2019-10-14   08:58:14
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 13
Startlist 
 
  Competition name  Swim Open Stockholm    Print Date  30 March 2016   
  Competition place  Stockholm    Print Time  20:18   
  Organizer  Swedish Swimming Federation         
  Pool  50m         
  Competition date  30 March 2016         
 
 
 
Event 13, 100m Butterfly Men  Heats (13) 
WR: Michael Phelps (1985) 49.82 2009-08-01 
ER: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 
NR: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
OS: 51.71 EM: 53.43 EJM: 54.69/55.78 
 
Heat 1 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
               
789  Christoffer Vang-Jensen  2001  AZ5301  SPIF SF  SWE  25m  1:10.21 
335  Linus Andersson  2001  AP4301  KARLSTAD  SWE  50m  1:19.36 
787  David Stålmarck  2001  AI4701  SPIF SF  SWE  50m  1:13.21 
559  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM  SWE  50m  1:09.49 
548  Fredrik Jacobsson  2001  AK8701  SKK  SWE  50m  1:10.10 
745  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04  SWE  50m  1:13.82 
339  August Mathisen  2001  AF5901  KARLSTAD  SWE  50m  1:23.36 
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
395  Garri Svensson  2000  AL4300  LJUNGBY SS  SWE  50m  1:07.96 
730  Elias Landström  2000  AM5700  ÖSA  SWE  50m  1:06.30 
284  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:05.84 
683  Niklas Nyblom  1999  AK2999  VÄSBY SS  SWE  50m  1:05.75 
800  Jonas Malmring  2001  AO1701  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  1:05.60 
424  Simon Blom  1999  AQ9199  SK NEPTUN  SWE  50m  1:05.67 
371  Gunnar Widerberg  2000  AG3700  SK LAXEN  SWE  50m  1:05.78 
664  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N  SWE  50m  1:06.18 
758  Gabriel Hansson  2000  AE8700  UDDEVALLA  SWE  50m  1:07.31 
460  Robin Björklund  2002  AA9502  NJURUNDA  SWE  50m  1:09.13 

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
243  Alex Phu  2000  AP6700  GÖTEBORG  SWE  50m  1:05.20 
713  Mirza Dzafic  2000  AP5100  VÄXJÖ SS  SWE  50m  1:05.04 
646  Victor Halldén  2000  AP7300  TÄBY SIM  SWE  50m  1:04.66 
487  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON  SWE  50m  1:04.32 
421  Sebastian Petersson  2000  AB1500  MASS  SWE  50m  1:04.14 
484  Linus Ljunghusen  2000  AT6900  POSEIDON  SWE  50m  1:04.17 
636  Daniel Redelius  2000  AT7300  TYRESÖ SS  SWE  50m  1:04.33 
325  Anton Hong  2000  AI8900  KALMAR SS  SWE  50m  1:04.88 
781  Elias Hysing  2000  AR1500  SPIF SF  SWE  50m  1:05.10 
658  Jonatan Carlsson  2001  AJ6301  VARBERG  SWE  50m  1:05.21 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
764  Lars Hallberg  2001  AC2701  TRELLEBORG  SWE  50m  1:03.73 
675  Karl Frylmark  1999  AK6599  VÄSBY SS  SWE  50m  1:03.00 
288  William Josefsson-Rudberg  1998  AA7998  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:02.88 
415  Edvin Persson  1999  AI9399  SS MORA  SWE  50m  1:02.56 
615  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON  SWE  50m  1:02.35 
726  Dennis Finnström  1995  AP9195  ÖSA  SWE  50m  1:02.43 
296  Samuel Talback  2000  AB8500  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:02.70 
488  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN  SWE  50m  1:03.00 
479  Alexander Dahlén  1999  AI4399  POSEIDON  SWE  50m  1:03.37 
757  Navid Fageeh  1997  AS2797  UDDEVALLA  SWE  50m  1:03.93 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
666  Anton Steindl  2000  AB2900  HVETLANDA  SWE  50m  1:01.93 
110  Henrik Aspegren  1999    Ullensaker  NOR  50m  1:01.60 
580  Hampus Ny  1990  AP1190  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:01.52 
359  Johan Norén  1986  AF9186  LANDSKRONA  SWE  50m  1:01.38 
316  Erik Nicklasson  1998  AG2598  JÖNKÖPING  SWE  50m  1:01.28 
540  Alex Kaufmann  1999  AN2799  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  1:01.32 
517  Gustav Lindström  1998  AD3598  SKELLEFTEÅ  SWE  50m  1:01.40 
766  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG  SWE  50m  1:01.57 
117  William Ruud  1999    Aalesund  NOR  50m  1:01.81 
118  Mattias R. Thorvik  1998    Aalesund  NOR  50m  1:02.30 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
75  Viktor Aanesen  1999    Skjetten  NOR  50m  1:01.15 
287  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:01.09 
50  Julius Munk  2000    HELSINGØR  DEN  50m  1:00.93 
423  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS  SWE  50m  1:00.83 
249  Miro Torola  1995  BD1195  GÖTEBORG  SWE  50m  1:00.64 
274  Petter Norén Vosfeldt  1999  AH9599  HÄRNÖSAND  SWE  50m  1:00.75 
760  Steven Angelo Larsson  1998  AG2798  UDDEVALLA  SWE  50m  1:00.90 
275  Joel Westerlind  1996  AD2796  HÄRNÖSAND  SWE  50m  1:00.96 
370  Robin Sandgren  1997  AW3997  SK LAXEN  SWE  50m  1:01.10 
472  William Myrlander  1997  AA1197  NÄSSJÖ  SWE  50m  1:01.28 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
129  Eivind Bjelland  1998    Madla SK  NOR  50m  1:00.37 
727  André Gradin  1994  AN1194  ÖSA  SWE  50m  1:00.29 
407  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK  SWE  50m  1:00.17 
660  Albin Larsson  1998  AF4798  VARBERG  SWE  50m  1:00.00 
341  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD  SWE  50m  59.96 
458  Erik Björklund  1998  AA2598  NJURUNDA  SWE  50m  59.97 
553  Lukas Peterson  1998  AG8198  SKK  SWE  50m  1:00.07 
382  Mattias Grynning  1999  AJ0599  LASS  SWE  50m  1:00.26 
719  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM  SWE  50m  1:00.30 
366  Dennis Dukic  2000  AC4500  SK LAXEN  SWE  50m  1:00.42 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
127  Johannes Kahlbom Wathne  1997    Madla SK  NOR  50m  59.85 
640  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TÄBY SIM  SWE  50m  59.79 
628  Oskar Iwarsson  2000  AI0300  TUREBERG  SWE  50m  59.43 
200  Oliver Marcus Meng  1997  9731AM  KVIK  DEN  50m  59.33 
230  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA  SWE  50m  59.22 
486  Jesper Olsson  1998  AJ2798  POSEIDON  SWE  50m  59.27 
278  Mika Persson  1998  AM7798  HÖGANÄS SS  SWE  50m  59.41 
513  Oscar Olsson  1999  AK2199  SJÖBO SS  SWE  50m  59.62 
393  David Kurilenko  1999  AT4599  LJUNGBY SS  SWE  50m  59.85 
592  Daniel Jonsson  1999  AF8599  SÖDERTÖRN  SWE  50m  59.86 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
511  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS  SWE  50m  59.16 
226  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA  SWE  50m  58.74 
125  Truls Wigdel  1999    Madla SK  NOR  50m  58.60 
763  Kalle Svensson  1997  AB4797  UDDEVALLA  SWE  50m  58.16 
347  Anton Johansson  1996  AJ5996  KUNGSBACKA  SWE  50m  58.05 
355  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA  SWE  50m  58.12 
777  Jacob Danielsson  1998  AB9798  SPIF SF  SWE  50m  58.42 
465  Alexander Frost  1997  AM5997  NKK  SWE  50m  58.70 
375  Anton Andersson  1993  AC1593  LASS  SWE  50m  59.13 
93  Ole Aasen Christiansen  1995    Bergens SC  NOR  50m  59.20 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
372  Teodor Widerberg  1998  AG0398  SK LAXEN  SWE  50m  57.87 
283  Viktor Fridsjö  1998  AO4798  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  57.58 
74  Ole-Mikal Fløgstad  1997    Skjetten  NOR  50m  57.50 
134  Tomoe Zenimoto Hvas  2000    Bærum  NOR  50m  57.44 
21  Emils Pone  1997    RIDZENE  LAT  50m  57.12 
467  Hampus Lovinge  1998  AE2998  NKK  SWE  50m  57.21 
352  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA  SWE  50m  57.47 
797  Nikita Saunonen  1997  97A225  Aurajoen  FIN  50m  57.57 
100  Marius Solaat Rødland  1997    Bergens SC  NOR  50m  57.76 
571  Erik Brandt  1999  AD5999  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  58.02 

 
Heat 11 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
Elijah Stolz  1993    ATUS GRAZ  AUT  50m  56.50 
390  Pontus Palmqvist  1991  AV7391  LASS  SWE  50m  55.69 
593  Jesper Jonsson  1993  AS9393  SÖDERTÖRN  SWE  50m  54.39 
15  Nico Meyer  1992    MANDEVILLE  RSA  50m  53.48 
77  Piero Codia  1989    ITALY  ITA  50m  51.69 
87  Daniele D´Angelo  1995    ANIENE  ITA  50m  53.00 
65  Kregor Zirk  1999  1290023  PLYMOUTH  EST  50m  54.04 
30  Niksja Stojkovski  1994    Lambertset  NOR  50m  55.11 
314  Markus Malm  1997  AE7397  JÖNKÖPING  SWE  50m  56.04 
519  Filip Svedberg  1997  AJ0197  SKELLEFTEÅ  SWE  50m  56.87 

 
Heat 12 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
313  Albin Lövgren  1999  AC0199  JÖNKÖPING  SWE  50m  56.18 
133  Jakob Bernstein  1995    Bærum  NOR  50m  55.17 
84  Matteo Pelizzari  1991    ANIENE  ITA  50m  54.35 
450  Simon Sjödin  1986  AG6786  SK NEPTUN  SWE  50m  53.40 
151  Evgeny Koptelov  1993    RUSSIA  RUS  50m  51.50 
170  Oskar Krupecki  1992    POLAND  POL  50m  52.72 
378  Oscar Ekström  1994  AA2994  LASS  SWE  50m  53.78 
190  Gal Nevo  1987    ISRAEL  ISR  50m  54.73 
57  Riku Pöytäkivi  1993  93A973  HELSINGFOR  FIN  50m  55.97 
305  Markus Fürst  1996  AA2196  JÖNKÖPING  SWE  50m  56.80 

 
Heat 13 (13) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
311  Henry Kerman  1997  AI6597  JÖNKÖPING  SWE  50m  56.15 
35  Sindri Thor Jakobsson  1991    Lambertset  NOR  50m  55.13 
386  Alexander Linge  1992  AG0592  LASS  SWE  50m  54.33 
107  Stefanos Dimitriadis  1989    GREECE  GRE  50m  53.08 
169  Pawel Korzeniowski  1985    POLAND  POL  50m  51.46 
23  Viacheslav Prudnikov  1993    KOR 1 SPB  RUS  50m  51.94 
257  Jesper Björk  1993  AU5793  HS  SWE  50m  53.63 
17  Miroslav Aschengeschvanter  1994    PITOP  SVK  50m  54.50 
116  Sigurd Holten Bøen  1997    Aalesund  NOR  50m  55.87 
690  Samuel Törnqvist  1997  AI6197  VÄSBY SS  SWE  50m  56.68 

 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  30 March 2016 
Licensed to: IC Control  Print Time  20:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner