2019-10-20   17:55:15
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 9
Startlist 
 
  Competition name  Swim Open Stockholm    Print Date  30 March 2016   
  Competition place  Stockholm    Print Time  20:18   
  Organizer  Swedish Swimming Federation         
  Pool  50m         
  Competition date  30 March 2016         
 
 
 
Event 9, 200m Freestyle Men  Heats (12) 
WR: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 
ER: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 
NR: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
OS: 1:47.05 EM: 1:50.34 EJM: 1:51.87/1:53.43 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
789  Christoffer Vang-Jensen  2001  AZ5301  SPIF SF  SWE  25m  2:11.95 
433  Wiggo Frohde  2000  AX3300  SK NEPTUN  SWE  25m  2:04.97 
345  Hampus Dahlgren  2001  AG7501  KUNGSBACKA  SWE  50m  2:29.84 
696  Johan Brewitz  2001  AH2101  VÄSTERÅS  SWE  50m  2:20.77 
353  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA  SWE  50m  2:14.90 
335  Linus Andersson  2001  AP4301  KARLSTAD  SWE  50m  2:20.30 
576  Guillermo Illanes  2000  AE8100  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  2:27.53 
578  Alexander Kesenci  1995  AK7195  SÖDERTÄLJE  SWE  25m  2:00.58 
754  Alexander Assor  2000  AE2900  UDDEVALLA  SWE  25m  2:10.71 
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
253  Andreas Aminoff  2000  AB7900  SK HAJEN  SWE  50m  2:12.71 
300  Emil Östrand  1998  AB2598  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:10.95 
664  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N  SWE  50m  2:09.99 
320  Viktor Svan  2000  AH0300  JÖNKÖPING  SWE  50m  2:08.84 
767  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG  SWE  50m  2:07.86 
689  Max Sundberg  1999  AS5399  VÄSBY SS  SWE  50m  2:08.10 
391  Thomas Törnström  1992  AG1592  LASS  SWE  50m  2:09.98 
288  William Josefsson-Rudberg  1998  AA7998  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:10.11 
562  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM  SWE  50m  2:11.58 
284  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:14.86 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
51  William Emil Houen  2001    HELSINGØR  DEN  50m  2:07.44 
667  Linus Kahl  2001  AE1501  WISBY SS  SWE  50m  2:06.89 
487  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON  SWE  50m  2:06.59 
499  Alexander Trudov  1999  AT5399  S 71  SWE  50m  2:06.08 
651  Anton Sandberg  1999  AR0199  TÄBY SIM  SWE  50m  2:05.60 
486  Jesper Olsson  1998  AJ2798  POSEIDON  SWE  50m  2:05.77 
308  Marcus Holmquist  2000  AK2500  JÖNKÖPING  SWE  50m  2:06.26 
720  Petter Hellzén  2000  AA6300  ÄNGELHOLM  SWE  50m  2:06.67 
615  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON  SWE  50m  2:07.07 
251  David Wollersjö  2000  AD1900  GÖTEBORG  SWE  50m  2:07.63 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
500  Elias Altman  1998  AH6998  SALTSJÖB  SWE  50m  2:04.74 
616  Oskar Skarin  1999  AD0999  SK TRITON  SWE  50m  2:04.39 
506  Elias Gausel  1996  AE1196  S 02  SWE  50m  2:03.93 
406  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK  SWE  50m  2:03.48 
227  Axel Brorsson  1996  AX9396  ESKILSTUNA  SWE  50m  2:02.75 
509  Johannes Sköld  1996  AE0196  S 02  SWE  50m  2:03.27 
389  Daniel Olsson  1996  AF0396  LASS  SWE  50m  2:03.64 
583  Rasmus Rantanen  1997  AI7397  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  2:04.10 
676  Gustav Frödeberg  1997  AA5197  VÄSBY SS  SWE  50m  2:04.60 
476  Victor Bergstrand  2000  AI8100  POSEIDON  SWE  50m  2:05.21 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
296  Samuel Talback  2000  AB8500  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:02.59 
401  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK  SWE  50m  2:02.53 
348  Oskar Johansson  1993  AY7593  KUNGSBACKA  SWE  50m  2:02.38 
Martin Kristofik  1998  SVK11687  PBPO  SVK  50m  2:02.22 
434  Karl Gustav Gérnyi  1999  AG9599  SK NEPTUN  SWE  50m  2:02.07 
453  Filip Weidlitz  1997  AP4397  SK NEPTUN  SWE  50m  2:02.14 
256  Martin Rogmark  1996  AI0196  SK HAJEN  SWE  50m  2:02.30 
110  Henrik Aspegren  1999    Ullensaker  NOR  50m  2:02.40 
584  Björn Seeliger  2000  AB0101  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  2:02.54 
118  Mattias R. Thorvik  1998    Aalesund  NOR  50m  2:02.61 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
504  Anton Björck-Teuscher  1993  AH7593  S 02  SWE  50m  2:01.36 
623  Samuel Rudqvist  1999  AA7799  TROLLHÄTTA  SWE  50m  2:01.21 
541  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  AR0798  SPÅRVÄGEN  SWE  50m  2:01.04 
201  Mads Midtbøll  1998  9841AP  KVIK  DEN  50m  2:00.79 
647  Filip Hedman  1998  AO1598  TÄBY SIM  SWE  50m  2:00.26 
226  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA  SWE  50m  2:00.34 
221  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG  SWE  50m  2:00.89 
294  Gustav Swedenborg  1998  AD7598  JÄRFÄLLA S  SWE  50m  2:01.05 
75  Viktor Aanesen  1999    Skjetten  NOR  50m  2:01.29 
627  Hugo Eriksson  1999  AB8599  TUREBERG  SWE  50m  2:01.85 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
778  Niclas Eriksson  1998  AL2398  SPIF SF  SWE  50m  1:59.82 
419  Tor Leander  1999  AA5999  MASS  SWE  50m  1:59.76 
341  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD  SWE  50m  1:59.43 
312  Tim Lärkfeldt  2000  AC9900  JÖNKÖPING  SWE  50m  1:59.24 
441  William Lulek  1998  AJ6998  SK NEPTUN  SWE  50m  1:59.13 
100  Marius Solaat Rødland  1997    Bergens SC  NOR  50m  1:59.14 
275  Joel Westerlind  1996  AD2796  HÄRNÖSAND  SWE  50m  1:59.26 
407  Marcus Kindberg  1993  AI6993  MKK  SWE  50m  1:59.50 
695  Filip Björkholm  1998  AP5798  VÄSTERÅS  SWE  50m  1:59.80 
408  William Lindblom  1998  AN7798  MKK  SWE  50m  2:00.00 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
597  Anton Marijanovic  2000  AG0100  SÖDERTÖRN  SWE  50m  1:58.70 
619  Rasmus Wetterborg  1996  AC9396  SK TRITON  SWE  50m  1:57.81 
478  Hugo Cedervall  1997  AA0197  POSEIDON  SWE  50m  1:57.29 
591  Joel Huth  1996  AK1596  SÖDERTÖRN  SWE  50m  1:56.91 
198  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK  DEN  50m  1:56.26 
707  Lukas Steiner  1998  AG8998  VÄSTERÅS  SWE  50m  1:56.67 
305  Markus Fürst  1996  AA2196  JÖNKÖPING  SWE  50m  1:57.12 
117  William Ruud  1999    Aalesund  NOR  50m  1:57.67 
269  Oskar Nordstrand  1991  AI4991  HS  SWE  50m  1:58.35 
38  Jevgenijs Boicovs  1997    JELGAVAS  LAT  50m  1:58.79 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
402  Johan Brännerud Garcia  1994  BB5794  MKK  SWE  50m  1:56.15 
273  Olle Williamsson  1998  AH4198  HS  SWE  50m  1:55.65 
375  Anton Andersson  1993  AC1593  LASS  SWE  50m  1:55.56 
571  Erik Brandt  1999  AD5999  SÖDERTÄLJE  SWE  50m  1:55.37 
644  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM  SWE  50m  1:55.16 
74  Ole-Mikal Fløgstad  1997    Skjetten  NOR  50m  1:55.30 
791  Kristian Kron  1992  AY2192  HS  SWE  50m  1:55.52 
70  Nils Lervik  1997    Asker SK  NOR  50m  1:55.59 
470  Hugo Rydberg  1998  AA8798  NKK  SWE  50m  1:55.75 
130  Karol Olender  1996  100110700153  GDANSK  POL  50m  1:56.21 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
129  Eivind Bjelland  1998    Madla SK  NOR  50m  1:55.03 
304  Daniel Forndal  1997  AB5797  JÖNKÖPING  SWE  50m  1:52.79 
306  Filip Grimberg  1998  AL0198  JÖNKÖPING  SWE  50m  1:52.13 
90  Markus Lie  1995    Bergen  NOR  50m  1:50.95 
83  Alex di Giorgio  1990    ANIENE  ITA  50m  1:48.95 
203  Sebastian Ovesen  1994  9429AB  KVIK  DEN  50m  1:50.34 
378  Oscar Ekström  1994  AA2994  LASS  SWE  50m  1:51.83 
125  Truls Wigdel  1999    Madla SK  NOR  50m  1:52.25 
116  Sigurd Holten Bøen  1997    Aalesund  NOR  50m  1:53.86 
172  Krzysztof Morawski  1994    POLAND  POL  50m  1:55.12 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
124  Bendik Søfteland  1996    Bergens SC  NOR  50m  1:54.93 
205  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK  DEN  50m  1:52.69 
698  Gustaf Dahlman  1997  AJ1597  VÄSTERÅS  SWE  50m  1:52.11 
222  Adam Paulsson  1995  AB4395  ELFSBORG  SWE  50m  1:50.93 
103  Andreas Vazaios  1994    GREECE  GRE  50m  1:48.88 
259  Isak Eliasson  1996  AJ5596  HS  SWE  50m  1:50.24 
22  Evgenii Aizetullov  1990    KOR 1 SPB  RUS  50m  1:51.69 
416  Robin Andréasson  1988  AN7788  MASS  SWE  50m  1:52.19 
265  Jonas Holmström  1992  AH1392  HS  SWE  50m  1:53.51 
23  Viacheslav Prudnikov  1993    KOR 1 SPB  RUS  50m  1:55.08 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  Code  Pool  Time 
 
722  Daniel Kertes  1999  AD8399  ÄNGELHOLM  SWE  50m  1:54.45 
755  Mattias Carlsson  1990  AP3590  UDDEVALLA  SWE  50m  1:52.64 
185  Filip Zaborowski  1994    POLAND  POL  50m  1:51.84 
163  Jan Holub  1996    POLAND  POL  50m  1:50.70 
171  Kacper Majchrzak  1992    POLAND  POL  50m  1:48.12 
168  Kacper Klich  1994    POLAND  POL  50m  1:50.13 
309  Victor Johansson  1998  AA7798  JÖNKÖPING  SWE  50m  1:51.55 
150  Aleksandr Kliukin  1993    RUSSIA  RUS  50m  1:52.16 
126  Erik Årsland Gidskehaug  1997    Madla SK  NOR  50m  1:53.41 
167  Radoslaw Kawecki  1991    POLAND  POL  50m  1:55.06 

 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  30 March 2016 
Licensed to: IC Control  Print Time  20:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner