Startliste for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 |
|
Udskriftsdato |
01 november 2015 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:49 |
|
|
Arrangør |
Region Nordsjælland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 oktober 2015 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer |
Finaler (24) |
Vejledende starttid 11:58 |
Heat 1 (24) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
512 |
2 |
Anna Røjel |
2006 |
|
SØLLERØD |
|
25m |
2:05.55 |
350 |
3 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:58.67 |
358 |
4 |
Ida Mogensen |
2006 |
0676AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:59.28 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
362 |
1 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:57.69 |
33 |
2 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:56.48 |
352 |
3 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:55.83 |
147 |
4 |
Melissa Sønderskov Turell |
2005 |
0596AN |
GLADSAXE |
|
25m |
1:56.10 |
172 |
5 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:57.18 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Sara Elmsted |
2006 |
0622AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:55.25 |
198 |
2 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:53.95 |
136 |
3 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:53.84 |
25 |
4 |
Laura Bjerregaard Withen |
2004 |
0458AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:53.93 |
220 |
5 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
25m |
1:55.01 |
510 |
6 |
Mia Albertsen |
2006 |
|
SØLLERØD |
|
25m |
1:55.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Alma Gotfredsen |
2005 |
0548AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:52.97 |
367 |
2 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:52.23 |
54 |
3 |
Amalie-Victoria Kaae |
2005 |
0526AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:52.10 |
140 |
4 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:52.16 |
120 |
5 |
Andrea Elnif Christiansen |
2005 |
0528AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:52.43 |
578 |
6 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:53.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
146 |
1 |
Agnes Rygaard Truelsen |
2005 |
0506AJ |
GLADSAXE |
|
25m |
1:50.85 |
495 |
2 |
Emma Jakobsen |
2004 |
0492AR |
SØLLERØD |
|
25m |
1:50.16 |
314 |
3 |
Laura Købke |
2005 |
0584AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:49.32 |
524 |
4 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:50.02 |
569 |
5 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
0594AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:50.21 |
56 |
6 |
Emma S. Kristensen |
2005 |
0526AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:51.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
506 |
1 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
SØLLERØD |
|
25m |
1:49.17 |
162 |
2 |
Aia Andreassen |
2003 |
0392AW |
HELSINGØR |
|
25m |
1:48.46 |
131 |
3 |
Frida Nue Jakobsen |
2005 |
0538AK |
GLADSAXE |
|
25m |
1:47.63 |
143 |
4 |
Josefine Staudt |
2005 |
0538AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:48.21 |
425 |
5 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:48.98 |
303 |
6 |
Mathilde Busch Erhardi |
2004 |
0428AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:49.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
420 |
1 |
Selma Nørby |
2006 |
0608AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:47.38 |
70 |
2 |
Patricia Petersen |
2005 |
0526AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:47.24 |
46 |
3 |
Rebecca Chur Fischer |
2005 |
0522AP |
GENTOFTE |
|
25m |
1:46.22 |
63 |
4 |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
0626AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:46.74 |
185 |
5 |
Ida Sophie Hinsch Olsen |
2004 |
0432AU |
HELSINGØR |
|
25m |
1:47.28 |
421 |
6 |
Astrid Rønn Olesen |
2005 |
0504AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:47.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Olivia Rosenkilde |
2004 |
0442AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:46.01 |
544 |
2 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:45.58 |
489 |
3 |
Dicte Eriksen |
2004 |
0436AR |
SØLLERØD |
|
25m |
1:45.15 |
41 |
4 |
Johanna Dahms |
2004 |
0416AT |
GENTOFTE |
|
25m |
1:45.35 |
179 |
5 |
Filippa Martinsen |
2005 |
0524AO |
HELSINGØR |
|
25m |
1:45.79 |
331 |
6 |
Clara Secher Termansen |
2005 |
0556AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:46.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
341 |
1 |
Mathilde Friis Autzen |
2005 |
0514AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:44.74 |
187 |
2 |
Mathilde Ramsgaard |
2005 |
0578AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:44.11 |
409 |
3 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:43.48 |
191 |
4 |
Kristine G. Skjærbæk |
2004 |
0442AO |
HELSINGØR |
|
25m |
1:43.88 |
426 |
5 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:44.17 |
109 |
6 |
Laura Kjørtsholtsen |
2004 |
0428AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:44.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
1 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:42.72 |
14 |
2 |
Sarah Waltenburg |
2004 |
0412AD |
FR.SUND |
|
25m |
1:42.22 |
68 |
3 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:41.87 |
4 |
4 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
FR.SUND |
|
25m |
1:41.94 |
484 |
5 |
Laura Bang |
2004 |
0474AP |
SØLLERØD |
|
25m |
1:42.52 |
182 |
6 |
Lea Bach Nielsen |
2003 |
0316AV |
HELSINGØR |
|
25m |
1:43.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
545 |
1 |
Amalie Lester |
2003 |
0358AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:41.59 |
342 |
2 |
Caroline Mathilde Bang |
2006 |
0626AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:41.24 |
23 |
3 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:41.08 |
20 |
4 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:41.13 |
186 |
5 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:41.29 |
322 |
6 |
Arwen Nybo |
2004 |
0476AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:41.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Amanda Christensen |
2004 |
0452AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:39.53 |
509 |
2 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:39.38 |
201 |
3 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:38.81 |
562 |
4 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
25m |
1:39.09 |
119 |
5 |
Luna Christensen |
2005 |
0566AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:39.53 |
149 |
6 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:40.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
25m |
1:37.27 |
80 |
2 |
Louisa Lykkesfelt Thomsen |
2004 |
0454AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:37.11 |
24 |
3 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:36.96 |
502 |
4 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:37.06 |
189 |
5 |
Emma F. Rouse |
2004 |
0412AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:37.12 |
165 |
6 |
Emma Clausen |
2003 |
0374AW |
HELSINGØR |
|
25m |
1:37.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
392 |
1 |
Karla Marie Fæster |
2004 |
0446AG |
BIRKERØD |
|
25m |
1:36.47 |
85 |
2 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
1:36.29 |
532 |
3 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:35.86 |
430 |
4 |
Katherine Louise Simmonds |
2005 |
0566AG |
BIRKERØD |
|
25m |
1:36.10 |
431 |
5 |
Sophie Simmonds |
2005 |
0526AG |
BIRKERØD |
|
25m |
1:36.36 |
326 |
6 |
Filippa Olivia Rützou |
2003 |
0388AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:36.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
227 |
1 |
Emmanuella Nygaard |
2003 |
0392AV |
HERLEV |
|
25m |
1:35.35 |
7 |
2 |
Karoline Larsen |
2004 |
0486AQ |
FR.SUND |
|
25m |
1:34.55 |
538 |
3 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:33.66 |
69 |
4 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:34.35 |
218 |
5 |
Laura Thorlund Jensen |
2004 |
0436AJ |
HERLEV |
|
25m |
1:35.11 |
311 |
6 |
Nicoline Hjort Kaas |
2003 |
0372AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:35.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
487 |
1 |
Pauline Drucker |
2004 |
0474AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:33.37 |
197 |
2 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:33.07 |
317 |
3 |
Josephine Lysdahl |
2004 |
0474AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:32.45 |
305 |
4 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:33.02 |
173 |
5 |
Amalie Kolstrup-Timm |
2003 |
0314AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:33.31 |
588 |
6 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:33.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
507 |
1 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
1:31.82 |
51 |
2 |
Sophia Hyldtoft |
2004 |
0488AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.62 |
265 |
3 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
25m |
1:31.51 |
84 |
4 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.58 |
380 |
5 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:31.69 |
369 |
6 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
1:32.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Norah Szczepanski |
2003 |
0354AY |
GENTOFTE |
|
25m |
1:30.68 |
504 |
2 |
Rebecca Sangild |
2003 |
0344AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:30.60 |
390 |
3 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:29.57 |
497 |
4 |
Mathilde Kehlet |
2003 |
0346AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:29.82 |
1 |
5 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
25m |
1:30.64 |
207 |
6 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
25m |
1:30.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Ulrikke Juul Søeborg |
2003 |
0366AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:28.85 |
193 |
2 |
Ellen A. Skov |
2003 |
0328AW |
HELSINGØR |
|
25m |
1:28.75 |
40 |
3 |
Isobel Crosskey |
2003 |
0302BB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.86 |
571 |
4 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
1:28.30 |
522 |
5 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
1:28.83 |
99 |
6 |
Sophia Bøttger |
2004 |
0424AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:29.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
1 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:27.70 |
312 |
2 |
Camilla Kaavé |
2003 |
0362AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:26.32 |
110 |
3 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.48 |
81 |
4 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.62 |
572 |
5 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
25m |
1:26.94 |
388 |
6 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:27.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
399 |
1 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:24.85 |
548 |
2 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
0396AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:24.48 |
306 |
3 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:20.33 |
17 |
4 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:21.39 |
174 |
5 |
Mia Mørk Kuramoto |
2003 |
0356AQ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:24.58 |
217 |
6 |
Helene Jensen |
2003 |
0394AE |
HERLEV |
|
25m |
1:25.24 |
|
|
Heat 22 (24) (Årg. 2005-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
49 |
1 |
Cecilie C. Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:34.57 |
166 |
2 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:30.43 |
232 |
3 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:28.00 |
309 |
4 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:29.11 |
223 |
5 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:31.24 |
357 |
6 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:35.12 |
|
|
Heat 23 (24) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
1:23.92 |
43 |
2 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:22.25 |
95 |
3 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:20.11 |
200 |
4 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:20.45 |
391 |
5 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:23.41 |
105 |
6 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:24.08 |
|
|
Heat 24 (24) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
106 |
1 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.50 |
261 |
2 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.29 |
111 |
3 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.11 |
73 |
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.03 |
38 |
5 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.06 |
387 |
6 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:19.86 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
07:49 |
|