2019-10-20   19:58:23
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Swim Open Stockholm

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

29_S
Event 29, 50m Freestyle Men 
 
WR: Cesar Cielo Filho (1987) 20.91 2009-12-20 
ER: Frederick Bousqet (1981) 20.94 2009-04-26 
NR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
OS: 21.88 EM: 22.67 
 
 
 
ID  Name  Born  Club  Code  Pool  EntryTime  Status 









 
155  Sedov Evgeny  1996  RUSSIA  RUS  50 m  21.84   
76  Orsi Marco  1990  ITALY  ITA  50 m  21.86   
41  Liukkonen Ari-Pekka  1989  FINLAND  FIN  50 m  21.99   
807  Grechin Andrey  1987  GENEVE  RUS  50 m  22.01   
109  Meladinis Odyssefs  1990  GREECE  GRE  50 m  22.14   
157  Fesikov Sergei  1989  RUSSIA  RUS  50 m  22.38   
183  Wypych Filip  1991  POLAND  POL  50 m  22.42   
163  Holub Jan  1996  POLAND  POL  50 m  22.45   
171  Majchrzak Kacper  1992  POLAND  POL  50 m  22.49   
10  40  Sadauskas Mindaugas  1990  LITHUANIA  LTU  50 m  22.54   
11  169  Korzeniowski Pawel  1985  POLAND  POL  50 m  22.54   
12  30  Stojkovski Niksja  1994  Lambertset  NOR  50 m  22.64   
13  77  Codia Piero  1989  ITALY  ITA  50 m  22.67   
14  22  Aizetullov Evgenii  1990  KOR 1 SPB  RUS  50 m  22.75   
15  Spitzer Martin  1985  USC GRAZ  AUT  50 m  22.90   
16  100  Rødland Marius Solaat  1997  Bergens SC  NOR  50 m  22.92   
17  94  Haugen Håkon Wulf  1996  Bergens SC  NOR  50 m  23.08   
18  150  Kliukin Aleksandr  1993  RUSSIA  RUS  50 m  23.11   
19  259  Eliasson Isak  1996  HS  SWE  50 m  23.15   
20  189  Allonen Severi  1991  JYVÄSKYLÄ  FIN  50 m  23.18   
21  15  Meyer Nico  1992  MANDEVILLE  RSA  50 m  23.21   
22  378  Ekström Oscar  1994  LASS  SWE  50 m  23.30   
23  170  Krupecki Oskar  1992  POLAND  POL  50 m  23.42   
24  90  Lie Markus  1995  Bergen  NOR  50 m  23.43   
25  386  Linge Alexander  1992  LASS  SWE  50 m  23.43   
26  416  Andréasson Robin  1988  MASS  SWE  50 m  23.50   
27  451  Stymne Petter  1983  SK NEPTUN  SWE  50 m  23.54   
28  16  Unger Dominik  1995  USC GRAZ  AUT  50 m  23.60   
29  431  Flodqvist Pontus  1988  SK NEPTUN  SWE  50 m  23.61   
30  797  Saunonen Nikita  1997  Aurajoen  FIN  50 m  23.65   
31  304  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  SWE  50 m  23.67   
32  67  Zammitt Matthew  1995  PLYMOUTH  MLT  50 m  23.71   
33  167  Kawecki Radoslaw  1991  POLAND  POL  50 m  23.71   
34  465  Frost Alexander  1997  NKK  SWE  50 m  23.73   
35  175  Polewka Tomasz  1994  POLAND  POL  50 m  23.74   
36  265  Holmström Jonas  1992  HS  SWE  50 m  23.81   
37  442  Magnusson Linus  1990  SK NEPTUN  SWE  50 m  23.86   
38  571  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  SWE  50 m  23.88   
39  608  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  SWE  50 m  23.89   
40  184  Wysoczynski Mateusz  1993  POLAND  POL  50 m  23.96   
41  722  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  SWE  50 m  23.97   
42  402  Brännerud Garcia Johan  1994  MKK  SWE  50 m  23.99   
43  591  Huth Joel  1996  SÖDERTÖRN  SWE  50 m  24.16   
44  278  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  SWE  50 m  24.25   
45  306  Grimberg Filip  1998  JÖNKÖPING  SWE  50 m  24.27   
46  188  Markkanen Janne  1994  JYVÄSKYLÄ  FIN  50 m  24.31   
47  21  Pone Emils  1997  RIDZENE  LAT  50 m  24.34   
48  406  Hinderup Eric  1998  MKK  SWE  50 m  24.34   
49  584  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  SWE  50 m  24.34   
50  593  Jonsson Jesper  1993  SÖDERTÖRN  SWE  50 m  24.39   
51  755  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  SWE  50 m  24.41   
52  637  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  SWE  50 m  24.43   
53  625  Bolle Henrik  1996  TUREBERG  SWE  50 m  24.45   
54  116  Bøen Sigurd Holten  1997  Aalesund  NOR  50 m  24.46   
55  352  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  SWE  50 m  24.52   
56  390  Palmqvist Pontus  1991  LASS  SWE  50 m  24.53   
57  38  Boicovs Jevgenijs  1997  JELGAVAS  LAT  50 m  24.54   
58  305  Fürst Markus  1996  JÖNKÖPING  SWE  50 m  24.55   
59  120  Irgens Michael Gutierrez  1995  Bergens SC  NOR  50 m  24.62   
60  61  Zebe-Chaka Masai Jahbari  1979  PLYMOUTH  JAM  50 m  24.64   
61  124  Søfteland Bendik  1996  Bergens SC  NOR  50 m  24.64   
62  93  Christiansen Ole Aasen  1995  Bergens SC  NOR  50 m  24.65   
63  391  Törnström Thomas  1992  LASS  SWE  50 m  24.68   
64  129  Bjelland Eivind  1998  Madla SK  NOR  50 m  24.76   
65  506  Gausel Elias  1996  S 02  SWE  50 m  24.76   
66  605  Stridfäldt Marcus  1995  SÖDERTÖRN  SWE  50 m  24.76   
67  57  Pöytäkivi Riku  1993  HELSINGFOR  FIN  50 m  24.80   
68  205  Krøyer Svendsen Marcus  1997  KVIK  DEN  50 m  24.85   
69  777  Danielsson Jacob  1998  SPIF SF  SWE  50 m  24.88   
70  478  Cedervall Hugo  1997  POSEIDON  SWE  50 m  24.90   
71  453  Weidlitz Filip  1997  SK NEPTUN  SWE  50 m  24.91   
72  487  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  SWE  50 m  24.92   
73  125  Wigdel Truls  1999  Madla SK  NOR  50 m  24.94   
74  200  Marcus Meng Oliver  1997  KVIK  DEN  50 m  25.01   
75  472  Myrlander William  1997  NÄSSJÖ  SWE  50 m  25.05   
76  394  Nagy Gergö  1995  LJUNGBY SS  SWE  50 m  25.06   
77  458  Björklund Erik  1998  NJURUNDA  SWE  50 m  25.08   
78  393  Kurilenko David  1999  LJUNGBY SS  SWE  50 m  25.10   
79  Kristofik Martin  1998  PBPO  SVK  50 m  25.11   
80  257  Björk Jesper  1993  HS  SWE  50 m  25.12   
81  541  Sjöblom Ahlström Daniel  1998  SPÅRVÄGEN  SWE  50 m  25.12   
82  763  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  SWE  50 m  25.12   
83  698  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  SWE  50 m  25.13   
84  439  Käll Jönsson Carl  1999  SK NEPTUN  SWE  50 m  25.16   
85  647  Hedman Filip  1998  TÄBY SIM  SWE  50 m  25.22   
86  676  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  SWE  50 m  25.22   
87  117  Ruud William  1999  Aalesund  NOR  50 m  25.28   
88  341  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  SWE  50 m  25.32   
89  738  Zetterman Victor  1995  ÖSA  SWE  50 m  25.39   
90  227  Brorsson Axel  1996  ESKILSTUNA  SWE  50 m  25.43   
91  230  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  SWE  50 m  25.44   
92  370  Sandgren Robin  1997  SK LAXEN  SWE  50 m  25.46   
93  726  Finnström Dennis  1995  ÖSA  SWE  50 m  25.51   
94  385  Lindborg Kalle  1994  LASS  SWE  50 m  25.52   
95  511  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  SWE  50 m  25.58   
96  666  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  SWE  50 m  25.58   
97  784  Nilsson Martin  1993  SPIF SF  SWE  50 m  25.62   
98  75  Aanesen Viktor  1999  Skjetten  NOR  50 m  25.67   
99  380  Gannholm-Johansson Oskar  1996  LASS  SWE  50 m  25.71   
100  364  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  SWE  50 m  25.75   
101  215  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  SWE  50 m  25.80   
102  662  Sundén Jakob  1995  VARBERG  SWE  50 m  25.81   
103  553  Peterson Lukas  1998  SKK  SWE  50 m  25.82   
104  312  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  SWE  50 m  25.88   
105  578  Kesenci Alexander  1995  SÖDERTÄLJE  SWE  50 m  25.97   
106  480  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  SWE  50 m  25.98   
107  293  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  SWE  50 m  26.00   
108  389  Olsson Daniel  1996  LASS  SWE  50 m  26.02   
109  479  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  SWE  50 m  26.03   
110  540  Kaufmann Alex  1999  SPÅRVÄGEN  SWE  50 m  26.06   
111  283  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  SWE  50 m  26.14   
112  719  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  SWE  50 m  26.15   
113  760  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  SWE  50 m  26.18   
114  602  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  SWE  50 m  26.19   
115  395  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  SWE  50 m  26.20   
116  250  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  SWE  50 m  26.25   
117  366  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  SWE  50 m  26.25   
118  587  Ydenius Axel  1997  SÖDERTÄLJE  SWE  50 m  26.33   
119  562  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  SWE  50 m  26.34   
120  800  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  SWE  50 m  26.34   
121  628  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  SWE  50 m  26.40   
122  332  Kromnow Elias  1999  KARLSKRONA  SWE  50 m  26.55   
123  353  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  SWE  50 m  26.58   
124  256  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  SWE  50 m  26.61   
125  559  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  SWE  50 m  26.64   
126  766  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  SWE  50 m  26.69   
127  415  Persson Edvin  1999  SS MORA  SWE  50 m  26.76   
128  468  Lovinge Victor  2000  NKK  SWE  50 m  27.01   
129  462  Engström Max  2001  NKK  SWE  50 m  27.02   
130  48  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  DEN  50 m  27.04   
131  251  Wollersjö David  2000  GÖTEBORG  SWE  50 m  27.14   
132  308  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  SWE  50 m  27.22   
133  325  Hong Anton  2000  KALMAR SS  SWE  50 m  27.29   
134  243  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  SWE  50 m  27.65   
135  658  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  SWE  50 m  27.67   
136  673  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  SWE  50 m  27.76   
137  754  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  SWE  50 m  27.77   
138  253  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  SWE  50 m  27.81   
139  764  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  SWE  50 m  28.23   
140  758  Hansson Gabriel  2000  UDDEVALLA  SWE  50 m  28.36   
141  542  Stolt Christoffer  1987  SPÅRVÄGEN  SWE  25 m  23.72   
142  470  Rydberg Hugo  1998  NKK  SWE  25 m  23.89   
143  518  Lindström Herman  1996  SKELLEFTEÅ  SWE  25 m  24.05   
144  459  Björklund Johan  1999  NJURUNDA  SWE  25 m  25.98   
145  586  Wernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  SWE  25 m  26.21   
146  781  Hysing Elias  2000  SPIF SF  SWE  25 m  26.26   
147  789  Vang-Jensen Christoffer  2001  SPIF SF  SWE  25 m  27.95   
148  576  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  SWE  25 m  30.30   
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.01  Print Date  01 April 2016 
Licensed to: IC Control Media & Sport  Print Time  09:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner