Program för DM/JDM 2015 (25m), Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 51
|
Tävling |
DM/JDM-kortbana 2015 |
|
Utskriftsdatum |
18 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Norrtälje |
|
Utskriftstid |
15:05 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & Norrtälje |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 oktober 2015 |
|
|
|
|
Gren 51, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (5) |
Distriktrekord Seniorer: Therese Alshammar 57.43 2009-11-26 |
Distriktrekord Juniorer: Michele Coleman 57.54 2013-11-24 |
SR: Michelle Coleman (1993) 57.24 2014-12-07 |
SR Juniorer: Michelle Coleman (1993) 57.54 2013-11-24 |
|
Beräknad start 16:41 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
3 |
Sara Andersson |
2000 |
AO6600 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:15.12 |
173 |
4 |
Filippa Berndtson |
1997 |
BD4297 |
SS04 |
|
25m |
1:13.81 |
191 |
5 |
Astrid Eriksson |
2001 |
AD1201 |
TUREBERG |
|
50m |
1:14.22 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
92 |
1 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
1:13.38 |
310 |
2 |
Sigrid Loid |
1999 |
AF0499 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:13.27 |
297 |
3 |
Julia Franks |
2000 |
AR5400 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:13.13 |
212 |
4 |
Elin Törnqvist |
1998 |
AZ7898 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:12.60 |
104 |
5 |
Carin Klasson |
1995 |
BB4695 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:13.10 |
232 |
6 |
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:13.16 |
130 |
7 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
BE7801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:13.37 |
262 |
8 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:13.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
318 |
1 |
Malin Sangfelt |
2001 |
AC3801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:12.20 |
314 |
2 |
Johanna Persson |
2001 |
AY6601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:12.04 |
88 |
3 |
Anna Westborg |
2002 |
AE0402 |
SKK |
|
25m |
1:11.97 |
127 |
4 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:11.48 |
93 |
5 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
AP5400 |
SKURU IK |
|
25m |
1:11.54 |
207 |
6 |
Sara Olsson |
1999 |
AR6899 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:12.03 |
138 |
7 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
AU9601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:12.06 |
305 |
8 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:12.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
304 |
1 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:11.45 |
217 |
2 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:11.34 |
157 |
3 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
BP6600 |
SPIF SF |
|
25m |
1:10.60 |
33 |
4 |
Astrid Hammar |
2000 |
AO8600 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:10.10 |
194 |
5 |
Olivia Stille |
2000 |
AJ7600 |
TUREBERG |
|
25m |
1:10.12 |
302 |
6 |
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:10.89 |
320 |
7 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
AL7400 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:11.43 |
20 |
8 |
Linda Lidström |
1997 |
AD7497 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:11.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
201 |
1 |
Josefin Alm |
2001 |
AJ8201 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:08.71 |
83 |
2 |
Hanna Reithner |
2000 |
AJ7400 |
SKK |
|
25m |
1:08.33 |
78 |
3 |
Ebba Martin |
2000 |
AH4200 |
SKK |
|
25m |
1:06.64 |
139 |
4 |
Malin Wallén |
1997 |
AZ7897 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:05.72 |
16 |
5 |
Ida Eriksen |
1997 |
AD4497 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:06.35 |
258 |
6 |
Alexandra Engsoo |
1998 |
AF3898 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:07.62 |
18 |
7 |
Isabelle Hanson |
1998 |
AB4298 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:08.64 |
208 |
8 |
Josefin Ossmyr |
1999 |
AS0299 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:08.88 |
Skapad av WinGrodan 1.24.04 |
Utskriftsdatum |
18 oktober 2015 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
15:05 |
|