 |
293 |
4 |
Erika Sköldberg |
1996 |
AT7496 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:12.35 |
272 |
5 |
Alma Dahlberg |
1996 |
AI0896 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:14.19 |
348 |
6 |
Amanda Persson |
1996 |
AA5296 |
FILIPSTAD |
|
25m |
1:18.40 |
371 |
7 |
Emelie Carlsson |
1996 |
AO2896 |
HS |
|
25m |
1:20.56 |
1074 |
8 |
Saga Stille |
1996 |
AQ5896 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:22.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
734 |
1 |
Sofia Johannesson |
1996 |
AO4696 |
MASS |
|
25m |
1:21.12 |
1031 |
2 |
Viktoria Engsoo |
1996 |
AQ1696 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:19.60 |
58 |
3 |
Johanna Andersson |
1996 |
AW4496 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:15.71 |
368 |
4 |
Jeanette Reinert |
1996 |
AF8296 |
HS |
|
25m |
1:11.33 |
807 |
5 |
Rebecca Diaz-Nilsson |
1996 |
AD8296 |
NKK |
|
25m |
1:13.29 |
387 |
6 |
Josefine Möller |
1996 |
AN5296 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:17.88 |
406 |
7 |
Lina Hörnbäck |
1996 |
AA0596 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:20.37 |
427 |
8 |
Maja Linderholm |
1996 |
AX1296 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:22.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
782 |
1 |
Johanna Janebäck |
1996 |
AD1496 |
MASS |
|
25m |
1:21.04 |
204 |
2 |
Johanna Nilsson |
1996 |
AD0696 |
SK TRITON |
|
25m |
1:19.03 |
898 |
3 |
Elisabeth Krische |
1996 |
AF6896 |
SK 1970 |
|
25m |
1:14.48 |
367 |
4 |
Louise Hansson |
1996 |
AO1896 |
HS |
|
25m |
1:09.03 |
369 |
5 |
Rebecca Nilsson |
1996 |
AH5696 |
HS |
|
25m |
1:12.64 |
731 |
6 |
Ulrika Holm |
1996 |
AC1896 |
MASS |
|
25m |
1:17.87 |
1066 |
7 |
Linn Olanders |
1996 |
AQ3896 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:20.07 |
814 |
8 |
Isabella Hagberg |
1996 |
AD6696 |
NKK |
|
25m |
1:22.39 |
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.05 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
|