2019-10-14   09:08:53
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 11
Startlist 
 
  Competition name  Swim Open Stockholm    Print Date  30 March 2016   
  Competition place  Stockholm    Print Time  20:18   
  Organizer  Swedish Swimming Federation         
  Pool  50m         
  Competition date  30 March 2016         
 
 
 
Event 11, 100m Breaststroke Men  Heats (11) 
WR: Adam Peaty (1994) 57.92 2015-04-17 
ER: Adam Peaty (1994) 57.92 2015-04-17 
NR: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 
OS: 59.81 EM: 1:02.10 EJM: 1:03.56/1:04.55 
 
Heat 1 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
285  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:27.83 
488  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN  SWE  50m  1:18.79 
634  Algot Lindwall  2002  AJ4102  TYRESÖ SS  SWE  50m  1:17.55 
461  Elias Engström  2001  AB0501  NJURUNDA  SWE  50m  1:17.13 
443  Morgan Martinsson  2001  AN1701  SK NEPTUN  SWE  50m  1:16.88 
679  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS  SWE  50m  1:16.94 
284  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:17.42 
345  Hampus Dahlgren  2001  AG7501  KUNGSBACKA  SWE  50m  1:17.69 
743  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04  SWE  50m  1:21.43 
463  Marcus Forsgren  1996  AM4196  NKK  SWE  25m  1:05.34 

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
643  Daniel Coleman  2000  AP0700  TÄBY SIM  SWE  50m  1:16.53 
683  Niklas Nyblom  1999  AK2999  VÄSBY SS  SWE  50m  1:16.29 
238  Max Feng  2001  AR6301  GÖTEBORG  SWE  50m  1:15.48 
357  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA  SWE  50m  1:15.40 
653  Victor Simic  2000  AD5500  TÄBY SIM  SWE  50m  1:15.26 
602  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SÖDERTÖRN  SWE  50m  1:15.32 
213  Jonathan Arvidsson  2000  AE1900  ELFSBORG  SWE  50m  1:15.45 
781  Elias Hysing  2000  AR1500  SPIF SF  SWE  50m  1:15.54 
339  August Mathisen  2001  AF5901  KARLSTAD  SWE  50m  1:16.50 
560  Georg Emmanouilidis  2000  AG2100  SK SYDSIM  SWE  50m  1:16.73 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
328  Alexander Nylén  2000  AD4300  KARLSKO SF  SWE  50m  1:14.77 
556  Sebastian Tufvesson  2000  AJ5100  SKK  SWE  50m  1:14.41 
661  Zacharias Olausson  2000  AG4700  VARBERG  SWE  50m  1:14.29 
578  Alexander Kesenci  1995  AK7195  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:13.86 
565  Jonathan Hiltonsson  2000  AH1300  SK SYDSIM  SWE  50m  1:13.60 
624  Fredrik Annergren  2001  AC8301  TUREBERG  SWE  50m  1:13.71 
484  Linus Ljunghusen  2000  AT6900  POSEIDON  SWE  50m  1:14.29 
761  Oskar Robertsson  2000  AE6100  UDDEVALLA  SWE  50m  1:14.40 
367  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN  SWE  50m  1:14.42 
659  Erik Josefson  2000  AG2500  VARBERG  SWE  50m  1:14.87 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
590  Alexej Filinau  1998  AL3998  SÖDERTÖRN  SWE  50m  1:12.63 
332  Elias Kromnow  1999  AL5799  KARLSKRONA  SWE  50m  1:12.19 
492  Philip Chen  2000  AC4700  S 71  SWE  50m  1:11.85 
293  Hugo Swanepoel  1998  AW5198  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:11.68 
786  Carlandrea Puoti  1999  AX9999  SPIF SF  SWE  50m  1:11.21 
229  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA  SWE  50m  1:11.43 
210  Elias Hyvönen  2000  AA7700  ALINGSÅS  SWE  50m  1:11.74 
401  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK  SWE  50m  1:12.07 
360  Tim Petersson  1999  AB9799  LANDSKRONA  SWE  50m  1:12.35 
662  Jakob Sundén  1995  AQ3195  VARBERG  SWE  50m  1:13.46 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
639  Isak Alin  1999  AP0799  TÄBY SIM  SWE  50m  1:10.76 
649  David Kruthammar  1997  AN6197  TÄBY SIM  SWE  50m  1:10.25 
692  Anton Widholm  1999  AE6199  VÄSBY SS  SWE  50m  1:10.04 
580  Hampus Ny  1990  AP1190  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:09.85 
718  Oskar Nilsson  1995  AD6595  ÅKERSBERGA  SWE  50m  1:09.21 
700  Jesper Eklund  1998  AJ0198  VÄSTERÅS  SWE  50m  1:09.61 
274  Petter Norén Vosfeldt  1999  AH9599  HÄRNÖSAND  SWE  50m  1:10.00 
387  Simon Linnér  1999  AE1999  LASS  SWE  50m  1:10.07 
371  Gunnar Widerberg  2000  AG3700  SK LAXEN  SWE  50m  1:10.72 
344  Anton Dahlgren  1999  AM4999  KUNGSBACKA  SWE  50m  1:11.05 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
740  Edward Eliasson  1997  AP5397  SS04  SWE  50m  1:08.92 
574  Ludwig Hareskog  1998  AH5398  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:08.85 
426  Johan Dahlgren  1986  AB4986  SK NEPTUN  SWE  50m  1:08.46 
377  Petter Cyrén  1996  AU8796  LASS  SWE  50m  1:08.34 
220  Elliot Olsson  1999  AD2799  ELFSBORG  SWE  50m  1:08.01 
480  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  POSEIDON  SWE  50m  1:08.11 
256  Martin Rogmark  1996  AI0196  SK HAJEN  SWE  50m  1:08.35 
271  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS  SWE  50m  1:08.65 
223  William Reinholdsson  1997  AP8597  ELFSBORG  SWE  50m  1:08.88 
675  Karl Frylmark  1999  AK6599  VÄSBY SS  SWE  50m  1:08.96 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
594  Pontus Jonsson  2000  AM5300  SÖDERTÖRN  SWE  50m  1:07.45 
354  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA  SWE  50m  1:07.16 
267  Viktor Kertes  1996  AP5196  HS  SWE  50m  1:06.72 
448  Patric Ridell  1993  AJ7393  SK NEPTUN  SWE  50m  1:05.92 
134  Tomoe Zenimoto Hvas  2000    Bærum  NOR  50m  1:05.79 
677  Andreas Fürst  1990  AE1990  VÄSBY SS  SWE  50m  1:05.84 
273  Olle Williamsson  1998  AH4198  HS  SWE  50m  1:06.37 
376  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS  SWE  50m  1:06.74 
699  Gijs Dijkhuizen  2000  AL8300  VÄSTERÅS  SWE  50m  1:07.30 
216  Emil Hammarlund  1995  AT1195  ELFSBORG  SWE  50m  1:07.95 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
632  Christoffer Andersson  1994  AM3594  TYRESÖ SS  SWE  50m  1:05.34 
684  Robert Palosaari  1992  AC1392  VÄSBY SS  SWE  50m  1:05.12 
85  Luca Marin  1986    ANIENE  ITA  50m  1:05.00 
650  Daniel Räisänen  1999  AE0199  TÄBY SIM  SWE  50m  1:04.85 
187  Teemu Vuorela  1994    JYVÄSKYLÄ  FIN  50m  1:04.50 
10  Irakli Bolkvadze  1994    GEORGIA  GEO  50m  1:04.68 
551  Alexander Morgan  1996  AE9796  SKK  SWE  50m  1:04.99 
372  Teodor Widerberg  1998  AG0398  SK LAXEN  SWE  50m  1:05.11 
199  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK  DEN  50m  1:05.15 
722  Daniel Kertes  1999  AD8399  ÄNGELHOLM  SWE  50m  1:05.39 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
37  Deniss Komars  1997    JELGAVAS  LAT  50m  1:03.92 
13  Ronald Tsui  1992    HONG KONG  HKG  50m  1:03.00 
558  Johannes Skagius  1995  AH8595  SUNDSVALL  SWE  50m  1:02.00 
88  Edoardo Giorgetti  1989    ANIENE  ITA  50m  1:01.28 
Marco Koch  1990    DARMSTADT  GER  50m  59.89 
191  Michael Jamieson  1988    EDINBURGH  GBR  50m  1:00.80 
349  Erik Persson  1994  AB6794  KUNGSBACKA  SWE  50m  1:01.74 
811  Martin Schweizer  1988    WALLISELLE  SUI  50m  1:02.48 
29  Jørgen Scheie Bråthen  1995    Lambertset  NOR  50m  1:03.21 
618  Marcus Svensson  1992  AJ3192  SK TRITON  SWE  50m  1:04.43 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
101  Viktor Christensen  1995  9501AJ  KØGE  DEN  50m  1:03.27 
176  Bartlomiej Roguski  1993    POLAND  POL  50m  1:02.95 
Alex Murphy  1995    UC DUBLIN  IRL  50m  1:01.97 
18  Nikola Obrovac  1998    ZAGREB  CRO  50m  1:01.05 
39  Giedrius Titenis  1989    LITHUANIA  LTU  50m  58.96 
152  Oleg Kostin  1992    RUSSIA  RUS  50m  1:00.62 
178  Marcin Stolarski  1996    POLAND  POL  50m  1:01.51 
41  Ari-Pekka Liukkonen  1989  89A286  FINLAND  FIN  50m  1:02.35 
190  Gal Nevo  1987    ISRAEL  ISR  50m  1:03.18 
144  Ossi Oksa  1988  88A200  ÅBO  FIN  50m  1:04.38 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
20  Daniils Bobrovs  1997    RIDZENE  LAT  50m  1:03.22 
160  Jacek Arentewicz  1997    POLAND  POL  50m  1:02.57 
91  Sverre Næss  1992    Bergen  NOR  50m  1:01.87 
24  Laurent Carnol  1989  2361  LUXEMBUORG  LUX  50m  1:00.82 
Cameron van der Burgh  1988    PRETORIA  RSA  50m  58.49 
12  Tomas Klobucnik  1990    DUKLA  SVK  50m  1:00.50 
14  Edgar Crespo  1989    LS 2000  PAN  50m  1:01.50 
164  Maciej Holub  1995    POLAND  POL  50m  1:02.08 
209  Lassi Ohtonen  1992  92A348  Cetus  FIN  50m  1:03.04 
135  Mads Henry Steinland  1997    Bærum  NOR  50m  1:04.37 

 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  30 March 2016 
Licensed to: IC Control  Print Time  20:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner