2019-11-21   23:44:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 4 2016, Sjöbo

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 26
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  13:28   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer  Finaler (13) 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
341  Emilia Kryger  2004  BR6804  SJÖBO SS    25m   
344  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  1:09.19 
340  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  AD8204  YSTADS SS    25m  1:11.41 
               
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
135  Linnea Costa Caesar  2006  AW7606  POSEIDON    25m   
82  Edina Kvakic  2003  CA0803  MKK    25m   
242  Lovisa Yngvesson  2004  BK5204  SK SYDSIM    50m  1:33.57 
97  Nora Olsson  2005  AW9805  MKK    25m  1:28.98 
309  Tea Stark Friis  2006  AE6406  YSTADS SS    50m  1:29.73 
167  Mira Sandberg  2004  BS8204  POSEIDON    25m  1:40.31 
285  Frideborg Hjort  2001  BX6801  YSTADS SS    25m   
               

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
211  Sabina Rosengren  2003  AV1803  SJÖBO SS    25m  1:27.46 
248  Tea Bengtsson  2004  BL5604  VELLINGE-N    25m  1:26.16 
108  Kay Skarp  2002  BO9402  MKK    50m  1:25.19 
290  Johanna Jönsson  2005  AN5205  YSTADS SS    25m  1:22.58 
74  Hanna Johansson  2004  BJ4404  MKK    50m  1:23.19 
324  Linnéa Landgren  2003  BQ6803  TRELLEBORG    25m  1:26.03 
245  Ida Andersson-Wulf  1998  BP9498  VELLINGE-N    25m  1:27.41 
159  Olivia Olsson  2004  AL1804  POSEIDON    25m  1:28.50 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
150  Alma Lindberg  2002  AQ4202  POSEIDON    25m  1:22.00 
276  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  1:21.60 
160  Emma Persson  2002  BC8802  POSEIDON    25m  1:20.31 
109  Anna Stenberg  2005  AA3405  MKK    25m  1:20.18 
291  Marina Jönsson  2004  BB0804  YSTADS SS    25m  1:20.27 
206  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  AL6805  SJÖBO SS    25m  1:20.81 
244  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  1:21.87 
72  Emma Ingner  2005  AW3805  MKK    25m  1:22.41 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Mikaela Virc  2003  AV6403  MKK    25m  1:19.26 
246  Nina Andersson-Wulf  2001  BH0801  VELLINGE-N    50m  1:18.89 
186  Linnea Nimander  2002  BQ8802  SK RAN    25m  1:18.31 
258  Nellie Korunovska Skyttma  2004  AT3804  VELLINGE-N    50m  1:18.25 
297  Liv Martinsson  2004  BB7604  YSTADS SS    50m  1:18.30 
49  Beatrice Ask  2005  AG3405  MKK    25m  1:18.53 
296  Linn Martinsson  2004  BB8604  YSTADS SS    50m  1:18.96 
77  Elina Kazarian  2003  BW4203  MKK    50m  1:19.70 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
255  Cornelia Hökmark  2002  BD6802  VELLINGE-N    25m  1:17.83 
143  Vanessa Johansson  2006  AA4606  POSEIDON    25m  1:17.16 
221  Jennie Christiansen  2004  AL3204  SK SYDSIM    25m  1:17.00 
Dikte Lagergren  2003  BV9203  ESLÖVS SS    25m  1:16.30 
197  Victoria Berild Andersen  2003  BQ8603  SJÖBO SS    25m  1:16.37 
56  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  BG1803  MKK    50m  1:17.03 
335  Thea Brünjes  2004  BF3604  KIVIKS SK    25m  1:17.43 
164  Julia Rieschel  2003  BF8203  POSEIDON    25m  1:17.99 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
88  Linnea Liljenfors  2004  AA0804  MKK    25m  1:15.26 
275  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    25m  1:14.98 
83  Mia Lang  2002  BO8402  MKK    25m  1:14.50 
140  Siri Hägg  2002  BA0202  POSEIDON    25m  1:14.06 
129  Emma Bontidean  2003  AW1803  POSEIDON    25m  1:14.39 
300  Hilma Mårtensson  2003  BF5403  YSTADS SS    25m  1:14.51 
280  Elvira Eriksson  2003  AJ5803  YSTADS SS    25m  1:15.21 
270  Hanna Stenskepp  2005  AJ8605  VELLINGE-N    50m  1:15.46 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Elma Kjellin  2003  AT5203  ESLÖVS SS    25m  1:13.74 
269  Alice Skoglund  2003  BO5603  VELLINGE-N    25m  1:13.10 
337  Elin Lundberg  2003  AP2403  KIVIKS SK    25m  1:11.35 
257  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  AW9602  VELLINGE-N    25m  1:10.71 
91  Emma Mattsson  2003  BO5803  MKK    50m  1:10.83 
274  Kajsa Söderholm  2004  AN2404  VELLINGE-N    25m  1:11.73 
68  Agnes Gustafson  2003  BH6403  MKK    25m  1:13.30 
307  Sonja Persson  2001  BD7801  YSTADS SS    25m  1:13.87 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Tilde Persson  2003  AC5403  SJÖBO SS    25m  1:10.28 
339  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    25m  1:10.27 
308  Emma Stanciu  2000  BP0800  YSTADS SS    25m  1:09.77 
299  Sara Melgar  2002  AA8602  YSTADS SS    25m  1:08.98 
331  Felicia Schubert  2001  AK2201  TRELLEBORG    25m  1:09.73 
223  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  1:10.03 
125  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    25m  1:10.28 
332  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  1:10.65 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
47  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    25m  1:08.62 
267  Klara Rödin  2003  AE2603  VELLINGE-N    25m  1:07.70 
98  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  1:06.81 
315  Maja Åkesson  2002  AJ6402  YSTADS SS    25m  1:06.60 
282  Julia Frederiksen  2001  AD4801  YSTADS SS    25m  1:06.80 
182  Elna Jepsson  2002  BS6802  SK RAN    25m  1:07.20 
199  Emy Ek  2003  BK3403  SJÖBO SS    25m  1:08.49 
215  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  1:08.74 

 
Heat 11 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
99  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    25m  1:05.92 
281  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  YSTADS SS    25m  1:05.47 
138  Tova Hegardt  2002  AV3802  POSEIDON    25m  1:04.90 
220  Emma Cerutti  2002  AI9402  SK SYDSIM    25m  1:04.85 
249  Kajsa Berglind  2001  BV2201  VELLINGE-N    25m  1:04.86 
55  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  1:05.39 
48  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    25m  1:05.87 
328  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    25m  1:06.33 

 
Heat 12 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
93  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  1:04.06 
115  Olivia Torres  1999  BL9299  MKK    25m  1:03.80 
190  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    25m  1:02.27 
34  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    25m  1:02.13 
216  Sofia Stålnacke  2001  AT7801  SJÖBO SS    25m  1:02.17 
Felicia Lejox  2002  AB0402  SK TRITON    25m  1:03.78 
217  Ulrika von Buxhoeveden  2001  AQ4601  SJÖBO SS    25m  1:03.90 
326  Linn Olsson  2002  AG8402  TRELLEBORG    25m  1:04.07 

 
Heat 13 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
195  Tilde Anderberg-Richard  1999  AU5499  SJÖBO SS    25m  1:01.97 
204  Minna Larsson  2002  AB3802  SJÖBO SS    25m  1:01.31 
35  Louise Ranevi  1999  AI3299  SK LÖDDE    25m  1:01.10 
89  Nicola Lindell  2001  BV2401  MKK    25m  59.47 
75  Klara Johansson  2001  AO5401  MKK    25m  59.74 
201  Emmy Johnsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    25m  1:01.29 
73  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  1:01.81 
234  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    25m  1:02.12 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  13:28 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner