2019-12-11   21:42:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 4 2016, Sjöbo

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  18:33   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
343  Edvin Dahlén  2004  AQ9904  POSEIDON    25m   
127  Philip Björkman  2005  AC9105  POSEIDON    25m   
145  Victor Khan-Amidy  2004  AQ8904  POSEIDON    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
214  Viktor Spoelstra  2004  AO1904  SJÖBO SS    25m   
54  Vincent Berglind  2005  AM5305  MKK    25m  3:34.78 
76  Aram Kazarian  2005  AQ1305  MKK    25m  3:07.10 
121  Elias af Trampe  2004  AN6704  POSEIDON    50m  3:08.52 
102  Malte Persson  2005  AO1305  MKK    25m   
161  Alfred Pettersson  2005  AE2505  POSEIDON    25m   
               

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Svante Vilhelmsson  2003  AQ0503  MKK    50m  3:04.34 
116  Vincent Tran  2004  AK6504  MKK    50m  2:59.61 
94  Seth Nillund  2005  AA7705  MKK    25m  2:51.38 
130  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    50m  2:48.64 
79  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    50m  2:49.09 
157  Simon Myrvold  2003  AK3903  POSEIDON    25m  2:54.39 
268  Erik Simonsson  2004  AF2904  VELLINGE-N    25m  3:00.74 
165  Axel Rydström  2005  AF3305  POSEIDON    25m  3:05.88 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    25m  2:48.33 
166  Axel Sandberg  2004  AA7307  POSEIDON    25m  2:45.54 
32  Aron Paulsson  2006  AB3306  SK LÖDDE    25m  2:44.49 
14  Axel Thelin  2002  AW4902  ESLÖVS SS    25m  2:43.11 
62  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    50m  2:43.79 
329  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    50m  2:45.50 
181  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    50m  2:47.94 
247  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    25m  2:48.41 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
253  Linus Hiltonsson  2002  AD3902  VELLINGE-N    25m  2:39.00 
168  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  2:38.11 
139  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    25m  2:36.49 
105  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    25m  2:32.53 
50  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    50m  2:33.46 
225  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    25m  2:37.34 
111  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    50m  2:38.44 
154  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    25m  2:40.72 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
12  Oskar Strandqvist  2004  AG0304  ESLÖVS SS    25m  2:30.93 
78  Oscar Klittbo  2002  AA2702  MKK    25m  2:29.30 
149  Daniel Li  2002  AL8702  POSEIDON    25m  2:26.06 
180  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    25m  2:23.66 
210  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    25m  2:24.48 
226  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    25m  2:28.88 
170  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    25m  2:29.69 
11  Ludwig Saurow  2004  AC9704  ESLÖVS SS    25m  2:31.25 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
301  Herman Nilsson  2002  AI1502  YSTADS SS    25m  2:22.24 
84  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    25m  2:21.74 
67  Simon Ghidini  2001  AR9701  MKK    25m  2:17.59 
288  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    25m  2:15.79 
177  Joel Dahlgren  2002  AC1102  SK RAN    50m  2:17.54 
51  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  2:19.01 
273  Emil Svensson  2002  AK2302  VELLINGE-N    50m  2:22.01 
325  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    25m  2:22.92 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    25m  2:15.46 
198  Jakob Börjesson  2001  AG9901  SJÖBO SS    25m  2:13.62 
45  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  2:13.12 
208  Alfred Persson  2000  AG4900  SJÖBO SS    50m  2:10.61 
36  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LÖDDE    25m  2:12.87 
184  Marcus Karlin-Reteike  1999  AS3599  SK RAN    25m  2:13.27 
142  Oscar Johansson  2000  AH4500  POSEIDON    25m  2:14.07 
87  Karl Liljegren  2001  AE7901  MKK    25m  2:15.62 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
10  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    25m  2:08.38 
66  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    25m  2:07.64 
90  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    25m  2:05.37 
203  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    25m  2:00.86 
117  Samuel Wiktor  2001  AJ5301  MKK    50m  2:04.32 
188  Primus Olsson  2000  AV7100  SK RAN    25m  2:07.07 
70  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    25m  2:07.66 
64  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    50m  2:08.64 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  18:33 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner