2019-10-20   09:16:17
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 12
Startlist 
 
  Competition name  Swim Open Stockholm    Print Date  30 March 2016   
  Competition place  Stockholm    Print Time  20:18   
  Organizer  Swedish Swimming Federation         
  Pool  50m         
  Competition date  30 March 2016         
 
 
 
Event 12, 400m Medley Women  Heats (6) 
WR: Shiwen Ye (1996) 4:28.43 2012-07-28 
ER: Katinka Hosszu (1989) 4:29.89 2016-03-04 
NR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 
OS: 4:37.35 EM: 4:53.82 EJM: 4:58.19/5:08.70 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
               
497  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71  SWE  25m  5:31.08 
495  Micaela Jönsson  2001  AD3801  S 71  SWE  25m  5:18.91 
708  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS  SWE  25m  5:09.69 
716  Clara Örnhem  2002  AE2402  VÄXJÖ SS  SWE  50m  5:45.47 
72  Silje Poll Mikkelborg  1998    Skjetten  NOR  25m  4:55.65 
298  Josefin Wensmark  2001  AR9601  JÄRFÄLLA S  SWE  25m  5:16.36 
534  Julia Augustsson  2000  BC9200  SPÅRVÄGEN  SWE  25m  5:29.83 
728  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA  SWE  25m  5:34.70 
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
552  Elsa Nordström  2001  AV9401  SKK  SWE  50m  5:42.53 
336  Elvira Eklund-Ramböl  1997  AV5497  KARLSTAD  SWE  50m  5:39.86 
413  Josephine Mikkelsen  2002  AI5202  MKK  SWE  50m  5:32.39 
295  Elin Södersten  2000  AI5800  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  5:29.28 
724  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM  SWE  50m  5:28.16 
612  Madeleine Grönberg  1999  AH3699  SK TRITON  SWE  50m  5:28.90 
735  Ida Nederman  2000  AU7400  ÖSA  SWE  50m  5:30.65 
351  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  LANDSKRONA  SWE  50m  5:34.28 
626  Astrid Eriksson  2001  AD1201  TUREBERG  SWE  50m  5:41.42 
289  Linnéa Sandh  2000  AR3600  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  5:43.22 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
674  Emma Dimitriou Sagré  1999  AO4699  VÄSBY SS  SWE  50m  5:25.43 
474  Olivia Berglund  1998  AR9898  POSEIDON  SWE  50m  5:24.49 
706  Andréa Persson  1999  AB5899  VÄSTERÅS  SWE  50m  5:19.06 
427  Rebecka Ehn  2000  AO7600  SK NEPTUN  SWE  50m  5:18.56 
399  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS  SWE  50m  5:17.83 
112  Elise Skjæveland  1997    Ullensaker  NOR  50m  5:18.12 
302  Nilla Atzmannstorfer  1998  AB6498  JÖNKÖPING  SWE  50m  5:18.67 
346  Gina Hvarfvenius  1997  AY5297  KUNGSBACKA  SWE  50m  5:19.93 
527  Tuva Rosebrink  2001  AJ7601  SKÖVDE SS  SWE  50m  5:24.74 
452  Alexandra Vartiainen  2001  BW1801  SK NEPTUN  SWE  50m  5:25.92 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
139  Majken Smith  1997    Bærum  NOR  50m  5:15.78 
508  Ebba Hellström  1992  AK6692  S 02  SWE  50m  5:14.95 
654  Alexandra Uusaro  1995  AN0295  TÄBY SIM  SWE  50m  5:14.67 
598  Greta Nykvist  1996  AU7496  SÖDERTÖRN  SWE  50m  5:13.76 
422  Ida Swegmark  2000  AZ6600  MASS  SWE  50m  5:13.03 
776  Ayleen Burt  1997  BB5497  SPIF SF  SWE  50m  5:13.22 
585  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  5:14.36 
137  Stine Omdahl Petersen  1999    Bærum  NOR  50m  5:14.73 
771  Lisa Eriksson  1998  AN3898  STRÄNGNÄS  SWE  50m  5:15.07 
425  Vilma Brolund  2001  AO9801  SK NEPTUN  SWE  50m  5:16.75 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
286  Isabelle Hanson  1998  AB4298  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  5:08.42 
515  Erica Sjöholm  1997  AJ0497  SJÖBO SS  SWE  50m  5:04.52 
71  Astrid Julie Halvorsen  2001    Skjetten  NOR  50m  5:00.45 
693  Frida Berggren  1994  AE1894  VÄSTERÅS  SWE  50m  4:55.20 
804  Viktoria Zeynep Gunes  1998    TURKEY  TUR  50m  4:45.60 
186  Paula Zukowska  1993    POLAND  POL  50m  4:49.83 
202  Hannah Strunge Nissen  1997  9754AD  KVIK  DEN  50m  4:57.28 
663  Rebecca Håkansson  1996  AV3296  VELLINGE-N  SWE  50m  5:03.38 
291  Emma Rotstam  1998  AF7498  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  5:07.37 
803  Cornelia Eklund  2000  AC1800  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  5:12.95 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
310  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING  SWE  50m  5:08.24 
595  Hanna Jörlund  1991  BL6891  SÖDERTÖRN  SWE  50m  5:03.75 
428  Christine Ekman  1994  AE8294  SK NEPTUN  SWE  50m  4:59.39 
436  Jaqueline Hippi  1996  AJ8496  SK NEPTUN  SWE  50m  4:53.52 
538  Stina Gardell  1990  AG9690  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  4:44.00 
810  Susanna Negri  1990    LIVORNO  ITA  50m  4:47.80 
64  Yael Danieli  1997  1230206  PLYMOUTH  ISR  50m  4:56.77 
204  Ida Schütt  1996  9642AI  KVIK  DEN  50m  5:02.56 
710  Clara Wiman  1996  AE8896  VÄSTERÅS  SWE  50m  5:07.22 
194  Laura Findahl Andersen  2001  0142AA  KVIK  DEN  50m  5:09.76 

 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  30 March 2016 
Licensed to: IC Control  Print Time  20:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner