2019-09-21   15:58:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Falkenberg Race 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  09 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:53   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
207  Erik Isaksson  2005  AD6505  KUNGÄLV    50m   
11  Victor Lindgren  2002  AB1902  ALINGSÅS    25m  1:57.22 
278  Lucas Lundvall  2002  AS6302  SK LAXEN    25m  1:52.09 
63  Gustav Arnell  2003  AR0703  GÖTEBORG    25m  1:50.21 
206  Filip Håll  2002  AT5702  KUNGÄLV    25m  1:51.35 
Jesper Figas  2003  AH5303  ALINGSÅS    25m  1:52.98 
431  Simon Johansson  2003  AA9903  SK STIMMET    25m  1:57.26 
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
85  Axel Lindström  2003  AW4503  GÖTEBORG    25m  1:44.85 
349  Axel Rosencrantz  2002  AO5902  MASS    25m  1:42.82 
233  Marcus Bjering  2002  AS1302  SK LAXEN    25m  1:40.65 
435  Linus Svensson  2002  AT9902  SK STIMMET    50m  1:39.27 
382  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    25m  1:39.58 
Noel Bohlin  2003  AM4903  ALINGSÅS    25m  1:41.49 
74  Sebastian Hedar  2001  AV5501  GÖTEBORG    50m  1:43.25 
89  Love Mellegård Fastén  2003  AS9503  GÖTEBORG    25m  1:49.66 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
86  Nicolas Liu  2003  AR4703  GÖTEBORG    25m  1:37.75 
488  Emil Curlow  2002  AO7902  FALKENBERG    25m  1:36.59 
499  Mats Rehn  2002  AW8902  FALKENBERG    25m  1:35.70 
152  Albert Madurel  2001  AZ6301  JÖNKÖPING    25m  1:33.00 
95  Johan Olsson Fagerberg  2001  AR8301  GÖTEBORG    25m  1:33.59 
456  Sigge Larsson  2002  AP9702  TROLLHÄTTA    25m  1:35.96 
390  Leonardo Nilsson  2000  AS6900  SK RAN    25m  1:36.86 
453  Leon Heal  2003  AG0103  TROLLHÄTTA    25m  1:38.53 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
343  William Norland  2001  AO0701  MASS    25m  1:31.59 
266  Gustaf Jonsson  2003  AH3103  SK LAXEN    25m  1:30.80 
23  Albin Eriksson-Hemberg  2001  AI0701  ELFSBORG    25m  1:29.78 
451  Patrik Chung  2000  AU4900  TROLLHÄTTA    50m  1:29.64 
398  Pontus Andersson  2002  AL3502  RONNEBY SS    25m  1:29.71 
61  Erik Ahlstrand  1999  AU6199  GÖTEBORG    25m  1:30.12 
139  Thomas Babana  2001  AB0502  JÖNKÖPING    25m  1:31.50 
39  Klas Sandgren  2002  AG4902  ELFSBORG    25m  1:31.90 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Liam Johansson  2001  AZ1101  ALINGSÅS    25m  1:29.00 
238  Edward Björkman  2002  AS2302  SK LAXEN    25m  1:28.48 
327  Torsten Bohlin  1999  AX5999  MASS    25m  1:26.85 
310  Hugo Vaide  2003  AD8903  SK LAXEN    25m  1:25.66 
303  Vincent Sverkersson  1999  AX1999  SK LAXEN    25m  1:26.26 
154  Patrik Petkoczi  2002  AG3702  JÖNKÖPING    25m  1:27.53 
71  Loke Egnell  2003  AR2703  GÖTEBORG    25m  1:28.88 
Noah Emanuelsson  2003  AI8703  ALINGSÅS    25m  1:29.12 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
332  Alexander Fredholm  2001  AE2301  MASS    25m  1:24.11 
58  Simon Svedberg  2001  AK5701  FALKÖPING    25m  1:22.12 
493  Martin Ettberger  2001  AT8101  FALKENBERG    25m  1:21.64 
108  Gustav Vallin  2001  AV0501  GÖTEBORG    25m  1:20.67 
424  Alfred Thäng  2001  AN9701  S 77    25m  1:20.83 
91  Gustav Nislander  2001  AQ0301  GÖTEBORG    25m  1:21.78 
337  Leo Iséni  2001  AE6301  MASS    25m  1:22.21 
134  Jesper Lövgren  1999  AL4999  SK GÖTENE    25m  1:24.59 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
455  Hampus Johannesson  2000  AM6300  TROLLHÄTTA    25m  1:20.39 
195  Aksel Dagberg  2000  AX7500  KUNGÄLV    25m  1:20.33 
503  Erik Storberg  2000  AK1300  FALKENBERG    25m  1:19.88 
476  Hampus Persson  1997  AI3997  VELLINGE-N    25m  1:17.14 
135  Ludvig Sohlberg  1999  AD5199  SK GÖTENE    25m  1:18.72 
417  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  1:20.00 
336  Lucas Häyhänen  2001  AV2701  MASS    25m  1:20.36 
102  William Segerdahl  2001  AI4301  GÖTEBORG    25m  1:20.57 

 
Heat 8 (11) (12 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
253  Erik Hakopian  2004  AN2704  SK LAXEN    25m  1:50.63 
283  Joel Meuller  2004  AN1704  SK LAXEN    25m  1:49.94 
282  Maximilian Matovic  2004  AP8304  SK LAXEN    25m  1:40.68 
408  Hannes Wrenne  2004  AC4304  RONNEBY SS    25m  1:28.51 
309  Axel Vaide  2005  AB2705  SK LAXEN    25m  1:29.26 
260  Lukas Isaksson  2005  AF5705  SK LAXEN    25m  1:43.10 
312  Emil Wannem  2006  AG8906  SK LAXEN    25m  1:50.06 
306  Axel Wahlbeck  2004  AH4504  SK LAXEN    25m  2:03.27 

 
Heat 9 (11) (13 - 14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
295  Momir Reljanovic  2002  AS8302  SK LAXEN    25m  1:24.07 
256  Walter Hero  2002  AR9102  SK LAXEN    25m  1:20.18 
187  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    25m  1:14.53 
250  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN    25m  1:09.69 
483  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    25m  1:10.01 
478  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    25m  1:18.36 
160  Job Sanders  2003  AF2703  JÖNKÖPING    25m  1:22.17 
501  Carl Storberg  2002  AK5502  FALKENBERG    25m  1:25.59 

 
Heat 10 (11) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
241  Nam Do  2001  AQ2901  SK LAXEN    25m  1:18.91 
33  Alexander Lemos Thaler  2000  AR5500  ELFSBORG    25m  1:18.11 
66  Karl Bohlin  2001  AV6301  GÖTEBORG    25m  1:13.69 
144  Filip Egelrud  2000  AC4900  JÖNKÖPING    25m  1:09.92 
330  Harald Eriksson  2000  AO3700  MASS    25m  1:10.99 
482  Robin Pettersson  2000  AD2500  VÄRNAMO SS    25m  1:15.90 
133  Axel Gustavsson  2000  AO8100  SK GÖTENE    25m  1:18.68 
200  Noah Gustafsson  2000  AT9700  KUNGÄLV    25m  1:19.09 

 
Heat 11 (11) (17 år och äldre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
393  Lenny Persson  1977  AA2577  SK RAN    25m  1:15.56 
67  Philip Borgström Bishop  1999  AK9999  GÖTEBORG    25m  1:13.02 
517  Jakob Sundén  1995  AQ3195  VARBERG    25m  1:07.85 
190  Daniel Andersson  1997  AQ7197  KUNGÄLV    25m  1:04.40 
235  Alfred Bjärudd  1996  AQ4596  SK LAXEN    25m  1:05.04 
376  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    25m  1:09.44 
342  Alfred Löfgren  1998  AS9798  MASS    25m  1:15.07 
30  Viktor Johansson  1999  AI0599  ELFSBORG    25m  1:16.80 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  09 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  12:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner