2018-07-17   17:03:06
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

1_S
Event 1, 200m Breaststroke Men 
 
WR: Akihiro Yamaguchi (1994) 2:07.01 2012-09-15 
ER: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 
NR: Erik Persson (1994) 2:10.41 2015-08-06 
OS: 2:09.65 EM: 2:14.77 EJM: 2:18.18/2:20.38 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  Code  Pool  EntryTime  Status 









 
Koch Marco  1990  DARMSTADT  GER  50 m  2:07.47   
191  Jamieson Michael  1988  EDINBURGH  GBR  50 m  2:10.38   
349  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  SWE  50 m  2:10.41   
39  Titenis Giedrius  1989  LITHUANIA  LTU  50 m  2:10.45   
152  Kostin Oleg  1992  RUSSIA  RUS  50 m  2:10.92   
van der Burgh Cameron  1988  PRETORIA  RSA  50 m  2:11.37   
12  Klobucnik Tomas  1990  DUKLA  SVK  50 m  2:11.50   
24  Carnol Laurent  1989  LUXEMBUORG  LUX  50 m  2:11.61   
88  Giorgetti Edoardo  1989  ANIENE  ITA  50 m  2:12.63   
10  91  Næss Sverre  1992  Bergen  NOR  50 m  2:13.08   
11  178  Stolarski Marcin  1996  POLAND  POL  50 m  2:13.48   
12  160  Arentewicz Jacek  1997  POLAND  POL  50 m  2:13.62   
13  20  Bobrovs Daniils  1997  RIDZENE  LAT  50 m  2:14.29   
14  176  Roguski Bartlomiej  1993  POLAND  POL  50 m  2:15.58   
15  10  Bolkvadze Irakli  1994  GEORGIA  GEO  50 m  2:16.00   
16  101  Christensen Viktor  1995  KØGE  DEN  50 m  2:18.01   
17  190  Nevo Gal  1987  ISRAEL  ISR  50 m  2:18.88   
18  684  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  SWE  50 m  2:18.90   
19  199  M. Jørgensen Jacob  1997  KVIK  DEN  50 m  2:18.98   
20  37  Komars Deniss  1997  JELGAVAS  LAT  50 m  2:19.46   
21  650  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  SWE  50 m  2:19.61   
22  704  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  SWE  50 m  2:19.98   
23  187  Vuorela Teemu  1994  JYVÄSKYLÄ  FIN  50 m  2:20.13   
24  632  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  SWE  50 m  2:21.42   
25  273  Williamsson Olle  1998  HS  SWE  50 m  2:21.71   
26  135  Steinland Mads Henry  1997  Bærum  NOR  50 m  2:21.87   
27  134  Hvas Tomoe Zenimoto  2000  Bærum  NOR  50 m  2:21.93   
28  618  Svensson Marcus  1992  SK TRITON  SWE  50 m  2:23.12   
29  267  Kertes Viktor  1996  HS  SWE  50 m  2:23.40   
30  354  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  SWE  50 m  2:23.70   
31  448  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  SWE  50 m  2:24.93   
32  164  Holub Maciej  1995  POLAND  POL  50 m  2:25.16   
33  29  Bråthen Jørgen Scheie  1995  Lambertset  NOR  50 m  2:25.94   
34  594  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  SWE  50 m  2:26.04   
35  216  Hammarlund Emil  1995  ELFSBORG  SWE  50 m  2:26.33   
36  699  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  SWE  50 m  2:26.83   
37  376  Andersson Tom  1998  LASS  SWE  50 m  2:27.18   
38  256  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  SWE  50 m  2:27.59   
39  441  Lulek William  1998  SK NEPTUN  SWE  50 m  2:27.74   
40  271  Persson Gustav  2000  HS  SWE  50 m  2:28.90   
41  692  Widholm Anton  1999  VÄSBY SS  SWE  50 m  2:30.68   
42  574  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  SWE  50 m  2:30.88   
43  226  Brand William  1998  ESKILSTUNA  SWE  50 m  2:30.90   
44  426  Dahlgren Johan  1986  SK NEPTUN  SWE  50 m  2:30.93   
45  700  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  SWE  50 m  2:31.66   
46  649  Kruthammar David  1997  TÄBY SIM  SWE  50 m  2:32.25   
47  675  Frylmark Karl  1999  VÄSBY SS  SWE  50 m  2:32.49   
48  401  Andersson Anton  1997  MKK  SWE  50 m  2:32.97   
49  371  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  SWE  50 m  2:34.86   
50  405  Helman Jakob  1996  MKK  SWE  50 m  2:34.95   
51  480  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  SWE  50 m  2:34.98   
52  492  Chen Philip  2000  S 71  SWE  50 m  2:35.21   
53  761  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  SWE  50 m  2:35.29   
54  377  Cyrén Petter  1996  LASS  SWE  50 m  2:35.34   
55  274  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  SWE  50 m  2:35.45   
56  293  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  SWE  50 m  2:35.58   
57  786  Puoti Carlandrea  1999  SPIF SF  SWE  50 m  2:35.77   
58  387  Linnér Simon  1999  LASS  SWE  50 m  2:36.45   
59  590  Filinau Alexej  1998  SÖDERTÖRN  SWE  50 m  2:36.82   
60  344  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  SWE  50 m  2:37.83   
61  484  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  SWE  50 m  2:39.64   
62  339  Mathisen August  2001  KARLSTAD  SWE  50 m  2:39.65   
63  659  Josefson Erik  2000  VARBERG  SWE  50 m  2:39.72   
64  357  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  SWE  50 m  2:40.60   
65  565  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  SWE  50 m  2:41.91   
66  639  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  SWE  50 m  2:42.05   
67  556  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  SWE  50 m  2:42.88   
68  316  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  SWE  50 m  2:42.90   
69  624  Annergren Fredrik  2001  TUREBERG  SWE  50 m  2:43.67   
70  213  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  SWE  50 m  2:44.08   
71  367  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  SWE  50 m  2:44.35   
72  238  Feng Max  2001  GÖTEBORG  SWE  50 m  2:45.19   
73  328  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  SWE  50 m  2:45.36   
74  210  Hyvönen Elias  2000  ALINGSÅS  SWE  50 m  2:45.58   
75  683  Nyblom Niklas  1999  VÄSBY SS  SWE  50 m  2:45.58   
76  653  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  SWE  50 m  2:46.91   
77  345  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  SWE  50 m  2:48.42   
78  661  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  SWE  50 m  2:48.85   
79  443  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  SWE  50 m  2:49.81   
80  560  Emmanouilidis Georg  2000  SK SYDSIM  SWE  50 m  2:50.23   
81  634  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  SWE  50 m  2:52.81   
82  679  Lernå William  2002  VÄSBY SS  SWE  50 m  2:55.71   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  01 April 2016 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  09:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner