2019-10-23   05:44:33
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 32
Startlist 
 
  Competition name  Swim Open Stockholm    Print Date  01 April 2016   
  Competition place  Stockholm    Print Time  20:26   
  Organizer  Swedish Swimming Federation         
  Pool  50m         
  Competition date  30 March 2016         
 
 
 
Event 32, 200m Butterfly Women  Heats (6) 
WR: Liu Zige (1989) 2:01.81 2009-10-21 
ER: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 
NR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 
OS: 2:07.64 EM: 2:15.10 EJM: 2:18.34/2:21.74 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
788  Sofia Walsh  2002  AF3402  SPIF SF  SWE  25m  2:46.49 
725  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA  SWE  25m  2:38.69 
703  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS  SWE  25m  2:31.01 
302  Nilla Atzmannstorfer  1998  AB6498  JÖNKÖPING  SWE  25m  2:27.89 
297  Dimitra Tsirona  2002  AP3602  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:52.90 
268  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS  SWE  25m  2:25.24 
706  Andréa Persson  1999  AB5899  VÄSTERÅS  SWE  25m  2:28.85 
577  Carolina Jonsson  2002  AU5402  SÖDERTÄLJE  SWE  25m  2:34.89 
712  Saga Bodsjö  2002  AE1402  VÄXJÖ SS  SWE  25m  2:41.84 
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
502  Selma Avdic  2003  AM6803  S 02  SWE  50m  2:49.70 
748  Hannah Zaalouk  2001  AM1601  SS04  SWE  50m  2:46.78 
681  Hanne Melin Romstad  1999  AK2499  VÄSBY SS  SWE  50m  2:44.34 
546  Klara Eklöf  2002  AH2202  SKK  SWE  50m  2:41.42 
351  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  LANDSKRONA  SWE  50m  2:40.40 
334  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSKRONA  SWE  50m  2:40.55 
530  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS  SWE  50m  2:42.73 
373  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN  SWE  50m  2:45.64 
783  Alexandra Lindén  2001  BG4801  SPIF SF  SWE  50m  2:48.07 
670  Ebba Andersson  2001  AL2601  VÄSBY SS  SWE  50m  2:51.22 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
526  Ida Lövgren  2001  AB2801  SKÖVDE SS  SWE  50m  2:39.53 
289  Linnéa Sandh  2000  AR3600  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:38.13 
741  Mathilda Eriksson  2001  AE2201  SS04  SWE  50m  2:37.37 
612  Madeleine Grönberg  1999  AH3699  SK TRITON  SWE  50m  2:36.64 
112  Elise Skjæveland  1997    Ullensaker  NOR  50m  2:33.83 
687  Kajsa Sparrman  1999  AH4299  VÄSBY SS  SWE  50m  2:35.84 
579  Filippa Malmström  2003  AK3803  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  2:37.25 
728  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA  SWE  50m  2:37.99 
622  Annie Lätt  2001  AO0601  TROLLHÄTTA  SWE  50m  2:38.24 
552  Elsa Nordström  2001  AV9401  SKK  SWE  50m  2:39.55 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
527  Tuva Rosebrink  2001  AJ7601  SKÖVDE SS  SWE  50m  2:32.13 
607  Fanny Andersson  1997  AO9497  SK TRITON  SWE  50m  2:26.13 
196  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK  DEN  50m  2:23.72 
138  Victoria Rung  1992    Bærum  NOR  50m  2:21.22 
136  Emelie Nyenget Løvberg  1995    Bærum  NOR  50m  2:17.54 
33  Augusta Lenea Remøy  1999    Lambertset  NOR  50m  2:19.51 
241  Inez Kristensson  1997  AK1897  GÖTEBORG  SWE  50m  2:21.63 
569  Petra Johansson  1997  AF3897  SÄFFLE SS  SWE  50m  2:25.16 
336  Elvira Eklund-Ramböl  1997  AV5497  KARLSTAD  SWE  50m  2:28.67 
555  Siri Selander  1999  AU1899  SKK  SWE  50m  2:33.67 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
417  Kamelia Gradinarska  2001  AI3601  MASS  SWE  50m  2:31.89 
595  Hanna Jörlund  1991  BL6891  SÖDERTÖRN  SWE  50m  2:26.02 
286  Isabelle Hanson  1998  AB4298  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:23.05 
723  Hanna Rosvall  2000  AM7200  ÄNGELHOLM  SWE  50m  2:20.41 
614  Ida Marko-Varga  1985  AB2285  SK TRITON  SWE  50m  2:13.57 
469  Elin Podéus  1997  AE8297  NKK  SWE  50m  2:19.43 
654  Alexandra Uusaro  1995  AN0295  TÄBY SIM  SWE  50m  2:21.58 
510  Augusta Andersson  1997  AM9297  SJÖBO SS  SWE  50m  2:24.80 
319  Ebba Stillman  1996  AH9496  JÖNKÖPING  SWE  50m  2:27.43 
536  Matilda Flood  1999  BA6899  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  2:33.21 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
456  Isabelle Wrejde  1999  AV5299  SK NEPTUN  SWE  50m  2:31.11 
464  Michelle Franzén  1993  AN0893  NKK  SWE  50m  2:25.29 
770  Anna Eriksson  1999  AI0499  STRÄNGNÄS  SWE  50m  2:22.88 
159  Svetlana Chimrova  1996    RUSSIA  RUS  50m  2:19.91 
810  Susanna Negri  1990    LIVORNO  ITA  50m  2:13.10 
693  Frida Berggren  1994  AE1894  VÄSTERÅS  SWE  50m  2:18.40 
493  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71  SWE  50m  2:21.36 
596  Carin Klasson  1995  BB4695  SÖDERTÖRN  SWE  50m  2:24.33 
776  Ayleen Burt  1997  BB5497  SPIF SF  SWE  50m  2:27.42 
803  Cornelia Eklund  2000  AC1800  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:32.67 

 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  01 April 2016 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  20:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner