2018-09-25   10:01:21
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 14
Startlist 
 
  Competition name  Swim Open Stockholm    Print Date  30 March 2016   
  Competition place  Stockholm    Print Time  20:18   
  Organizer  Swedish Swimming Federation         
  Pool  50m         
  Competition date  30 March 2016         
 
 
 
Event 14, 100m Backstroke Women  Heats (11) 
WR: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
ER: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
NR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04 
OS: 59.92 EM: 1:02.38 EJM: 1:04.35/1:05.62 
 
Heat 1 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
               
577  Carolina Jonsson  2002  AU5402  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:21.58 
280  Sandra Bergerstam  2001  AI1401  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:21.00 
281  Ebba Edbom  2002  AQ4602  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:19.44 
744  Sofia Karls  2002  AH7202  SS04  SWE  50m  1:18.52 
702  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS  SWE  50m  1:19.02 
783  Alexandra Lindén  2001  BG4801  SPIF SF  SWE  50m  1:20.01 
575  Tina Huslid  2000  AF0600  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:21.25 
53  Mia Wennecke  1999    HELSINGØR  DEN  25m  1:07.78 
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
579  Filippa Malmström  2003  AK3803  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:17.41 
396  Erika Åkesson  2000  AA6600  LJUNGBY SS  SWE  50m  1:16.53 
282  Ida Eriksen  1997  AD4497  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:16.04 
236  Olivia Dahlström  2001  AV5601  GÖTEBORG  SWE  50m  1:15.04 
279  Ella Arrhén Andersson  2002  AX8402  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:14.72 
671  Tova Andersson  2001  AH8201  VÄSBY SS  SWE  50m  1:15.03 
522  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS  SWE  50m  1:15.76 
356  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA  SWE  50m  1:16.05 
721  Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM  SWE  50m  1:16.74 
533  Elise Öberg  2002  AE8402  SOLLEFTEÅ  SWE  50m  1:18.29 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
801  Zafira Vaamonde  2001  AU9601  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  1:14.48 
635  Josefin Ossmyr  1999  AS0299  TYRESÖ SS  SWE  50m  1:14.21 
799  Linn Herlin  2002  AU6402  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  1:14.07 
485  Elin Melin  2000  AB4800  POSEIDON  SWE  50m  1:13.81 
388  Emma Magnusson  1998  AL9698  LASS  SWE  50m  1:13.54 
782  Paola Kylberg  2002  AV6602  SPIF SF  SWE  50m  1:13.56 
477  Amanda Björkman  2001  AF3101  POSEIDON  SWE  50m  1:13.85 
501  Astrid Hammar  2000  AO8600  SALTSJÖB  SWE  50m  1:14.15 
242  Michelle Nordenmark  2002  AN6602  GÖTEBORG  SWE  50m  1:14.25 
290  Linda Lidström  1997  AD7497  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:14.58 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
566  Klara Johansson  2001  AO5401  SK SYDSIM  SWE  50m  1:13.48 
525  Nikita Kapron  2003  AL2803  SKÖVDE SS  SWE  50m  1:13.06 
703  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS  SWE  50m  1:12.74 
327  Ellen Lindeby  1999  AB9699  KALMAR SS  SWE  50m  1:12.54 
334  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA  SWE  50m  1:12.37 
343  Malin Andersson  1999  AL0899  KUNGSBACKA  SWE  50m  1:12.52 
773  Clara Lönnberg  2001  AF9801  STRÄNGNÄS  SWE  50m  1:12.73 
780  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  BP6600  SPIF SF  SWE  50m  1:12.91 
197  Josephine Holm  1999  9982AA  KVIK  DEN  50m  1:13.29 
728  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA  SWE  50m  1:13.49 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
532  Liesel Williamsson  2000  AX6400  SKÖVDE SS  SWE  50m  1:12.01 
512  Minna Larsson  2002  AB3802  SJÖBO SS  SWE  50m  1:11.81 
715  Natalie Noreblad  2002  AS0202  VÄXJÖ SS  SWE  50m  1:11.49 
708  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS  SWE  50m  1:11.27 
687  Kajsa Sparrman  1999  AH4299  VÄSBY SS  SWE  50m  1:11.22 
361  Elin Rundblad  1999  AN3299  LANDSKRONA  SWE  50m  1:11.26 
725  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA  SWE  50m  1:11.43 
768  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG  SWE  50m  1:11.60 
248  Klara Tistrand  2001  AD9801  GÖTEBORG  SWE  50m  1:11.91 
98  Amalie Kristiansen  1995    Bergens SC  NOR  50m  1:12.17 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
733  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA  SWE  50m  1:11.11 
765  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG  SWE  50m  1:11.02 
545  Malin Wallén  1997  AZ7897  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  1:10.92 
491  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN  SWE  50m  1:10.67 
737  Sandra Rääf  2000  AW8200  ÖSA  SWE  50m  1:10.33 
554  Hanna Reithner  2000  AJ7400  SKK  SWE  50m  1:10.35 
629  Olivia Stille  2000  AJ7600  TUREBERG  SWE  50m  1:10.74 
490  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN  SWE  50m  1:10.93 
507  Hanna Gebart  2000  AB4400  S 02  SWE  50m  1:11.04 
714  Fanny Elingfors  1998  AU8298  VÄXJÖ SS  SWE  50m  1:11.15 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
132  Renate Knutsen  1997    TEAM SØR  NOR  50m  1:10.25 
346  Gina Hvarfvenius  1997  AY5297  KUNGSBACKA  SWE  50m  1:09.82 
741  Mathilda Eriksson  2001  AE2201  SS04  SWE  50m  1:09.74 
655  Saga Sandström  2000  AJ8200  UMEÅ SS  SWE  50m  1:09.60 
240  Alfhild Kristensson  1999  AI6699  GÖTEBORG  SWE  50m  1:09.26 
331  Sofie Karlsson  2000  AV8200  KARLSKRONA  SWE  50m  1:09.48 
652  Hanna Sangfelt  1997  AC4497  TÄBY SIM  SWE  50m  1:09.71 
544  Emma Sundstedt  1998  BE7498  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  1:09.77 
752  Hilda Andersson  1999  AM7699  UDDEVALLA  SWE  50m  1:09.85 
788  Sofia Walsh  2002  AF3402  SPIF SF  SWE  50m  1:10.31 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
277  Ida Liljeqvist  1999  AR4499  HÖGANÄS SS  SWE  50m  1:08.93 
769  Emma Bergkvist  2000  AA5600  STRÄNGNÄS  SWE  50m  1:08.78 
32  Line Løvberg  1991    Lambertset  NOR  50m  1:08.64 
663  Rebecca Håkansson  1996  AV3296  VELLINGE-N  SWE  50m  1:08.51 
567  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM  SWE  50m  1:08.41 
225  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG  SWE  50m  1:08.49 
598  Greta Nykvist  1996  AU7496  SÖDERTÖRN  SWE  50m  1:08.53 
141  Hedda Øritsland  1999    Bærum  NOR  50m  1:08.70 
319  Ebba Stillman  1996  AH9496  JÖNKÖPING  SWE  50m  1:08.92 
539  Elin Grenholm  1999  AR2899  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  1:09.02 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
682  Anna Miram  1999  AG7299  VÄSBY SS  SWE  50m  1:07.18 
26  Sarah Rolko  1994  551  LUXEMBUORG  LUX  50m  1:06.27 
446  Marlene Pavlu Lewin  1997  AH9497  SK NEPTUN  SWE  50m  1:05.35 
261  Louise Hansson  1996  AO1896  HS  SWE  50m  1:02.75 
46  Mimosa Jallow  1994  94A395  FINLAND  FIN  50m  1:00.64 
142  Eygló Ósk Gústafsdóttir  1995  010295-2389  SF ÆGIR  ISL  50m  1:00.89 
457  Anna Åhlin  1991  AO7491  SK NEPTUN  SWE  50m  1:03.84 
235  Linnéa Bielicz  1994  BJ3294  GÖTEBORG  SWE  50m  1:05.55 
697  Hannah Brunzell  2001  AP6801  VÄSTERÅS  SWE  50m  1:06.72 
508  Ebba Hellström  1992  AK6692  S 02  SWE  50m  1:08.22 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
206  Sara Sylvest  2000  0086AD  KVIK  DEN  50m  1:06.92 
318  Johanna Pettersson  1996  AL2696  JÖNKÖPING  SWE  50m  1:06.19 
323  Miranda Arvidsson  1998  AJ5298  KALMAR SS  SWE  50m  1:04.86 
104  Theodora Drakou  1992    GREECE  GRE  50m  1:01.15 
180  Alicja Tchorz  1992    POLAND  POL  50m  1:00.61 
80  Margherita Panziera  1995    ITALY  ITA  50m  1:00.83 
723  Hanna Rosvall  2000  AM7200  ÄNGELHOLM  SWE  50m  1:03.51 
430  Jessica Eriksson  1995  AH0895  SK NEPTUN  SWE  50m  1:05.54 
794  Wilma Persson  2001  AC0401  SUNDSVALL  SWE  50m  1:06.49 
611  Amanda Granborg  1999  AE7699  SK TRITON  SWE  50m  1:07.82 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
54  Sanni Alamattila  1999  99A230  HELSINGFOR  FIN  50m  1:06.73 
606  Vilma Unnermark  1997  AI9697  SÖDERTÖRN  SWE  50m  1:06.08 
301  Lova Andersson  2000  AA3600  JÖNKÖPING  SWE  50m  1:04.71 
409  Ida Lindborg  1994  AB0494  MKK  SWE  50m  1:01.15 
158  Anastasiia Fesikova  1990    RUSSIA  RUS  50m  59.55 
805  Simona Baumrtova  1991    CZECH  CZE  50m  1:00.66 
131  Gabriela Wójtowicz  1995  100110600144  GDANSK  POL  50m  1:03.38 
192  Susanne Hirvonen  1997  97A118  Plaani  FIN  50m  1:05.46 
326  Josefin Lewton  1997  BF0297  KALMAR SS  SWE  50m  1:06.36 
711  Victoria Åberg  2001  AL7201  VÄSTERÅS  SWE  50m  1:07.38 

 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  30 March 2016 
Licensed to: IC Control  Print Time  20:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner