2019-11-17   20:01:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 4 2016, Sjöbo

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 4    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Sjöbo    Utskriftstid  14:21   
  Arrangör  Sjöbo Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
343  Edvin Dahlén  2004  AQ9904  POSEIDON    25m  4:23.06 
44  Axel Wergeland  2006  AC5506  SK LÖDDE    25m   
345  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    50m  2:48.27 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
133  Christoffer Cimbritz  2004  AS8504  POSEIDON    25m   
30  Ted Nilsson  2006  AE7106  SK LÖDDE    25m   
112  Arvid Söderberg  2006  AC0306  MKK    25m   
43  Elias Stridh  2005  AG5105  SK LÖDDE    25m   
247  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    25m   
102  Malte Persson  2005  AO1305  MKK    25m   
279  Axel Björnsson  2005  AF8105  YSTADS SS    25m   
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Alfred Pettersson  2005  AE2505  POSEIDON    25m   
322  Jesper Hansson  1998  AD8198  TRELLEBORG    25m  3:40.13 
118  Svante Vilhelmsson  2003  AQ0503  MKK    25m  3:29.35 
268  Erik Simonsson  2004  AF2904  VELLINGE-N    25m  3:24.18 
189  Pavli Rafael  2002  AS5902  SK RAN    50m  3:27.61 
239  Hannes Palmgren  2005  AE7105  SK SYDSIM    25m  3:30.07 
76  Aram Kazarian  2005  AQ1305  MKK    25m   
250  Stefan Bondzic-Rasic  2005  AL2105  VELLINGE-N    25m   

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    25m  3:14.53 
147  Hugo Leandersson  2002  AT9102  POSEIDON    25m  3:12.95 
329  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    50m  3:12.57 
181  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    25m  3:10.32 
13  Hampus Ståhl  2004  AK8304  ESLÖVS SS    50m  3:11.87 
230  Filip Kekeric  2002  AQ8102  SK SYDSIM    25m  3:12.87 
14  Axel Thelin  2002  AW4902  ESLÖVS SS    25m  3:13.31 
148  Edvard Levau  2004  AN0904  POSEIDON    25m  3:20.53 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
179  David Elfvin  2002  AI2102  SK RAN    50m  3:08.75 
232  Oskar Lövberg  2003  AC9903  SK SYDSIM    25m  3:03.82 
225  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    25m  3:01.93 
273  Emil Svensson  2002  AK2302  VELLINGE-N    25m  2:59.01 
265  Philip Primetta  2002  AF8502  VELLINGE-N    25m  3:00.04 
120  Nicodemos Abraha  2000  AU0500  POSEIDON    25m  3:02.32 
163  Johan Rauer  2002  AO9902  POSEIDON    25m  3:07.68 
136  Carl Elmer  2003  AK2103  POSEIDON    50m  3:10.28 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
39  Albert Sivtoft  2004  AE3904  SK LÖDDE    25m  2:58.65 
261  Eddie Nilsson  2003  AK3103  VELLINGE-N    25m  2:57.14 
254  Jonatan Holmquist  2003  AA6503  VELLINGE-N    25m  2:55.86 
50  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    25m  2:52.93 
243  Noel Ahlbin  2004  AI8304  VELLINGE-N    25m  2:53.60 
174  Arvid Axelsson  2003  AN5303  SK RAN    25m  2:56.36 
154  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    25m  2:58.13 
111  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    50m  2:58.74 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
168  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  2:52.45 
105  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    25m  2:51.95 
325  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    25m  2:50.89 
162  Emil Pettersson  2002  AM6702  POSEIDON    50m  2:50.28 
277  Lucas Örmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    25m  2:50.32 
226  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    25m  2:51.47 
12  Oskar Strandqvist  2004  AG0304  ESLÖVS SS    25m  2:52.37 
79  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    25m  2:52.84 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
149  Daniel Li  2002  AL8702  POSEIDON    25m  2:48.85 
22  Hampus Erdös  2003  AK0303  SK LÖDDE    25m  2:46.69 
62  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    25m  2:45.95 
78  Oscar Klittbo  2002  AA2702  MKK    25m  2:45.57 
210  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    25m  2:45.83 
252  Gustav Conradsen  2003  AK6903  VELLINGE-N    25m  2:46.23 
180  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    50m  2:46.83 
207  Hampus Olsson  2003  AH6303  SJÖBO SS    25m  2:49.95 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
139  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    25m  2:44.52 
177  Joel Dahlgren  2002  AC1102  SK RAN    25m  2:40.13 
271  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    25m  2:39.12 
51  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    25m  2:34.88 
314  Simon Tufvesson  1999  AN3599  YSTADS SS    25m  2:34.95 
104  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    25m  2:39.60 
141  Axel Hörestrand  2002  AN0702  POSEIDON    25m  2:42.02 
312  Martin Stoltz  2000  AR4900  YSTADS SS    25m  2:45.16 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
295  Sebastian Lundgren  1999  AH8199  YSTADS SS    25m  2:32.97 
53  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    25m  2:32.00 
222  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    25m  2:28.92 
63  David Falk  2003  AD3103  MKK    25m  2:26.95 
69  Tim Hagerström  1999  AH8799  MKK    25m  2:27.45 
29  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    25m  2:31.54 
67  Simon Ghidini  2001  AR9701  MKK    25m  2:32.55 
184  Marcus Karlin-Reteike  1999  AS3599  SK RAN    25m  2:33.64 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Gustav Englund  2001  AO6701  MKK    25m  2:24.79 
24  Roy Hangård  1999  AH0999  SK LÖDDE    25m  2:21.70 
66  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    25m  2:20.22 
306  Max Persson  2001  AE9501  YSTADS SS    25m  2:17.37 
203  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    25m  2:17.83 
10  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    25m  2:20.77 
305  Gustaf Persson  2001  AJ4301  YSTADS SS    25m  2:22.49 
Axel Andrén  2001  AD6301  ESLÖVS SS    25m  2:25.85 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  14:21 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner