2019-10-20   19:51:09
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 18
Startlist 
 
  Competition name  Swim Open Stockholm    Print Date  31 March 2016   
  Competition place  Stockholm    Print Time  20:19   
  Organizer  Swedish Swimming Federation         
  Pool  50m         
  Competition date  30 March 2016         
 
 
 
Event 18, 200m Medley Women  Heats (9) 
WR: Katinka Hosszu (1989) 2:06.12 2015-08-03 
ER: Katinka Hosszu (1989) 2:06.12 2015-08-03 
NR: Stina Gardell (1990) 2:12.29 2012-05-23 
OS: 2:11.18 EM: 2:16.97 EJM: 2:20.62/2:24.64 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
               
               
491  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN  SWE  50m  2:58.23 
340  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD  SWE  50m  2:46.45 
502  Selma Avdic  2003  AM6803  S 02  SWE  50m  2:45.06 
685  Louise Peacock  2001  AL3601  VÄSBY SS  SWE  50m  2:46.19 
768  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG  SWE  50m  2:47.06 
549  Smilla Lönnberg  2001  AQ0801  SKK  SWE  25m  2:32.64 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
298  Josefin Wensmark  2001  AR9601  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:42.98 
534  Julia Augustsson  2000  BC9200  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  2:42.40 
712  Saga Bodsjö  2002  AE1402  VÄXJÖ SS  SWE  50m  2:42.11 
281  Ebba Edbom  2002  AQ4602  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:41.23 
373  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN  SWE  50m  2:40.84 
307  Emma Hansson  1998  AP1498  JÖNKÖPING  SWE  50m  2:41.17 
622  Annie Lätt  2001  AO0601  TROLLHÄTTA  SWE  50m  2:41.27 
528  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS  SWE  50m  2:42.25 
799  Linn Herlin  2002  AU6402  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  2:42.52 
671  Tova Andersson  2001  AH8201  VÄSBY SS  SWE  50m  2:43.15 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
579  Filippa Malmström  2003  AK3803  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  2:40.12 
334  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA  SWE  50m  2:39.77 
337  Linnéa Englund  2003  AI5403  KARLSTAD  SWE  50m  2:38.39 
466  Ella Lindroth  2001  AE1201  NKK  SWE  50m  2:38.09 
336  Elvira Eklund-Ramböl  1997  AV5497  KARLSTAD  SWE  50m  2:37.61 
279  Ella Arrhén Andersson  2002  AX8402  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:38.09 
612  Madeleine Grönberg  1999  AH3699  SK TRITON  SWE  50m  2:38.12 
552  Elsa Nordström  2001  AV9401  SKK  SWE  50m  2:39.70 
52  Karla Louise Balle  2001    HELSINGØR  DEN  50m  2:39.81 
530  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS  SWE  50m  2:40.18 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
708  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS  SWE  50m  2:36.97 
733  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA  SWE  50m  2:36.13 
537  Agnes Fährlin  1998  AR1498  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  2:35.78 
736  Lina Nederman  2000  AP0600  ÖSA  SWE  50m  2:35.23 
356  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA  SWE  50m  2:34.92 
674  Emma Dimitriou Sagré  1999  AO4699  VÄSBY SS  SWE  50m  2:35.17 
780  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  BP6600  SPIF SF  SWE  50m  2:35.46 
351  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  LANDSKRONA  SWE  50m  2:36.10 
626  Astrid Eriksson  2001  AD1201  TUREBERG  SWE  50m  2:36.76 
475  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON  SWE  50m  2:37.25 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
545  Malin Wallén  1997  AZ7897  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  2:34.83 
526  Ida Lövgren  2001  AB2801  SKÖVDE SS  SWE  50m  2:33.34 
333  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSKRONA  SWE  50m  2:33.03 
706  Andréa Persson  1999  AB5899  VÄSTERÅS  SWE  50m  2:32.76 
752  Hilda Andersson  1999  AM7699  UDDEVALLA  SWE  50m  2:32.72 
425  Vilma Brolund  2001  AO9801  SK NEPTUN  SWE  50m  2:32.72 
422  Ida Swegmark  2000  AZ6600  MASS  SWE  50m  2:32.88 
481  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON  SWE  50m  2:33.09 
539  Elin Grenholm  1999  AR2899  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  2:34.54 
572  Erica Christensen Weistrand  1997  AO5897  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  2:34.89 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
776  Ayleen Burt  1997  BB5497  SPIF SF  SWE  50m  2:31.48 
769  Emma Bergkvist  2000  AA5600  STRÄNGNÄS  SWE  50m  2:30.52 
455  Hannah Virgin  2000  BQ7800  SK NEPTUN  SWE  50m  2:30.39 
802  Emmi Kölhi  2000  00A281  HELSINGFOR  FIN  50m  2:29.90 
112  Elise Skjæveland  1997    Ullensaker  NOR  50m  2:29.00 
598  Greta Nykvist  1996  AU7496  SÖDERTÖRN  SWE  50m  2:29.64 
399  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS  SWE  50m  2:30.36 
302  Nilla Atzmannstorfer  1998  AB6498  JÖNKÖPING  SWE  50m  2:30.47 
527  Tuva Rosebrink  2001  AJ7601  SKÖVDE SS  SWE  50m  2:31.03 
735  Ida Nederman  2000  AU7400  ÖSA  SWE  50m  2:32.65 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
137  Stine Omdahl Petersen  1999    Bærum  NOR  50m  2:28.47 
585  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  2:27.00 
606  Vilma Unnermark  1997  AI9697  SÖDERTÖRN  SWE  50m  2:24.77 
202  Hannah Strunge Nissen  1997  9754AD  KVIK  DEN  50m  2:20.63 
538  Stina Gardell  1990  AG9690  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  2:13.81 
436  Jaqueline Hippi  1996  AJ8496  SK NEPTUN  SWE  50m  2:16.35 
159  Svetlana Chimrova  1996    RUSSIA  RUS  50m  2:22.57 
136  Emelie Nyenget Løvberg  1995    Bærum  NOR  50m  2:25.81 
291  Emma Rotstam  1998  AF7498  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:27.66 
803  Cornelia Eklund  2000  AC1800  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:28.98 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
567  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM  SWE  50m  2:28.46 
508  Ebba Hellström  1992  AK6692  S 02  SWE  50m  2:26.92 
595  Hanna Jörlund  1991  BL6891  SÖDERTÖRN  SWE  50m  2:24.59 
693  Frida Berggren  1994  AE1894  VÄSTERÅS  SWE  50m  2:20.27 
261  Louise Hansson  1996  AO1896  HS  SWE  50m  2:12.72 
180  Alicja Tchorz  1992    POLAND  POL  50m  2:15.20 
204  Ida Schütt  1996  9642AI  KVIK  DEN  50m  2:22.24 
515  Erica Sjöholm  1997  AJ0497  SJÖBO SS  SWE  50m  2:25.19 
771  Lisa Eriksson  1998  AN3898  STRÄNGNÄS  SWE  50m  2:27.41 
233  Sara Junevik  2000  AL3400  FALUN  SWE  50m  2:28.79 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
196  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK  DEN  50m  2:28.36 
710  Clara Wiman  1996  AE8896  VÄSTERÅS  SWE  50m  2:26.88 
663  Rebecca Håkansson  1996  AV3296  VELLINGE-N  SWE  50m  2:23.29 
44  Jenna Laukkanen  1995  95A962  FINLAND  FIN  50m  2:16.59 
148  Viktoriia Andreeva  1992    RUSSIA  RUS  50m  2:12.31 
805  Simona Baumrtova  1991    CZECH  CZE  50m  2:14.06 
581  Alida Ramdén  1997  AP0297  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  2:21.40 
310  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING  SWE  50m  2:24.82 
694  Lina Berggren  1998  AB7698  VÄSTERÅS  SWE  50m  2:27.32 
286  Isabelle Hanson  1998  AB4298  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:28.52 

 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  31 March 2016 
Licensed to: IC Control  Print Time  20:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner