2019-10-20   09:17:33
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 3
Startlist 
 
  Competition name  Swim Open Stockholm    Print Date  30 March 2016   
  Competition place  Stockholm    Print Time  14:47   
  Organizer  Swedish Swimming Federation         
  Pool  50m         
  Competition date  30 March 2016         
 
 
 
Event 3, 400m Freestyle Men  Finals (3) 
WR: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 
ER: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 
NR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 
OS: 3:47.43 EM: 3:54.23 EJM: 3:57.13/3:59.88 
 
A-Final 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
168  Kacper Klich  1994    POLAND  POL  50m  3:58.10 
185  Filip Zaborowski  1994    POLAND  POL  50m  3:57.14 
309  Victor Johansson  1998  AA7798  JÖNKÖPING  SWE  50m  3:53.49 
73  Henrik Christiansen  1996    Skjetten  NOR  50m  3:49.88 
222  Adam Paulsson  1995  AB4395  ELFSBORG  SWE  50m  3:52.37 
125  Truls Wigdel  1999    Madla SK  NOR  50m  3:54.81 
56  Eetu Piiroinen  1995  95A743  HELSINGFOR  FIN  50m  3:57.36 
203  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK  DEN  50m  4:00.99 

 
B-Final 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
126  Erik Årsland Gidskehaug  1997    Madla SK  NOR  50m  4:06.62 
418  Christopher Jedel  1995  AG7995  MASS  SWE  50m  4:04.41 
306  Filip Grimberg  1998  AL0198  JÖNKÖPING  SWE  50m  4:04.06 
722  Daniel Kertes  1999  AD8399  ÄNGELHOLM  SWE  50m  4:02.98 
205  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK  DEN  50m  4:03.48 
269  Oskar Nordstrand  1991  AI4991  HS  SWE  50m  4:04.22 
314  Markus Malm  1997  AE7397  JÖNKÖPING  SWE  50m  4:06.01 
129  Eivind Bjelland  1998    Madla SK  NOR  50m  4:08.42 

 
C-Final 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
198  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK  DEN  50m  4:12.96 
287  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  4:12.07 
707  Lukas Steiner  1998  AG8998  VÄSTERÅS  SWE  50m  4:11.37 
221  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG  SWE  50m  4:09.88 
128  Tim Samuelsen  1997    Madla SK  NOR  50m  4:10.38 
504  Anton Björck-Teuscher  1993  AH7593  S 02  SWE  50m  4:11.73 
478  Hugo Cedervall  1997  AA0197  POSEIDON  SWE  50m  4:12.18 
312  Tim Lärkfeldt  2000  AC9900  JÖNKÖPING  SWE  50m  4:13.21 

 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  30 March 2016 
Licensed to: IC Control  Print Time  14:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner