Startliste for Regionale Ã…rgangsmesterskaber gruppe 2+3
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
RÅM Gr 2 & 3 |
|
Udskriftsdato |
31 oktober 2015 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
08:58 |
|
|
Arrangør |
HG & Region Sydsjælland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 oktober 2015 |
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (25) |
Vejledende starttid 11:00 |
Heat 1 (25) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Viola Nordstrøm |
2004 |
|
KORSØR |
|
25m |
55.23 |
378 |
2 |
Mie Visler |
2006 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
54.82 |
501 |
3 |
Laila Elliks |
2005 |
|
VAT CPH-MK |
|
25m |
54.21 |
239 |
4 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
54.45 |
398 |
5 |
Liva Mayland |
2006 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
54.82 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
393 |
1 |
Asta Maria R. Jensen |
2007 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
52.69 |
502 |
2 |
Caja Klingenberg Jacobsen |
2006 |
0644AF |
VAT CPH-MK |
|
25m |
51.85 |
143 |
3 |
Katrine Rosa Koch Hansen |
2005 |
|
NAKSKOV |
|
25m |
51.31 |
114 |
4 |
Gaia Kruse |
2005 |
0584AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
51.60 |
495 |
5 |
Emma Haagen |
2006 |
0676AH |
STT |
|
25m |
52.14 |
240 |
6 |
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
0686AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
53.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
362 |
1 |
Kamille Bentsen |
2006 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
50.82 |
435 |
2 |
Semine Brandt |
2005 |
|
GSK |
|
25m |
50.71 |
442 |
3 |
Katharina Beyer Hansen |
2006 |
0674AH |
GSK |
|
25m |
50.58 |
250 |
4 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
50.64 |
374 |
5 |
Laura Sten Petersen |
2005 |
0598AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
50.76 |
227 |
6 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
50.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Ida-Marie Michaelsen |
2005 |
0564AO |
KØGE |
|
25m |
50.09 |
285 |
2 |
Lykke Jørgensen |
2006 |
0632AH |
VI39 |
|
25m |
49.53 |
367 |
3 |
Nanna Hillerup |
2007 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
48.75 |
456 |
4 |
Safira Vestergaard |
2005 |
0516AJ |
GSK |
|
25m |
48.90 |
286 |
5 |
Laura Kall |
2005 |
0594AO |
VI39 |
|
25m |
49.79 |
281 |
6 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI39 |
|
25m |
50.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
489 |
1 |
Helena Fogh Kronborg |
2005 |
0506AK |
STT |
|
25m |
48.34 |
492 |
2 |
Camille Cueto Rasmussen |
2006 |
0646AD |
STT |
|
25m |
46.95 |
118 |
3 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
HVIDOVRE |
|
25m |
46.17 |
234 |
4 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
46.33 |
420 |
5 |
Lilya Oregan |
2005 |
0522AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
47.52 |
496 |
6 |
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
STT |
|
25m |
48.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
453 |
1 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
45.97 |
497 |
2 |
Hanna Rørbech |
2006 |
0672AG |
STT |
|
25m |
45.74 |
244 |
3 |
Mathilde Emilia Schmidt |
2006 |
0628AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
45.59 |
77 |
4 |
Alberte Crone Larsen |
2006 |
|
TUNE |
|
25m |
45.72 |
388 |
5 |
Leonora Franck |
2006 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
45.91 |
208 |
6 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
46.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Filippa Jasmia Skikkild |
2005 |
0508AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
45.20 |
371 |
2 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
45.01 |
289 |
3 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
0662AB |
VI39 |
|
25m |
44.36 |
207 |
4 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
44.78 |
111 |
5 |
Amalie Jensen |
2005 |
|
HVIDOVRE |
|
25m |
45.07 |
459 |
6 |
Anna Østerby |
2005 |
0554AJ |
GSK |
|
25m |
45.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
1 |
Natacha Munch |
2005 |
0506AD |
SOLRØD |
|
25m |
44.19 |
48 |
2 |
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
0604AE |
GREVE |
|
25m |
44.08 |
255 |
3 |
Aliyah Savannah Rasmussen |
2005 |
0564AN |
VORDINGB |
|
25m |
43.72 |
494 |
4 |
Isabella M. Madsen |
2007 |
0798AA |
STT |
|
25m |
43.97 |
373 |
5 |
Mathilde Nygart |
2005 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
44.11 |
89 |
6 |
Mathilde Willumsen |
2006 |
|
TUNE |
|
25m |
44.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
361 |
1 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
43.62 |
85 |
2 |
Julie Segato |
2005 |
0538AJ |
TUNE |
|
25m |
43.43 |
280 |
3 |
Mille Hansen |
2005 |
0548AO |
VI39 |
|
25m |
43.02 |
46 |
4 |
Lærke Marie Clausen |
2005 |
0504AE |
GREVE |
|
25m |
43.26 |
512 |
5 |
Silje Mathiasen |
2006 |
|
KORSØR |
|
25m |
43.53 |
473 |
6 |
Lærke Møller |
2005 |
0578AN |
HASLEV |
|
25m |
43.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
283 |
1 |
Caroline Mei Jensen |
2004 |
0426AU |
VI39 |
|
25m |
42.79 |
106 |
2 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
42.38 |
76 |
3 |
Andrea Bruhn Kyhnæb |
2004 |
0464AJ |
TUNE |
|
25m |
42.05 |
36 |
4 |
Emilia Gotfredsen |
2005 |
0562AE |
ISHØJ |
|
25m |
42.13 |
491 |
5 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
0606AA |
STT |
|
25m |
42.43 |
144 |
6 |
Malou Hansen |
2004 |
0454AM |
NAKSKOV |
|
25m |
42.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Frida Høj Andersen |
2005 |
0504AL |
ISHØJ |
|
25m |
41.92 |
389 |
2 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
41.59 |
416 |
3 |
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
VAT CPH-MK |
|
25m |
41.45 |
445 |
4 |
Frida Vaabengaard Jensen |
2004 |
0486AP |
GSK |
|
25m |
41.56 |
145 |
5 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
25m |
41.70 |
55 |
6 |
Emma Hou Theilade Klausen |
2005 |
0598AD |
GREVE |
|
25m |
41.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
451 |
1 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
0544AJ |
GSK |
|
25m |
41.19 |
141 |
2 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
25m |
41.03 |
470 |
3 |
Nynne Jakobsen |
2004 |
0462AG |
HASLEV |
|
25m |
40.65 |
78 |
4 |
Annika Britt Larsen |
2005 |
0586AD |
TUNE |
|
25m |
40.85 |
423 |
5 |
Smila Mathilda Reiter |
2004 |
0496AE |
VAT CPH-MK |
|
25m |
41.05 |
64 |
6 |
Isabel Refdahl Thoudahl |
2005 |
0522AD |
GREVE |
|
25m |
41.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Freja Arentsen |
2005 |
0582AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
40.55 |
63 |
2 |
Mathilde Svendsen |
2004 |
0472AQ |
GREVE |
|
25m |
40.49 |
58 |
3 |
Julie Liv Madsen |
2006 |
0682AB |
GREVE |
|
25m |
40.02 |
229 |
4 |
Else K. Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
40.35 |
181 |
5 |
Charlotte Wium |
2006 |
0682AA |
KØGE |
|
25m |
40.50 |
377 |
6 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
40.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
477 |
1 |
Lærke Sander Vestergaard |
2005 |
0506AL |
HASLEV |
|
25m |
39.64 |
437 |
2 |
Julie Dahl |
2004 |
0418AN |
GSK |
|
25m |
39.47 |
413 |
3 |
Filippa Eiler |
2005 |
0588AI |
VAT CPH-MK |
|
25m |
39.26 |
421 |
4 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
0574AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
39.46 |
395 |
5 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
39.60 |
450 |
6 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
GSK |
|
25m |
39.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
401 |
1 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
38.95 |
458 |
2 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
GSK |
|
25m |
38.65 |
27 |
3 |
Isabella Jacobsen |
2004 |
0486AO |
TVS IF |
|
25m |
38.52 |
287 |
4 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
VI39 |
|
25m |
38.62 |
182 |
5 |
Julie Brix Østergaard |
2006 |
0616AE |
KØGE |
|
25m |
38.91 |
116 |
6 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
39.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
391 |
1 |
Emma Hass |
2004 |
0438AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
38.42 |
186 |
2 |
Malene Gjermandsen |
2003 |
0378AM |
KORSØR |
|
25m |
38.19 |
366 |
3 |
Clara Hillerup |
2005 |
0568AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
37.93 |
18 |
4 |
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
RØNNE |
|
25m |
38.15 |
376 |
5 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
0462AO |
HERLUFSHOL |
|
25m |
38.27 |
81 |
6 |
Ida Mørk |
2004 |
0492AJ |
TUNE |
|
25m |
38.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
422 |
1 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
VAT CPH-MK |
|
25m |
37.77 |
365 |
2 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
37.58 |
304 |
3 |
Anna Maria Madsen |
2004 |
0444AJ |
STT |
|
25m |
37.58 |
32 |
4 |
Emma Simonsen |
2004 |
0472AO |
TVS IF |
|
25m |
37.58 |
476 |
5 |
Anna Lind Petersen |
2004 |
0488AE |
HASLEV |
|
25m |
37.63 |
187 |
6 |
Katrine Langholm Jensen |
2004 |
0402AE |
KORSØR |
|
25m |
37.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
471 |
1 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
HASLEV |
|
25m |
37.47 |
61 |
2 |
Ellen Mølbak Petersen |
2004 |
0452AD |
GREVE |
|
25m |
37.25 |
375 |
3 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
37.18 |
469 |
4 |
Mikka Holm |
2003 |
0346AM |
HASLEV |
|
25m |
37.23 |
256 |
5 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
37.44 |
425 |
6 |
Kajsa Salomonsen |
2005 |
0514AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
37.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Clara Schmedes |
2004 |
0478AI |
TUNE |
|
25m |
36.51 |
20 |
2 |
Mette Tofte Jørgensen |
2003 |
0322AR |
RØNNE |
|
25m |
36.14 |
138 |
3 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
35.79 |
411 |
4 |
Nønne Christensen |
2004 |
0486AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
35.88 |
474 |
5 |
Olivia Møller |
2004 |
0452AF |
HASLEV |
|
25m |
36.16 |
131 |
6 |
Ida Sjøgren Kaiser |
2004 |
0428AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
36.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Emma Bruhn |
2003 |
0334AP |
HVIDOVRE |
|
25m |
35.26 |
25 |
2 |
Sofie Ølgaard Hansen |
2004 |
0422AE |
TVS IF |
|
25m |
35.11 |
37 |
3 |
Esther Hek Hansen |
2004 |
0492AB |
ISHØJ |
|
25m |
34.93 |
70 |
4 |
Alma Foltmar-Michaelsen |
2004 |
0442AK |
TUNE |
|
25m |
35.07 |
139 |
5 |
Maja Nykjær |
2003 |
0392BA |
SLAGELSE |
|
25m |
35.20 |
31 |
6 |
Lucca Rademakers |
2004 |
0416AD |
TVS IF |
|
25m |
35.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
419 |
1 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
34.72 |
514 |
2 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
34.58 |
396 |
3 |
Miamaja Skytt Knudsen |
2003 |
0398AV |
NÆSTVED |
|
25m |
33.44 |
444 |
4 |
Laura L. Hørning |
2004 |
0456AC |
GSK |
|
25m |
34.03 |
83 |
5 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
0408AI |
TUNE |
|
25m |
34.59 |
302 |
6 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
STT |
|
25m |
34.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
427 |
1 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
33.21 |
87 |
2 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
25m |
32.90 |
109 |
3 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
32.53 |
438 |
4 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
GSK |
|
25m |
32.74 |
397 |
5 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
32.98 |
68 |
6 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
25m |
33.24 |
|
|
Heat 23 (25) (Årg. 2005-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
379 |
1 |
Amalie Østerlund |
2005 |
0584AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
36.59 |
358 |
2 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
34.71 |
308 |
3 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
STT |
|
25m |
33.08 |
215 |
4 |
Coco Lee Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
33.46 |
276 |
5 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
25m |
34.81 |
192 |
6 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
36.95 |
|
|
Heat 24 (25) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
67 |
1 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
TUNE |
|
25m |
32.39 |
415 |
2 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
31.42 |
359 |
3 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
30.87 |
429 |
4 |
Emma Zambrano Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
31.28 |
113 |
5 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
32.20 |
117 |
6 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
32.53 |
|
|
Heat 25 (25) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
32.38 |
309 |
2 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
STT |
|
25m |
31.67 |
274 |
3 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
25m |
30.97 |
418 |
4 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
31.13 |
475 |
5 |
Sofie Nielsen |
2003 |
0324AU |
HASLEV |
|
25m |
32.16 |
299 |
6 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
STT |
|
25m |
32.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:58 |
|