2019-12-10   02:00:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Umestänket 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

38_S
Gren 38, 50m Bröstsim Damer ABCDEM 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
115  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  25 m  35.52   
165  Gulliksson Emmy  1998  Ö-VIKS ASS  BG7498  25 m  35.68   
76  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  25 m  35.83   
196  Sandberg Emmy  1999  IKSU  AQ7899  25 m  36.00   
146  Stenberg Sanna  1999  PITEÅ SIM  AZ1299  25 m  38.04   
30  Hedman Clara  1999  UMEÅ SS  AR2699  25 m  38.29   
228  Pettersson Nathalie  2002  SUNDSVALL  BP4602  25 m  38.44  EFT 
77  Sandström Tuva  2001  UMEÅ SS  AF1601  25 m  38.55   
171  Gustavsson Moa  2001  LULEÅ SS  AS8201  25 m  38.84   
10  173  Jonsson Sarah  2001  LULEÅ SS  AH3801  25 m  39.02   
11  50  Luthman Erika  1976  UMEÅ SS  AA0676  25 m  39.03   
12  194  Lundgren Karoline  2001  IKSU  BL5201  25 m  39.82   
13  61  Luthman Nellie  2002  UMEÅ SS  AP7802  25 m  40.18   
14  118  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  40.23   
15  112  Sundström Melina  2002  SUNDSVALL  AP8202  25 m  40.24   
16  135  Lövgren Astrid  2002  SKELLEFTEÅ  AH1202  25 m  40.25   
17  87  Sälg Ingrid  2002  UMEÅ SS  AH1802  25 m  40.26   
18  193  Lind Sanja  2002  IKSU  BB0602  25 m  40.37   
19  73  Orre Sandström Tuva  2001  UMEÅ SS  AD1601  25 m  40.40   
20  81  Storm Molly Grace  2003  UMEÅ SS  BY7803  25 m  40.44   
21  17  Ferm Hedda  2002  UMEÅ SS  AH4802  25 m  40.57   
22  214  Norén-Vosfeldt Cornelia  2001  HÄRNÖSAND  AE3401  25 m  40.78   
23  239  Nilsson Alva  2000  SKELLEFTEÅ  AT9200  25 m  40.82  EFT 
24  131  Lindström Märta  2002  SKELLEFTEÅ  AC8202  25 m  40.89   
25  210  Dahlbom Martina  1998  HÄRNÖSAND  BI6298  25 m  41.82   
26  147  Barnoin Ella  2002  Ö-VIKS ASS  BD7402  25 m  42.10   
27  163  Åhrström Isabel  2002  Ö-VIKS ASS  BV0802  25 m  42.49   
28  185  Gullehag Elina  2002  IKSU  AK3602  25 m  42.68   
29  93  Beijron Leia  2004  SUNDSVALL  BO5402  25 m  42.94   
30  208  Björlin Line  2003  HÄRNÖSAND  BB9603  25 m  43.41   
31  85  Svedjeland Isolde  2002  UMEÅ SS  AL3202  25 m  43.67   
32  21  Gustafsson Agnes  2003  UMEÅ SS  AJ1803  25 m  44.04   
33  215  Persson Johanna  2003  HÄRNÖSAND  BB4803  25 m  44.08   
34  123  Johansen Emmy  1999  SKELLEFTEÅ  BN2499  25 m  44.24   
35  175  Larsson Tuva  2002  LULEÅ SS  BG2202  25 m  44.28   
36  189  Karppinen Nellie  2002  IKSU  BR2202  25 m  44.34   
37  134  Lundström Ebba  2001  SKELLEFTEÅ  BC7801  25 m  44.69   
38  209  Bostedt Maja  2003  HÄRNÖSAND  AP6603  25 m  44.94   
39  158  Norberg Anna  1999  Ö-VIKS ASS  AY4899  25 m  45.18   
40  111  Rautiainen Nadja  2004  SUNDSVALL  AR0204  25 m  45.24   
41  164  Östman Klara  2002  Ö-VIKS ASS  BM8802  25 m  45.36   
42  218  Hedebäck Sanna  2001  BUREÅ SS  AR3601  25 m  45.46   
43  217  Andersson Petra  2001  BUREÅ SS  AU9201  25 m  45.47   
44  108  Norlander Nova  2004  SUNDSVALL  AV3804  25 m  45.71   
45  222  Wenden Wilma  2002  BUREÅ SS  BB7402  25 m  46.19   
46  211  Heed Nicolina  2001  HÄRNÖSAND  BU1801  25 m  46.45   
47  33  Hietala Ella  2003  UMEÅ SS  AB2403  25 m  47.27   
48  152  Engblom Elvira  2005  Ö-VIKS ASS  AQ4605  25 m  47.55   
49  161  Söderlind Kajsa  2003  Ö-VIKS ASS  BB3403  25 m  47.67   
50  15  Egelskog Jonna  2003  UMEÅ SS  BR7603  25 m  47.69   
51  220  Olsson Agnes  2004  BUREÅ SS  AA8204  25 m  48.25   
52  68  Ohlsson Ella  2005  UMEÅ SS  AK1605  25 m  48.45   
53  168  Arnesen Randi  2005  LULEÅ SS  AW8405  25 m  48.83   
54  67  Ohlin Emelie  2003  UMEÅ SS  AV2803  25 m  49.77   
55  212  Lind Anja  2004  HÄRNÖSAND  AB8804  25 m  50.23   
56  219  Lundmark Alva  2001  BUREÅ SS  AP1201  25 m  50.43   
57  155  Hardegård Alvina  2005  Ö-VIKS ASS  AF4805  25 m  51.02   
58  75  Sandin Tilde  2002  UMEÅ SS  BS4402  25 m  51.28   
59  141  Westerlund Selma  2004  SKELLEFTEÅ  BD5404  25 m  51.72   
60  182  Fagerström Vilma  2005  IKSU  AM5805  25 m  51.92   
61  59  Östberg Tyra  2004  UMEÅ SS  BD2804  25 m  52.07   
62  22  Gustafsson Astrid  2003  UMEÅ SS  AV9603  25 m  52.22   
63  144  Risberg Ruth  2002  SKELLEFTEÅ  BS5202  25 m  52.74   
64  43  Lidström Linn  2001  UMEÅ SS  BR1201  25 m  52.93   
65  38  Johnsson Lilly  2005  UMEÅ SS  AE6405  25 m  53.05   
66  148  Berglund Hanna  2004  Ö-VIKS ASS  AM2805  25 m  53.07   
67  57  Öberg Elin  2004  UMEÅ SS  AP6404  25 m  53.55   
68  159  Nordenmark Hilma  2003  Ö-VIKS ASS  AU1803  25 m  53.67   
69  98  Ericson Olivia  2006  SUNDSVALL  AB8406  25 m  54.29   
70  52  Trigell Sandra  2005  UMEÅ SS  AS3805  25 m  54.62   
71  28  Hansson Nelly  2002  UMEÅ SS  BN2602  25 m  54.74   
72  62  Löfgren Agnes  2005  UMEÅ SS  AT3805  25 m  55.10   
73  58  Ögren Elvira  2002  UMEÅ SS  BR6802  25 m  55.35   
74  140  Thomas Elin  2003  SKELLEFTEÅ  BW2203  25 m  55.46   
75  19  Granström Alice  2003  UMEÅ SS  BV4403  25 m  56.45   
76  10  Damlin Thea  2005  UMEÅ SS  BC5405  25 m  56.46   
77  16  Fastborg Moa  2005  UMEÅ SS  AZ5605  25 m  56.87   
78  122  Hopkins Felicia  2005  SKELLEFTEÅ  BA7605  25 m  57.70   
79  80  Sponseller Emilia  2005  UMEÅ SS  AE8605  25 m  57.91   
80  12  Denman Mia  2003  UMEÅ SS  BV1403  25 m  57.97   
81  126  Lindgren Elsa  2005  SKELLEFTEÅ  BH0605  25 m  58.13   
82  18  Grahn Ingrid  2004  UMEÅ SS  BH1204  25 m  59.64   
83  63  Lövby Sofia  2001  UMEÅ SS  BQ6201  25 m  59.74   
84  32  Hennig-Jakobsson Elsa  2004  UMEÅ SS  BO0204  25 m  1:00.41   
85  142  Westerlund Stina  2007  SKELLEFTEÅ  AH7807  25 m  1:00.50   
86  24  Gustavsson Alva  2006  UMEÅ SS  AP6406  25 m  1:01.93   
87  121  Forsman Linnea  2005  SKELLEFTEÅ  BG2205  25 m  1:15.65   
88  23  Gustafsson Emma  2004  UMEÅ SS  BO8204  25 m     
89  36  Jakobsson Moa  2006  UMEÅ SS  AW9606  25 m     
90  39  Jonsson Lilli  2006  UMEÅ SS  AX2206  25 m     
91  46  Lindqvist Saga  2005  UMEÅ SS  AT1805  25 m     
92  48  Lindvall Tuva  2006  UMEÅ SS  AU6806  25 m     
93  53  Wall Vera  2006  UMEÅ SS  AU8806  25 m     
94  91  Wänman Isabella  2004  UMEÅ SS  AR5304  25 m     
95  156  Landfors Agnes  2004  Ö-VIKS ASS  BQ7604  25 m     
96  187  Johansson Ellen  2004  IKSU  BB1604  25 m     
97  188  Johansson Tilda  2004  IKSU  BB0604  25 m     
98  197  Sehlström Nora  2005  IKSU  BI7405  25 m     
99  198  Steinvall Sigrid  2004  IKSU  BM2604  25 m     
100  201  Vändin Ida  2006  IKSU  AX4406  25 m    EFT 
101  232  Grundberg Elsa  2005  IKSU  BD1205  25 m    EFT 
102  234  Lindgren Engla  2005  IKSU  BI3405  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 februari 2016 
Licensierad till: Umeå Simsällskap  Utskriftstid  20:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner