2019-11-15   10:03:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 4 2016, Sjöbo

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

11_S
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
208  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  25 m  1:04.44   
70  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  25 m  1:04.47   
310  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  25 m  1:06.37   
66  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  25 m  1:06.76   
87  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  1:06.87   
306  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  1:07.08   
110  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  25 m  1:07.36   
126  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  1:07.57   
184  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  25 m  1:07.78   
10  61  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  25 m  1:09.09   
11  24  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  25 m  1:09.69   
12  139  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  25 m  1:09.85   
13  177  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  25 m  1:10.29   
14  78  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  1:10.78   
15  53  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  1:11.01   
16  228  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  25 m  1:11.04   
17  222  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  1:11.71   
18  29  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  25 m  1:11.93   
19  84  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  25 m  1:12.76   
20  162  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  1:13.22   
21  142  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  1:13.26   
22  188  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  1:13.48   
23  312  Stoltz Martin  2000  YSTADS SS  AR4900  25 m  1:13.61   
24  170  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  25 m  1:13.63   
25  252  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  25 m  1:14.01   
26  106  Scott Arvid  2001  MKK  AO0901  25 m  1:14.96   
27  229  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  25 m  1:14.96   
28  301  Nilsson Herman  2002  YSTADS SS  AI1502  25 m  1:15.76   
29  325  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  1:17.20   
30  193  Thulin Ahlström Douglas  2001  SK RAN  AQ0901  25 m  1:17.40   
31  120  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  50 m  1:17.46   
32  271  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  1:19.22   
33  39  Sivtoft Albert  2004  SK LÖDDE  AE3904  25 m  1:19.42   
34  194  Wallenius Björn  2001  SK RAN  AH6301  25 m  1:19.62   
35  338  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  1:19.90   
36  22  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  25 m  1:20.84   
37  225  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  1:21.81   
38  311  Stoltz Hugo  2004  YSTADS SS  AF4904  25 m  1:22.20   
39  279  Björnsson Axel  2005  YSTADS SS  AF8105  25 m  1:22.66   
40  154  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  1:22.77   
41  277  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  1:23.79   
42  237  Offrell Love  2004  SK SYDSIM  AG1104  25 m  1:24.52   
43  174  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  25 m  1:24.63   
44  163  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  1:25.49   
45  261  Nilsson Eddie  2003  VELLINGE-N  AK3103  25 m  1:27.02   
46  94  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  1:27.10   
47  243  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  25 m  1:27.18   
48  183  Johansen William  2002  SK RAN  AU5302  25 m  1:27.64   
49  148  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  25 m  1:27.77   
50  247  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  50 m  1:28.64   
51  254  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  25 m  1:28.67   
52  329  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  25 m  1:28.85   
53  136  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  50 m  1:29.78   
54  266  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  1:30.12   
55  116  Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  25 m  1:30.23   
56  52  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  1:31.24   
57  268  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  50 m  1:31.45   
58  265  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  1:31.48   
59  239  Palmgren Hannes  2005  SK SYDSIM  AE7105  25 m  1:31.93   
60  147  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON  AT9102  25 m  1:33.58   
61  153  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  1:34.61   
62  76  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  1:40.27   
63  218  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  25 m  1:40.75   
64  112  Söderberg Arvid  2006  MKK  AC0306  50 m  1:41.06   
65  214  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  25 m  1:41.18   
66  230  Kekeric Filip  2002  SK SYDSIM  AQ8102  25 m  1:43.77   
67  Hansson Karl  2003  ESLÖVS SS  AT3703  50 m  1:44.02   
68  124  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  25 m  1:44.96   
69  250  Bondzic-Rasic Stefan  2005  VELLINGE-N  AL2105  25 m  1:47.27   
70  187  Novosel Daniel  2002  SK RAN  AS3102  50 m  1:48.88   
71  161  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  50 m  1:56.60   
72  54  Berglind Vincent  2005  MKK  AM5305  25 m  2:16.09   
73  57  Brickhill Luke  2004  MKK  AV4304  25 m     
74  102  Persson Malte  2005  MKK  AO1305  25 m     
75  133  Cimbritz Christoffer  2004  POSEIDON  AS8504  25 m     
76  345  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  1:15.80  EFT 
77  346  Tidén Jakob  2006  ESLÖVS SS  AD2906  50 m  1:38.24  EFT 
78  69  Hagerström Tim  1999  MKK  AH8799  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  19 oktober 2016 
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap  Utskriftstid  09:39 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner