2019-10-21   15:58:16
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Swim Open Stockholm    Utskriftsdatum  29 mars 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  20:42   
  Arrangör  Swedish Swimming Federation         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2016         
 
 
 
Gren 1, 200m Breaststroke Men  Försök (9) 
WR: Akihiro Yamaguchi (1994) 2:07.01 2012-09-15 
ER: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 
NR: Erik Persson (1994) 2:10.41 2015-08-06 
OS: 2:09.65 EM: 2:14.77 EJM: 2:18.18/2:20.38 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
               
               
               
679  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS  SWE  50m  2:55.71 
560  Georg Emmanouilidis  2000  AG2100  SK SYDSIM  SWE  50m  2:50.23 
634  Algot Lindwall  2002  AJ4102  TYRESÖ SS  SWE  50m  2:52.81 
               
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
443  Morgan Martinsson  2001  AN1701  SK NEPTUN  SWE  50m  2:49.81 
345  Hampus Dahlgren  2001  AG7501  KUNGSBACKA  SWE  50m  2:48.42 
210  Elias Hyvönen  2000  AA7700  ALINGSÅS  SWE  50m  2:45.58 
328  Alexander Nylén  2000  AD4300  KARLSKO SF  SWE  50m  2:45.36 
367  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN  SWE  50m  2:44.35 
238  Max Feng  2001  AR6301  GÖTEBORG  SWE  50m  2:45.19 
683  Niklas Nyblom  1999  AK2999  VÄSBY SS  SWE  50m  2:45.58 
653  Victor Simic  2000  AD5500  TÄBY SIM  SWE  50m  2:46.91 
661  Zacharias Olausson  2000  AG4700  VARBERG  SWE  50m  2:48.85 
               

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
624  Fredrik Annergren  2001  AC8301  TUREBERG  SWE  50m  2:43.67 
556  Sebastian Tufvesson  2000  AJ5100  SKK  SWE  50m  2:42.88 
565  Jonathan Hiltonsson  2000  AH1300  SK SYDSIM  SWE  50m  2:41.91 
659  Erik Josefson  2000  AG2500  VARBERG  SWE  50m  2:39.72 
484  Linus Ljunghusen  2000  AT6900  POSEIDON  SWE  50m  2:39.64 
339  August Mathisen  2001  AF5901  KARLSTAD  SWE  50m  2:39.65 
357  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA  SWE  50m  2:40.60 
639  Isak Alin  1999  AP0799  TÄBY SIM  SWE  50m  2:42.05 
316  Erik Nicklasson  1998  AG2598  JÖNKÖPING  SWE  50m  2:42.90 
213  Jonathan Arvidsson  2000  AE1900  ELFSBORG  SWE  50m  2:44.08 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
590  Alexej Filinau  1998  AL3998  SÖDERTÖRN  SWE  50m  2:36.82 
786  Carlandrea Puoti  1999  AX9999  SPIF SF  SWE  50m  2:35.77 
274  Petter Norén Vosfeldt  1999  AH9599  HÄRNÖSAND  SWE  50m  2:35.45 
761  Oskar Robertsson  2000  AE6100  UDDEVALLA  SWE  50m  2:35.29 
480  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  POSEIDON  SWE  50m  2:34.98 
492  Philip Chen  2000  AC4700  S 71  SWE  50m  2:35.21 
377  Petter Cyrén  1996  AU8796  LASS  SWE  50m  2:35.34 
293  Hugo Swanepoel  1998  AW5198  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:35.58 
387  Simon Linnér  1999  AE1999  LASS  SWE  50m  2:36.45 
344  Anton Dahlgren  1999  AM4999  KUNGSBACKA  SWE  50m  2:37.83 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
371  Gunnar Widerberg  2000  AG3700  SK LAXEN  SWE  50m  2:34.86 
675  Karl Frylmark  1999  AK6599  VÄSBY SS  SWE  50m  2:32.49 
700  Jesper Eklund  1998  AJ0198  VÄSTERÅS  SWE  50m  2:31.66 
226  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA  SWE  50m  2:30.90 
692  Anton Widholm  1999  AE6199  VÄSBY SS  SWE  50m  2:30.68 
574  Ludwig Hareskog  1998  AH5398  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  2:30.88 
426  Johan Dahlgren  1986  AB4986  SK NEPTUN  SWE  50m  2:30.93 
649  David Kruthammar  1997  AN6197  TÄBY SIM  SWE  50m  2:32.25 
401  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK  SWE  50m  2:32.97 
405  Jakob Helman  1996  AU1396  MKK  SWE  50m  2:34.95 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
441  William Lulek  1998  AJ6998  SK NEPTUN  SWE  50m  2:27.74 
376  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS  SWE  50m  2:27.18 
216  Emil Hammarlund  1995  AT1195  ELFSBORG  SWE  50m  2:26.33 
29  Jørgen Scheie Bråthen  1995    Lambertset  NOR  50m  2:25.94 
448  Patric Ridell  1993  AJ7393  SK NEPTUN  SWE  50m  2:24.93 
164  Maciej Holub  1995    POLAND  POL  50m  2:25.16 
594  Pontus Jonsson  2000  AM5300  SÖDERTÖRN  SWE  50m  2:26.04 
699  Gijs Dijkhuizen  2000  AL8300  VÄSTERÅS  SWE  50m  2:26.83 
256  Martin Rogmark  1996  AI0196  SK HAJEN  SWE  50m  2:27.59 
271  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS  SWE  50m  2:28.90 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
134  Tomoe Zenimoto Hvas  2000    Bærum  NOR  50m  2:21.93 
650  Daniel Räisänen  1999  AE0199  TÄBY SIM  SWE  50m  2:19.61 
10  Irakli Bolkvadze  1994    GEORGIA  GEO  50m  2:16.00 
88  Edoardo Giorgetti  1989    ANIENE  ITA  50m  2:12.63 
349  Erik Persson  1994  AB6794  KUNGSBACKA  SWE  50m  2:10.41 
Cameron van der Burgh  1988    PRETORIA  RSA  50m  2:11.37 
160  Jacek Arentewicz  1997    POLAND  POL  50m  2:13.62 
684  Robert Palosaari  1992  AC1392  VÄSBY SS  SWE  50m  2:18.90 
632  Christoffer Andersson  1994  AM3594  TYRESÖ SS  SWE  50m  2:21.42 
354  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA  SWE  50m  2:23.70 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
135  Mads Henry Steinland  1997    Bærum  NOR  50m  2:21.87 
37  Deniss Komars  1997    JELGAVAS  LAT  50m  2:19.46 
176  Bartlomiej Roguski  1993    POLAND  POL  50m  2:15.58 
24  Laurent Carnol  1989  2361  LUXEMBUORG  LUX  50m  2:11.61 
191  Michael Jamieson  1988    EDINBURGH  GBR  50m  2:10.38 
152  Oleg Kostin  1992    RUSSIA  RUS  50m  2:10.92 
178  Marcin Stolarski  1996    POLAND  POL  50m  2:13.48 
190  Gal Nevo  1987    ISRAEL  ISR  50m  2:18.88 
187  Teemu Vuorela  1994    JYVÄSKYLÄ  FIN  50m  2:20.13 
267  Viktor Kertes  1996  AP5196  HS  SWE  50m  2:23.40 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening  Code  Bassäng  Tid 
 
273  Olle Williamsson  1998  AH4198  HS  SWE  50m  2:21.71 
199  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK  DEN  50m  2:18.98 
20  Daniils Bobrovs  1997    RIDZENE  LAT  50m  2:14.29 
12  Tomas Klobucnik  1990    DUKLA  SVK  50m  2:11.50 
Marco Koch  1990    DARMSTADT  GER  50m  2:07.47 
39  Giedrius Titenis  1989    LITHUANIA  LTU  50m  2:10.45 
91  Sverre Næss  1992    Bergen  NOR  50m  2:13.08 
101  Viktor Christensen  1995  9501AJ  KØGE  DEN  50m  2:18.01 
704  Linus Kanth  1991  AP5991  VÄSTERÅS  SWE  50m  2:19.98 
618  Marcus Svensson  1992  AJ3192  SK TRITON  SWE  50m  2:23.12 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.01  Utskriftsdatum  29 mars 2016 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  20:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner