2018-07-17   17:09:23
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 25
Startlist 
 
  Competition name  Swim Open Stockholm    Print Date  31 March 2016   
  Competition place  Stockholm    Print Time  20:19   
  Organizer  Swedish Swimming Federation         
  Pool  50m         
  Competition date  30 March 2016         
 
 
 
Event 25, 100m Backstroke Men  Heats (9) 
WR: Aaron Peirsol (1983) 51.94 2009-07-09 
ER: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 
NR: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 
OS: 53.65 EM: 55:80 EJM: 56.58/57.70 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
               
789  Christoffer Vang-Jensen  2001  AZ5301  SPIF SF  SWE  25m  1:05.10 
335  Linus Andersson  2001  AP4301  KARLSTAD  SWE  50m  1:13.35 
743  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04  SWE  50m  1:10.63 
761  Oskar Robertsson  2000  AE6100  UDDEVALLA  SWE  50m  1:09.76 
576  Guillermo Illanes  2000  AE8100  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:10.42 
679  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS  SWE  50m  1:10.84 
250  Alexander Triantafillou  1997  AG5597  GÖTEBORG  SWE  25m  1:02.76 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
460  Robin Björklund  2002  AA9502  NJURUNDA  SWE  50m  1:09.47 
720  Petter Hellzén  2000  AA6300  ÄNGELHOLM  SWE  50m  1:09.10 
696  Johan Brewitz  2001  AH2101  VÄSTERÅS  SWE  50m  1:08.86 
247  Max Svedberg  2001  AR3301  GÖTEBORG  SWE  50m  1:08.68 
395  Garri Svensson  2000  AL4300  LJUNGBY SS  SWE  50m  1:08.25 
285  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:08.68 
547  Isak Gustafsson  2001  AA5901  SKK  SWE  50m  1:08.86 
754  Alexander Assor  2000  AE2900  UDDEVALLA  SWE  50m  1:08.90 
764  Lars Hallberg  2001  AC2701  TRELLEBORG  SWE  50m  1:09.22 
488  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN  SWE  50m  1:09.61 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
433  Wiggo Frohde  2000  AX3300  SK NEPTUN  SWE  50m  1:08.19 
798  Gustav Henriksen  2002  AM1702  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  1:07.57 
658  Jonatan Carlsson  2001  AJ6301  VARBERG  SWE  50m  1:07.30 
758  Gabriel Hansson  2000  AE8700  UDDEVALLA  SWE  50m  1:07.07 
492  Philip Chen  2000  AC4700  S 71  SWE  50m  1:06.93 
320  Viktor Svan  2000  AH0300  JÖNKÖPING  SWE  50m  1:06.97 
284  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:07.20 
767  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG  SWE  50m  1:07.44 
253  Andreas Aminoff  2000  AB7900  SK HAJEN  SWE  50m  1:07.83 
514  Alfred Persson  2000  AG4900  SJÖBO SS  SWE  50m  1:08.22 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
653  Victor Simic  2000  AD5500  TÄBY SIM  SWE  50m  1:06.57 
779  Martin Falk  1999  AC1199  SPIF SF  SWE  50m  1:06.22 
628  Oskar Iwarsson  2000  AI0300  TUREBERG  SWE  50m  1:06.04 
300  Emil Östrand  1998  AB2598  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:05.68 
664  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N  SWE  50m  1:05.03 
353  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA  SWE  50m  1:05.65 
296  Samuel Talback  2000  AB8500  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  1:05.79 
602  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SÖDERTÖRN  SWE  50m  1:06.08 
486  Jesper Olsson  1998  AJ2798  POSEIDON  SWE  50m  1:06.31 
325  Anton Hong  2000  AI8900  KALMAR SS  SWE  50m  1:06.90 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
756  Rick Cuperus  1999  AV2599  UDDEVALLA  SWE  50m  1:04.35 
586  Fredric Wernqvist  1998  AH8398  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:04.08 
786  Carlandrea Puoti  1999  AX9999  SPIF SF  SWE  50m  1:04.02 
476  Victor Bergstrand  2000  AI8100  POSEIDON  SWE  50m  1:03.72 
760  Steven Angelo Larsson  1998  AG2798  UDDEVALLA  SWE  50m  1:03.25 
394  Gergö Nagy  1995  AZ6995  LJUNGBY SS  SWE  50m  1:03.30 
583  Rasmus Rantanen  1997  AI7397  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:03.84 
462  Max Engström  2001  AC9301  NKK  SWE  50m  1:04.05 
511  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS  SWE  50m  1:04.26 
468  Victor Lovinge  2000  AD6300  NKK  SWE  50m  1:04.97 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
48  Mads Ejdrup Hansen  1999    HELSINGØR  DEN  50m  1:02.96 
578  Alexander Kesenci  1995  AK7195  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:02.65 
341  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD  SWE  50m  1:02.28 
227  Axel Brorsson  1996  AX9396  ESKILSTUNA  SWE  50m  1:02.14 
587  Axel Ydenius  1997  AD3997  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:02.00 
380  Oskar Gannholm-Johansson  1996  AC3196  LASS  SWE  50m  1:02.13 
221  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG  SWE  50m  1:02.21 
766  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG  SWE  50m  1:02.47 
571  Erik Brandt  1999  AD5999  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:02.72 
592  Daniel Jonsson  1999  AF8599  SÖDERTÖRN  SWE  50m  1:03.13 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
99  Johan Markus Mowinckel  1995  M090795JOH01  Bergens SC  NOR  50m  1:01.24 
389  Daniel Olsson  1996  AF0396  LASS  SWE  50m  1:00.50 
188  Janne Markkanen  1994    JYVÄSKYLÄ  FIN  50m  57.79 
317  Axel Pettersson  1995  AE8995  JÖNKÖPING  SWE  50m  56.35 
175  Tomasz Polewka  1994    POLAND  POL  50m  54.26 
184  Mateusz Wysoczynski  1993    POLAND  POL  50m  55.75 
390  Pontus Palmqvist  1991  AV7391  LASS  SWE  50m  56.87 
584  Björn Seeliger  2000  AB0101  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  59.84 
738  Victor Zetterman  1995  AY4195  ÖSA  SWE  50m  1:00.85 
732  Isak Meding  1998  AP2198  ÖSA  SWE  50m  1:01.92 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
597  Anton Marijanovic  2000  AG0100  SÖDERTÖRN  SWE  50m  1:01.05 
467  Hampus Lovinge  1998  AE2998  NKK  SWE  50m  1:00.37 
27  Raphaël Stacchiotti  1992  2370  LUXEMBUORG  LUX  50m  57.51 
172  Krzysztof Morawski  1994    POLAND  POL  50m  56.09 
108  Apostolos Christou  1996    GREECE  GRE  50m  54.25 
78  Luca Mencarini  1995    ITALY  ITA  50m  54.72 
257  Jesper Björk  1993  AU5793  HS  SWE  50m  56.73 
784  Martin Nilsson  1993  AL6793  SPIF SF  SWE  50m  59.70 
348  Oskar Johansson  1993  AY7593  KUNGSBACKA  SWE  50m  1:00.66 
212  Adam Albringer  1999  AH8999  ELFSBORG  SWE  50m  1:01.64 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
364  Hampus Svensson  1999  AE5199  LANDSKRONA  SWE  50m  1:00.92 
500  Elias Altman  1998  AH6998  SALTSJÖB  SWE  50m  59.84 
644  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM  SWE  50m  57.22 
755  Mattias Carlsson  1990  AP3590  UDDEVALLA  SWE  50m  55.86 
167  Radoslaw Kawecki  1991    POLAND  POL  50m  53.82 
86  Matteo Milli  1989    ANIENE  ITA  50m  54.62 
254  Petter Fredriksson  1997  AJ4197  SK HAJEN  SWE  50m  56.38 
637  Olle Sköld  1999  AK4599  TYRESÖ SS  SWE  50m  59.34 
647  Filip Hedman  1998  AO1598  TÄBY SIM  SWE  50m  1:00.62 
473  Jonas Andersson  1996  AE2396  POSEIDON  SWE  50m  1:01.36 

 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  31 March 2016 
Licensed to: IC Control  Print Time  20:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner