2019-12-08   15:43:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Umestänket 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

33_S
Gren 33, 100m Medley Herrar ABCD 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
213  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  25 m  1:02.64   
96  Dahlberg Emil  1997  SUNDSVALL  AC6997  25 m  1:04.56   
Bonnedahl Johan  1997  UMEÅ SS  AQ1597  25 m  1:08.89   
94  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  25 m  1:09.74   
86  Säfström William  1998  UMEÅ SS  AN1998  25 m  1:09.81   
143  Viklund Isak  1998  SKELLEFTEÅ  AI0598  25 m  1:12.78   
97  Ekengren Johan  2001  SUNDSVALL  AA6901  25 m  1:13.79   
100  Hedlund Albin  2003  SUNDSVALL  AA0903  25 m  1:14.85   
104  Martinsson Bruno  2000  SUNDSVALL  AP5500  25 m  1:15.14   
10  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  25 m  1:15.58   
11  177  Wang Ji An  2003  LULEÅ SS  AA2303  25 m  1:15.82   
12  130  Lindström Magnus  2004  SKELLEFTEÅ  AA4104  25 m  1:18.68   
13  92  Arvidsson Lundblom Imre  2003  SUNDSVALL  AA1303  25 m  1:18.86   
14  221  Olsson Isak  2002  BUREÅ SS  AC1302  25 m  1:18.91   
15  65  Norlin Samuel  2002  UMEÅ SS  AO3702  25 m  1:21.26   
16  113  Svedin Ludwig  2004  SUNDSVALL  AD7104  25 m  1:22.06   
17  223  Vikström Alfred  2001  BUREÅ SS  AS4701  25 m  1:24.05   
18  132  Lundmark Marcus  2002  SKELLEFTEÅ  AN7302  25 m  1:25.08   
19  26  Hallgren Linus  2003  UMEÅ SS  AE2703  25 m  1:26.08   
20  110  Näsman Markus  2003  SUNDSVALL  AD6103  25 m  1:26.72   
21  107  Nordén Josef  2003  SUNDSVALL  AS0703  25 m  1:27.02   
22  84  Sundström Peter  2002  UMEÅ SS  AH4302  25 m  1:27.85   
23  174  Krogh-Vennemo Anton  2002  LULEÅ SS  AI8502  25 m  1:28.30   
24  40  Kalash Iyas  2004  UMEÅ SS  AO4304  25 m  1:29.16   
25  69  Ohlsson Ville  2003  UMEÅ SS  AN0303  25 m  1:29.19   
26  116  Walterstad Jason  2004  SUNDSVALL  AH5904  25 m  1:29.86   
27  66  Nyström Viktor  2004  UMEÅ SS  AJ9504  25 m  1:30.83   
28  151  Danemyr Ståle  2002  Ö-VIKS ASS  AO0302  25 m  1:32.12   
29  133  Lundmark William  2004  SKELLEFTEÅ  AA7704  25 m  1:32.65   
30  114  Södervall Axel  2004  SUNDSVALL  AH8904  25 m  1:33.14   
31  Andersson Axel  2004  UMEÅ SS  AJ5504  25 m  1:33.28   
32  154  Fällman Karl  2002  Ö-VIKS ASS  AO1302  25 m  1:34.40   
33  83  Sundström David  2003  UMEÅ SS  AJ0703  25 m  1:36.52   
34  35  Izarra Unai  2003  UMEÅ SS  AP6503  25 m  1:37.72   
35  54  Wall Vincent  2004  UMEÅ SS  AM1504  25 m  1:38.43   
36  203  Bogseth Albert  2004  HÖRNEFORS  AK1504  25 m  1:39.58   
37  42  Lidström Henrik  2003  UMEÅ SS  AP0303  25 m  1:43.50   
38  120  Forslund Otto  2002  SKELLEFTEÅ  AD7102  25 m  1:43.54   
39  124  Karambotis Dennis  2003  SKELLEFTEÅ  AC7503  25 m  1:46.49   
40  34  Israelsson Alexander  2001  UMEÅ SS  AV7101  25 m  1:46.91   
41  181  Eriksson Victor  2003  IKSU  AM4503  25 m  1:49.64   
42  Cobian Oliver  2003  UMEÅ SS  AP1103  25 m     
43  11  Dellbring Johan  2005  UMEÅ SS  AM9505  25 m     
44  78  Schmitt-Egenolf Maximilian  2001  UMEÅ SS  AZ0901  25 m     
45  89  Thorén Oliver  2002  UMEÅ SS  AV4702  25 m     
46  207  Käck Edvin  2000  HÖRNEFORS  AZ1500  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 februari 2016 
Licensierad till: Umeå Simsällskap  Utskriftstid  20:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner