2019-12-12   23:40:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Umestänket 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

46_S
Gren 46, 100m Frisim Damer ABCDM 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
79  Sharp Sara  1992  UMEÅ SS  BD5892  25 m  57.35   
76  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  25 m  59.88   
37  Johansson Sponseller Camilla  1974  UMEÅ SS  AA7274  25 m  59.94   
169  Brännström Sara  2001  LULEÅ SS  AD8601  25 m  1:01.45   
95  Bollbring Maja  1999  SUNDSVALL  AC5899  25 m  1:02.32   
103  Lundblom Amelia  1999  SUNDSVALL  AF3499  25 m  1:03.18   
171  Gustavsson Moa  2001  LULEÅ SS  AS8201  25 m  1:03.61   
165  Gulliksson Emmy  1998  Ö-VIKS ASS  BG7498  25 m  1:03.69   
105  Mattsson Hanna  1998  SUNDSVALL  BL2698  25 m  1:03.98   
10  196  Sandberg Emmy  1999  IKSU  AQ7899  25 m  1:04.12   
11  87  Sälg Ingrid  2002  UMEÅ SS  AH1802  25 m  1:04.26   
12  115  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  25 m  1:04.53   
13  173  Jonsson Sarah  2001  LULEÅ SS  AH3801  25 m  1:05.04   
14  55  Ångström Molly  1997  UMEÅ SS  BL6697  25 m  1:05.26   
15  150  Boström Emelia  2000  Ö-VIKS ASS  AT9899  25 m  1:05.31   
16  214  Norén-Vosfeldt Cornelia  2001  HÄRNÖSAND  AE3401  25 m  1:05.55   
17  166  Alman Sabina  2003  LULEÅ SS  AL0403  25 m  1:06.02   
18  73  Orre Sandström Tuva  2001  UMEÅ SS  AD1601  25 m  1:06.76   
19  77  Sandström Tuva  2001  UMEÅ SS  AF1601  25 m  1:06.94   
20  211  Heed Nicolina  2001  HÄRNÖSAND  BU1801  25 m  1:07.09   
21  13  Drugge Lisa  2001  UMEÅ SS  BQ2201  25 m  1:07.19   
22  30  Hedman Clara  1999  UMEÅ SS  AR2699  25 m  1:07.52   
23  170  Gonzalez-Glanberg Alva  2002  LULEÅ SS  AA1802  25 m  1:07.60   
24  227  Norlin Emma  2002  SUNDSVALL  AF9602  25 m  1:07.67  EFT 
25  185  Gullehag Elina  2002  IKSU  AK3602  25 m  1:07.73   
26  112  Sundström Melina  2002  SUNDSVALL  AP8202  25 m  1:07.95   
27  228  Pettersson Nathalie  2002  SUNDSVALL  BP4602  25 m  1:08.00  EFT 
28  179  Ylipää Tina  2002  LULEÅ SS  AI2402  25 m  1:08.17   
29  224  Forsberg Isa  2002  SOLLEFTEÅ  BB5202  25 m  1:08.80   
30  118  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  1:08.85   
31  99  Gustafsson Astrid  2002  SUNDSVALL  AZ7602  25 m  1:08.94   
32  175  Larsson Tuva  2002  LULEÅ SS  BG2202  25 m  1:10.04   
33  102  Lindkvist Sofia  2002  SUNDSVALL  BL2602  25 m  1:10.05   
34  202  östman Cecilia  2002  IKSU  AK2202  25 m  1:10.34   
35  217  Andersson Petra  2001  BUREÅ SS  AU9201  25 m  1:10.64   
36  123  Johansen Emmy  1999  SKELLEFTEÅ  BN2499  25 m  1:11.04   
37  210  Dahlbom Martina  1998  HÄRNÖSAND  BI6298  25 m  1:11.14   
38  85  Svedjeland Isolde  2002  UMEÅ SS  AL3202  25 m  1:11.96   
39  158  Norberg Anna  1999  Ö-VIKS ASS  AY4899  25 m  1:12.36   
40  147  Barnoin Ella  2002  Ö-VIKS ASS  BD7402  25 m  1:12.52   
41  131  Lindström Märta  2002  SKELLEFTEÅ  AC8202  25 m  1:12.77   
42  17  Ferm Hedda  2002  UMEÅ SS  AH4802  25 m  1:12.85   
43  111  Rautiainen Nadja  2004  SUNDSVALL  AR0204  25 m  1:13.76   
44  61  Luthman Nellie  2002  UMEÅ SS  AP7802  25 m  1:13.86   
45  Bonnedahl Sara  2001  UMEÅ SS  AP1801  25 m  1:14.26   
46  215  Persson Johanna  2003  HÄRNÖSAND  BB4803  25 m  1:14.71   
47  33  Hietala Ella  2003  UMEÅ SS  AB2403  25 m  1:14.80   
48  218  Hedebäck Sanna  2001  BUREÅ SS  AR3601  25 m  1:14.92   
49  93  Beijron Leia  2004  SUNDSVALL  BO5402  25 m  1:14.93   
50  125  Larsson Ellen  2001  SKELLEFTEÅ  BR7801  25 m  1:15.49   
51  157  Nilsson Sandra  2003  Ö-VIKS ASS  BH9603  25 m  1:15.82   
52  220  Olsson Agnes  2004  BUREÅ SS  AA8204  25 m  1:16.12   
53  21  Gustafsson Agnes  2003  UMEÅ SS  AJ1803  25 m  1:16.37   
54  222  Wenden Wilma  2002  BUREÅ SS  BB7402  25 m  1:16.55   
55  219  Lundmark Alva  2001  BUREÅ SS  AP1201  25 m  1:17.82   
56  67  Ohlin Emelie  2003  UMEÅ SS  AV2803  25 m  1:17.92   
57  209  Bostedt Maja  2003  HÄRNÖSAND  AP6603  25 m  1:18.00   
58  208  Björlin Line  2003  HÄRNÖSAND  BB9603  25 m  1:19.26   
59  212  Lind Anja  2004  HÄRNÖSAND  AB8804  25 m  1:21.31   
60  108  Norlander Nova  2004  SUNDSVALL  AV3804  25 m  1:21.44   
61  75  Sandin Tilde  2002  UMEÅ SS  BS4402  25 m  1:21.45   
62  63  Lövby Sofia  2001  UMEÅ SS  BQ6201  25 m  1:21.50   
63  182  Fagerström Vilma  2005  IKSU  AM5805  25 m  1:21.84   
64  22  Gustafsson Astrid  2003  UMEÅ SS  AV9603  25 m  1:22.28   
65  101  Lind Cecilia  2002  SUNDSVALL  BD8402  25 m  1:22.70   
66  148  Berglund Hanna  2004  Ö-VIKS ASS  AM2805  25 m  1:24.05   
67  43  Lidström Linn  2001  UMEÅ SS  BR1201  25 m  1:24.89   
68  28  Hansson Nelly  2002  UMEÅ SS  BN2602  25 m  1:25.60   
69  205  Eriksson Cassandra  1999  HÖRNEFORS  BB3499  50 m  1:27.35   
70  164  Östman Klara  2002  Ö-VIKS ASS  BM8802  25 m  1:28.43   
71  57  Öberg Elin  2004  UMEÅ SS  AP6404  25 m  1:28.86   
72  155  Hardegård Alvina  2005  Ö-VIKS ASS  AF4805  25 m  1:29.70   
73  168  Arnesen Randi  2005  LULEÅ SS  AW8405  25 m  1:29.90   
74  58  Ögren Elvira  2002  UMEÅ SS  BR6802  25 m  1:30.41   
75  19  Granström Alice  2003  UMEÅ SS  BV4403  25 m  1:32.39   
76  38  Johnsson Lilly  2005  UMEÅ SS  AE6405  25 m  1:32.73   
77  98  Ericson Olivia  2006  SUNDSVALL  AB8406  25 m  1:33.75   
78  18  Grahn Ingrid  2004  UMEÅ SS  BH1204  25 m  1:33.84   
79  68  Ohlsson Ella  2005  UMEÅ SS  AK1605  25 m  1:35.92   
80  62  Löfgren Agnes  2005  UMEÅ SS  AT3805  25 m  1:37.64   
81  15  Egelskog Jonna  2003  UMEÅ SS  BR7603  25 m  1:39.29   
82  140  Thomas Elin  2003  SKELLEFTEÅ  BW2203  25 m  1:40.30   
83  141  Westerlund Selma  2004  SKELLEFTEÅ  BD5404  25 m  1:41.26   
84  24  Gustavsson Alva  2006  UMEÅ SS  AP6406  25 m  1:43.49   
85  52  Trigell Sandra  2005  UMEÅ SS  AS3805  25 m  1:44.93   
86  32  Hennig-Jakobsson Elsa  2004  UMEÅ SS  BO0204  25 m  1:45.53   
87  59  Östberg Tyra  2004  UMEÅ SS  BD2804  25 m  1:48.77   
88  12  Denman Mia  2003  UMEÅ SS  BV1403  25 m  2:02.47   
89  10  Damlin Thea  2005  UMEÅ SS  BC5405  25 m     
90  23  Gustafsson Emma  2004  UMEÅ SS  BO8204  25 m     
91  36  Jakobsson Moa  2006  UMEÅ SS  AW9606  25 m     
92  46  Lindqvist Saga  2005  UMEÅ SS  AT1805  25 m     
93  53  Wall Vera  2006  UMEÅ SS  AU8806  25 m     
94  91  Wänman Isabella  2004  UMEÅ SS  AR5304  25 m     
95  122  Hopkins Felicia  2005  SKELLEFTEÅ  BA7605  25 m     
96  126  Lindgren Elsa  2005  SKELLEFTEÅ  BH0605  25 m     
97  197  Sehlström Nora  2005  IKSU  BI7405  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  26 februari 2016 
Licensierad till: Umeå Simsällskap  Utskriftstid  20:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner