2020-04-08   08:55:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SPARBANKSCUPEN

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  Sparbankscupen 2016    Utskriftsdatum  06 mars 2016   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  08:18   
  Arrangör  Bålsta SK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 mars 2016         
 
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
65  Jesper Rasmussen  2001  AJ7701  MÄRSTA SS    25m   
200  Marcus Ardanius  2003  AD6303  BÅLSTA SK    25m   
161  Nathan Solomon  2002  AY3102  SS04    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
125  Oliver Sundgren  2003  AW7303  VÄSBY SS    25m  57.33 
127  Adrian Tittelbach  2001  AI2901  VÄSBY SS    25m  45.47 
145  Samuel Rundgren  2004  AK4304  VÄSTERÅS    25m  42.91 
148  Gustav Ulfvebrand  2003  AT4103  VÄSTERÅS    25m  45.32 
50  Gustav Thorsén  2004  AI4104  KÖPINGS SS    25m  47.10 
               

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
124  Ivar Simonsson  2002  AO9502  VÄSBY SS    25m  41.47 
162  Nicholas Weis Shore  2002  AY2102  SS04    25m  38.96 
Hampus Frykman  2002  AC5502  BÅLSTA SK    25m  38.29 
114  Erik Bergman  2004  AC1104  VÄSBY SS    25m  38.68 
129  Leonardo Vespertini  2003  AH9503  VÄSBY SS    25m  40.61 
147  Casper Trollsfjord  2002  AM2502  VÄSTERÅS    25m  42.32 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
43  Peter Khabarov  2002  AM6302  KÖPINGS SS    25m  37.50 
77  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  37.12 
73  Gustav Andersson  2001  AK2301  NORRTÄLJE    25m  36.61 
31  Daniel Engman  2001  AD8501  GIMO SS    25m  36.67 
111  Linus Areblad  2004  AI9504  VÄSBY SS    25m  37.18 
110  Ludvig Ahlström  2002  AK8302  VÄSBY SS    25m  37.62 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
33  Pelle Högfors  1987  AA5987  GIMO SS    25m  32.38 
84  Alexej Potorochyn  1999  AX2399  NYKÖPING    25m  30.59 
83  Nicklas Eriksson  1996  AW0796  NYKÖPING    25m  28.47 
118  Christopher Lindholm  2002  AQ1702  VÄSBY SS    25m  30.58 
Leo Jakobsson  2002  AG4302  BÅLSTA SK    25m  30.81 
154  Axel Bräck  2001  AK1301  ÖSTERBY SS    25m  34.20 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.04  Utskriftsdatum  06 mars 2016 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  08:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner