2018-09-24   12:27:56
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 23
Startlist 
 
  Competition name  Swim Open Stockholm    Print Date  31 March 2016   
  Competition place  Stockholm    Print Time  20:19   
  Organizer  Swedish Swimming Federation         
  Pool  50m         
  Competition date  30 March 2016         
 
 
 
Event 23, 400m Medley Men  Heats (6) 
WR: Michael Phelps (1985) 4:03.84 2008-08-10 
ER: Laszlo Cseh (1985) 4:06.61 2008-08-10 
NR: Simon Sjödin (1986) 4:19.68 2014-07-03 
OS: 4:14.87 EM: 4:22.71 EJM: 4:26.22/4:32.38 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
335  Linus Andersson  2001  AP4301  KARLSTAD  SWE  25m  5:10.37 
786  Carlandrea Puoti  1999  AX9999  SPIF SF  SWE  25m  4:45.16 
339  August Mathisen  2001  AF5901  KARLSTAD  SWE  50m  6:03.66 
556  Sebastian Tufvesson  2000  AJ5100  SKK  SWE  50m  5:19.52 
800  Jonas Malmring  2001  AO1701  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  5:18.55 
274  Petter Norén Vosfeldt  1999  AH9599  HÄRNÖSAND  SWE  50m  5:19.35 
683  Niklas Nyblom  1999  AK2999  VÄSBY SS  SWE  50m  5:21.17 
134  Tomoe Zenimoto Hvas  2000    Bærum  NOR  25m  4:16.91 
790  Alfred Åström  1997  AP0197  SPIF SF  SWE  25m  4:56.73 
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
328  Alexander Nylén  2000  AD4300  KARLSKO SF  SWE  50m  5:12.72 
667  Linus Kahl  2001  AE1501  WISBY SS  SWE  50m  5:11.58 
692  Anton Widholm  1999  AE6199  VÄSBY SS  SWE  50m  5:10.10 
700  Jesper Eklund  1998  AJ0198  VÄSTERÅS  SWE  50m  5:05.33 
230  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA  SWE  50m  5:03.53 
119  Sigurd Anfinset  1998    Bergens SC  NOR  50m  5:03.99 
590  Alexej Filinau  1998  AL3998  SÖDERTÖRN  SWE  50m  5:07.01 
284  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  5:10.93 
509  Johannes Sköld  1996  AE0196  S 02  SWE  50m  5:11.67 
299  Pontus Westberg  2000  AS9500  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  5:14.66 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
499  Alexander Trudov  1999  AT5399  S 71  SWE  50m  5:01.35 
75  Viktor Aanesen  1999    Skjetten  NOR  50m  4:58.22 
296  Samuel Talback  2000  AB8500  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  4:56.82 
401  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK  SWE  50m  4:55.82 
118  Mattias R. Thorvik  1998    Aalesund  NOR  50m  4:55.61 
574  Ludwig Hareskog  1998  AH5398  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  4:55.61 
640  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TÄBY SIM  SWE  50m  4:55.97 
421  Sebastian Petersson  2000  AB1500  MASS  SWE  50m  4:57.51 
344  Anton Dahlgren  1999  AM4999  KUNGSBACKA  SWE  50m  4:59.06 
719  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM  SWE  50m  5:03.49 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
201  Mads Midtbøll  1998  9841AP  KVIK  DEN  50m  4:53.86 
341  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD  SWE  50m  4:53.22 
419  Tor Leander  1999  AA5999  MASS  SWE  50m  4:51.41 
627  Hugo Eriksson  1999  AB8599  TUREBERG  SWE  50m  4:47.85 
407  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK  SWE  50m  4:46.25 
434  Karl Gustav Gérnyi  1999  AG9599  SK NEPTUN  SWE  50m  4:47.37 
541  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  AR0798  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  4:49.63 
287  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  4:53.10 
504  Anton Björck-Teuscher  1993  AH7593  S 02  SWE  50m  4:53.68 
226  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA  SWE  50m  4:54.30 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
130  Karol Olender  1996  100110700153  GDANSK  POL  50m  4:44.46 
695  Filip Björkholm  1998  AP5798  VÄSTERÅS  SWE  50m  4:40.82 
441  William Lulek  1998  AJ6998  SK NEPTUN  SWE  50m  4:34.09 
222  Adam Paulsson  1995  AB4395  ELFSBORG  SWE  50m  4:23.63 
190  Gal Nevo  1987    ISRAEL  ISR  50m  4:16.74 
73  Henrik Christiansen  1996    Skjetten  NOR  50m  4:21.67 
432  Simon Frank  1990  AS2590  SK NEPTUN  SWE  50m  4:28.26 
690  Samuel Törnqvist  1997  AI6197  VÄSBY SS  SWE  50m  4:34.62 
348  Oskar Johansson  1993  AY7593  KUNGSBACKA  SWE  50m  4:42.88 
275  Joel Westerlind  1996  AD2796  HÄRNÖSAND  SWE  50m  4:45.60 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
707  Lukas Steiner  1998  AG8998  VÄSTERÅS  SWE  50m  4:43.06 
199  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK  DEN  50m  4:37.80 
791  Kristian Kron  1992  AY2192  HS  SWE  50m  4:31.56 
Marco Koch  1990    DARMSTADT  GER  50m  4:21.67 
82  Frederico Turrini  1987    ESERCITO  ITA  50m  4:13.20 
85  Luca Marin  1986    ANIENE  ITA  50m  4:17.10 
704  Linus Kanth  1991  AP5991  VÄSTERÅS  SWE  50m  4:25.41 
56  Eetu Piiroinen  1995  95A743  HELSINGFOR  FIN  50m  4:34.44 
354  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA  SWE  50m  4:42.67 
198  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK  DEN  50m  4:45.44 

 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  31 March 2016 
Licensed to: IC Control  Print Time  20:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner