Startliste for Alm Brand Aalborg Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Løb 32, 100m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2001 |
1 | 230 | Halkjær Daniel Svane | 1991 | AALBORG | 9121AC | 50 m | 54.65 | |
2 | 506 | Dall Lasse | 1997 | ODDER | 9763AR | 25 m | 54.85 | |
3 | 325 | Dalby Ralf | 1995 | AGF | 9547AB | 50 m | 57.65 | |
4 | 346 | Hjort David | 2000 | AGF | 0009AI | 25 m | 1:00.32 | |
5 | 273 | Nørgaard Rune | 2000 | AALBORG | 0097AF | 50 m | 1:01.27 | |
6 | 270 | Nielsen Morten Due | 1999 | AALBORG | 9995AF | 50 m | 1:01.33 | |
7 | 277 | Pallesen Daniel Haahr | 1998 | AALBORG | 9845AN | 25 m | 1:01.83 | |
8 | 146 | Andersen Nicolai | 1998 | NYBORG | 9837AF | 25 m | 1:02.69 | |
9 | 372 | Møller Mads | 2000 | KALUNDBORG | 0041AM | 25 m | 1:03.28 | |
10 | 641 | Jensen Christian Juul | 2000 | S 68 | 0067AQ | 25 m | 1:03.65 | |
11 | 332 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 50 m | 1:04.53 | |
12 | 249 | Jørgensen Rasmus Hoffmann | 1998 | AALBORG | 9807AK | 25 m | 1:05.38 | |
13 | 263 | Lyhne Lars | 1999 | AALBORG | 9909AI | 25 m | 1:05.94 | |
14 | 585 | Jensen Lasse | 2000 | HOBRO | 0011AF | 25 m | 1:06.46 | |
15 | 303 | Vestergaard Anders | 2001 | AALBORG | 0121AJ | 25 m | 1:07.07 | |
16 | 336 | Gertz Magnus | 2000 | AGF | 0053AQ | 25 m | 1:08.19 | |
17 | 600 | Juliansson Hugin | 2000 | PINGVINEN | 0007AS | 25 m | 1:08.21 | |
18 | 644 | Frost Hjalte Lillevik | 2001 | S 68 | 0189AL | 25 m | 1:08.72 | |
19 | 134 | Abildgaard Rasmus | 2000 | AABYBRO | 0015AM | 25 m | 1:08.78 | |
20 | 645 | Jensen Christoffer Juul | 2001 | S 68 | 0101AS | 25 m | 1:11.39 | |
21 | 295 | Stegenborg Scott | 2000 | AALBORG | 0063AH | 25 m | 1:12.70 | |
22 | 371 | Kjær Kasper | 2000 | H.G.F. | 0055AS | 25 m | 1:14.47 | |
23 | 334 | Gasse Johannes | 2001 | AGF | 0113AO | 25 m | 1:14.51 | |
24 | 576 | Rasmussen Esben Røjkjær | 2001 | ST-NEPTUN | 0139AJ | 25 m | 1:15.19 | |
25 | 621 | Johansen David | 2001 | SØHESTEN | 0179AN | 25 m | 1:16.07 | |
26 | 598 | Andersen Emil Viltoft | 2000 | PINGVINEN | 0059AO | 25 m | 1:17.28 | |
27 | 376 | Madsen Mathias | 1999 | HSK | 9937AU | 25 m | 1:19.00 | |
28 | 643 | Nedergaard Amin | 2001 | S 68 | 0107AR | 25 m | 1:19.24 |
Årg. 2002-2003 |
1 | 218 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 1:00.22 | |
2 | 454 | Steenberg Oliver | 2002 | GLADSAXE | 0225AE | 25 m | 1:06.15 | |
3 | 627 | Jonsson Elias Hanghøj | 2002 | S 68 | 0265AI | 25 m | 1:06.32 | |
4 | 453 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 25 m | 1:06.87 | |
5 | 434 | Jensen Jakob Alexander | 2002 | GLADSAXE | 0205AH | 25 m | 1:07.36 | |
6 | 169 | Gallacher Daniel | 2002 | AAS | 0235AK | 25 m | 1:07.84 | |
7 | 86 | Elkjær Malthe | 2003 | TRITON V | 0367AF | 50 m | 1:07.85 | |
8 | 272 | Nørgaard Ruben | 2002 | AALBORG | 0225AF | 25 m | 1:10.25 | |
9 | 352 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 1:10.26 | |
10 | 460 | Brøns Malte Egholm | 2003 | HØRSHOLM | 0331AC | 50 m | 1:10.48 | |
11 | 488 | Knudsen Mathias | 2003 | NORD | 0369AI | 25 m | 1:10.63 | |
12 | 87 | Kronborg Andreas | 2002 | TRITON V | 0229AS | 50 m | 1:11.25 | |
13 | 33 | Riis Mikkel | 2002 | VIBORG | 0257AR | 25 m | 1:11.32 | |
14 | 461 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 25 m | 1:11.86 | |
15 | 601 | Nielsen Joachim Hedegaard | 2002 | PINGVINEN | 0247AM | 25 m | 1:12.61 | |
16 | 101 | Damsbo Daniel | 2003 | TRITON V | 0397AH | 25 m | 1:13.76 | |
17 | 410 | Brandt Mark | 2002 | GLADSAXE | 0299AR | 25 m | 1:14.26 | |
18 | 367 | Wichmann Valdemar | 2003 | AGF | 0305AJ | 50 m | 1:14.74 | |
19 | 209 | Christense Christopher Z. | 2003 | AALBORG | 0393AG | 25 m | 1:16.04 | |
20 | 404 | Søndergaard Alex | 2003 | THISTED | 0365AJ | 25 m | 1:17.13 | |
21 | 517 | Johnsen Kasper | 2003 | ODDER | 0357AC | 25 m | 1:18.87 | |
22 | 190 | Sloth William | 2003 | AAS | 0367AJ | 25 m | 1:19.85 | |
23 | 535 | Søe Jacob Lyse | 2003 | ODDER | 0361AF | 25 m | 1:19.91 | |
24 | 594 | Riisgaard-Jensen Jens | 2003 | PINGVINEN | 0369AF | 25 m | 1:21.38 | |
25 | 470 | Samson Marcus Elkjær | 2003 | HØRSHOLM | 0319AG | 50 m | 1:21.64 | |
26 | 163 | Degn Simon | 2003 | AAS | 0351AQ | 25 m | 1:21.69 | |
27 | 505 | Bundgaard Nicholas | 2002 | ODDER | 0249AI | 25 m | 1:22.41 | |
28 | 411 | Bred Noah | 2003 | GLADSAXE | 0399AE | 25 m | 1:22.51 | |
29 | 129 | Toft Jacob | 2003 | AABYBRO | 0357AK | 25 m | 1:22.58 | |
30 | 92 | Christensen Jacob | 2002 | TRITON V | 0265AG | 25 m | 1:23.45 | |
31 | 128 | Barslev Magnus Østergaard | 2003 | AABYBRO | 0323AQ | 25 m | 1:25.32 | |
32 | 548 | Lauridsen Christoffer B. | 2002 | AARS | 0203AO | 25 m | 1:25.46 | |
33 | 116 | Schaarup Sune | 2003 | TRITON V | 0359AG | 25 m | 1:26.57 | |
34 | 560 | Bernberg Bjarke | 2002 | ST-NEPTUN | 0235AR | 25 m | 1:26.76 | |
35 | 31 | Østerballe Daniel | 2003 | VIBORG | 0363AN | 25 m | 1:27.75 | |
36 | 448 | Poulsen Albert Vigsø | 2003 | GLADSAXE | 0347AB | 25 m | 1:29.09 | |
37 | 596 | Klein Malik Lodberg | 2003 | PINGVINEN | 0359AI | 25 m | 1:31.22 | |
38 | 415 | Christensen Jonas Reimer | 2003 | GLADSAXE | 0319AD | 50 m | 1:32.56 | |
39 | 516 | Johnsen Alexander | 2003 | ODDER | 0397AC | 25 m | 1:33.21 | |
40 | 408 | Aarestrup Zilas | 2003 | GLADSAXE | 0385AG | 25 m | 1:34.17 | |
41 | 599 | Valbjørn David Tuan V. | 2002 | PINGVINEN | 0229AQ | 25 m | 1:34.26 | |
42 | 412 | Breinholt Emil | 2003 | GLADSAXE | 0311AE | 25 m | 1:34.86 | |
43 | 127 | Nørgaard Rasmus Rank | 2003 | AABYBRO | 0369AL | 25 m | 1:36.70 | |
44 | 487 | Kleist Markus Vang | 2003 | NORD | 0313AM | 25 m | 1:43.06 | |
45 | 455 | Stri William Scherling de | 2003 | GLADSAXE | 0321AD | 25 m | 1:47.40 | |
46 | 7 | Gold Anton | 2002 | BRÆDSTRUP | 0235AS | 25 m | 1:48.46 | |
47 | 158 | Pedersen Andreas | 2003 | NYBORG | 0331AH | 25 m | 1:54.23 | |
48 | 113 | Olesen Anders | 2003 | TRITON V | 0333AN | 25 m | ||
49 | 369 | Zaccarin Sander Kudahl | 2003 | AGF | 0395AG | 25 m | ||
50 | 495 | Pedersen Mikkel Juul | 2002 | NORD | 0277AM | 25 m | ||
51 | 531 | Nørrevang Viktor | 2003 | ODDER | 0307AN | 25 m |
Årg. 2004-2017 |
1 | 182 | Lindholm Frederik | 2004 | AAS | 0451AC | 25 m | 1:12.50 | |
2 | 595 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 25 m | 1:13.45 | |
3 | 179 | Lamberg Viktor Lei | 2004 | AAS | 0477AE | 25 m | 1:19.04 | |
4 | 68 | Nelander Theis | 2005 | IKAST | 0557AC | 25 m | 1:20.08 | |
5 | 289 | Rijkhoff Joost | 2004 | AALBORG | 0499AB | 25 m | 1:20.58 | |
6 | 392 | Jørgensen Sebastian | 2005 | THISTED | 0565AD | 25 m | 1:21.70 | |
7 | 437 | Krogh-Olsen Niels | 2004 | GLADSAXE | 0449AK | 25 m | 1:25.67 | |
8 | 236 | Ilic Inas | 2005 | AALBORG | 0591AE | 25 m | 1:29.07 | |
9 | 424 | Fallenkamp Nikolaj | 2004 | GLADSAXE | 0471AI | 25 m | 1:30.27 | |
10 | 34 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 25 m | 1:31.70 | ||
11 | 509 | Hermansen Mads Emil R. | 2005 | ODDER | 0563AA | 25 m | 1:32.44 | |
12 | 431 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 25 m | 1:33.75 | |
13 | 390 | Hoxer Gustav | 2005 | THISTED | 0585AD | 25 m | 1:38.14 | |
14 | 64 | Jensen Kasper | 2005 | IKAST | 25 m | 1:42.34 | ||
15 | 441 | Leth William | 2004 | GLADSAXE | 0427AH | 50 m | 1:42.51 | |
16 | 70 | Nielsen Jakob Møller | 2004 | IKAST | 0475AK | 25 m | 1:43.73 | |
17 | 59 | Christiansen Anton | 2004 | IKAST | 25 m | 1:46.03 | ||
18 | 423 | Fabel Anton Hvistendahl | 2004 | GLADSAXE | 0435AL | 25 m | 1:47.20 | |
19 | 93 | Mikkelsen Peter Kvorning | 2004 | TRITON V | 0499AC | 25 m | 1:47.35 | |
20 | 614 | Lausen Jeppe Moeslund | 2006 | PINGVINEN | 0677AB | 25 m | 1:50.34 | |
21 | 312 | Zee Lau de | 2006 | AALBORG | 0641AB | 25 m | 1:52.26 | |
22 | 36 | Kallesøe Andreas Weis | 2004 | VIBORG | 0491AM | 25 m | ||
23 | 308 | Voldbjerg Christoffer P. | 2005 | AALBORG | 0545AH | 25 m | ||
24 | 341 | Have Søren | 2004 | AGF | 0449AE | 25 m | ||
25 | 615 | Lumholtz William Elliot | 2006 | PINGVINEN | 0611AI | 25 m |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |