2019-09-21   22:29:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Falkenberg Race 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 24
Heatlista 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  09 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  18:43   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
282  Maximilian Matovic  2004  AP8304  SK LAXEN    50m   
298  Linus Rosdahl  2003  AW7503  SK LAXEN    25m  2:07.36 
242  Albin Ekstrand  2004  AG5104  SK LAXEN    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Oscar Jebsen Setterberg  2001  AT6501  GÖTEBORG    25m  1:50.52 
488  Emil Curlow  2002  AO7902  FALKENBERG    25m  1:46.00 
297  Hampus Rosdahl  2005  AM4105  SK LAXEN    25m  1:44.55 
278  Lucas Lundvall  2002  AS6302  SK LAXEN    25m  1:42.26 
207  Erik Isaksson  2005  AD6505  KUNGÄLV    25m  1:44.52 
11  Victor Lindgren  2002  AB1902  ALINGSÅS    25m  1:45.59 
79  Lukas Jebsen Setterberg  2003  AW2503  GÖTEBORG    25m  1:48.65 
Jesper Figas  2003  AH5303  ALINGSÅS    25m  1:52.21 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
431  Simon Johansson  2003  AA9903  SK STIMMET    25m  1:38.43 
456  Sigge Larsson  2002  AP9702  TROLLHÄTTA    25m  1:33.54 
92  Marcus Nordberg  2002  AM4302  GÖTEBORG    25m  1:28.54 
398  Pontus Andersson  2002  AL3502  RONNEBY SS    25m  1:28.07 
435  Linus Svensson  2002  AT9902  SK STIMMET    25m  1:28.39 
382  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    25m  1:29.59 
74  Sebastian Hedar  2001  AV5501  GÖTEBORG    25m  1:38.29 
231  Petter Bergdahl  2005  AM3105  SK LAXEN    25m  1:41.75 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
380  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    25m  1:25.03 
455  Hampus Johannesson  2000  AM6300  TROLLHÄTTA    25m  1:22.95 
Noel Bohlin  2003  AM4903  ALINGSÅS    25m  1:22.88 
493  Martin Ettberger  2001  AT8101  FALKENBERG    50m  1:21.89 
302  Anton Swedblom  2002  AR1302  SK LAXEN    25m  1:22.33 
387  Behar Luani  2001  AN4501  SK RAN    25m  1:22.89 
499  Mats Rehn  2002  AW8902  FALKENBERG    50m  1:24.54 
233  Marcus Bjering  2002  AS1302  SK LAXEN    25m  1:27.33 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Niklas Siwersjö  1971  AB8371  ALINGSÅS    50m  1:20.53 
304  Oliver Torbjörnsson  2001  AO2301  SK LAXEN    25m  1:20.29 
103  David Selin  2001  AK3701  GÖTEBORG    25m  1:19.44 
303  Vincent Sverkersson  1999  AX1999  SK LAXEN    25m  1:19.12 
397  Douglas Thulin Ahlström  2001  AQ0901  SK RAN    25m  1:19.16 
336  Lucas Häyhänen  2001  AV2701  MASS    25m  1:20.01 
Liam Johansson  2001  AZ1101  ALINGSÅS    25m  1:20.49 
109  Lorand Vari  2002  AK7502  GÖTEBORG    25m  1:21.56 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
238  Edward Björkman  2002  AS2302  SK LAXEN    25m  1:18.37 
107  Nicolas Söderberg  2001  AK6701  GÖTEBORG    25m  1:17.53 
105  Samuel Sjögren  1999  AJ2399  GÖTEBORG    25m  1:17.13 
327  Torsten Bohlin  1999  AX5999  MASS    25m  1:14.88 
447  Linus Pettersson  2002  AC3902  SVENLJUNGA    25m  1:16.16 
61  Erik Ahlstrand  1999  AU6199  GÖTEBORG    25m  1:17.29 
295  Momir Reljanovic  2002  AS8302  SK LAXEN    25m  1:18.29 
501  Carl Storberg  2002  AK5502  FALKENBERG    25m  1:18.48 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
341  Ludwig Lundborg  2002  AJ7702  MASS    25m  1:14.15 
Noah Emanuelsson  2003  AI8703  ALINGSÅS    25m  1:13.77 
134  Jesper Lövgren  1999  AL4999  SK GÖTENE    25m  1:13.30 
41  Albin Svenneby  2001  AL4301  ELFSBORG    25m  1:13.00 
102  William Segerdahl  2001  AI4301  GÖTEBORG    25m  1:13.11 
337  Leo Iséni  2001  AE6301  MASS    25m  1:13.44 
343  William Norland  2001  AO0701  MASS    25m  1:14.13 
349  Axel Rosencrantz  2002  AO5902  MASS    25m  1:14.55 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
135  Ludvig Sohlberg  1999  AD5199  SK GÖTENE    25m  1:12.02 
385  Philip Karlin-Reteike  1999  AS2599  SK RAN    25m  1:11.12 
509  Albin Edvardsson  2000  AN1300  HS    50m  1:10.31 
384  Marcus Karlin-Reteike  1999  AS3599  SK RAN    25m  1:07.78 
299  Max Sandgren  1999  AR7399  SK LAXEN    25m  1:09.74 
58  Simon Svedberg  2001  AK5701  FALKÖPING    25m  1:10.37 
419  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    25m  1:11.73 
332  Alexander Fredholm  2001  AE2301  MASS    25m  1:12.21 

 
Heat 9 (12) (12 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
306  Axel Wahlbeck  2004  AH4504  SK LAXEN    25m  1:39.19 
260  Lukas Isaksson  2005  AF5705  SK LAXEN    25m  1:37.70 
408  Hannes Wrenne  2004  AC4304  RONNEBY SS    25m  1:26.66 
309  Axel Vaide  2005  AB2705  SK LAXEN    25m  1:23.36 
496  Alexander Mcadam  2004  AE7504  FALKENBERG    50m  1:26.62 
312  Emil Wannem  2006  AG8906  SK LAXEN    25m  1:33.57 
283  Joel Meuller  2004  AN1704  SK LAXEN    25m  1:37.94 
253  Erik Hakopian  2004  AN2704  SK LAXEN    25m  1:40.41 

 
Heat 10 (12) (13 - 14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
153  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    25m  1:10.49 
310  Hugo Vaide  2003  AD8903  SK LAXEN    25m  1:09.23 
250  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN    25m  1:08.39 
478  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    25m  1:02.25 
483  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    25m  1:04.38 
160  Job Sanders  2003  AF2703  JÖNKÖPING    25m  1:09.15 
335  Linus Hagedorn  2002  AI9702  MASS    25m  1:10.06 
433  David Schuldt  2002  AF5902  SK STIMMET    25m  1:12.84 

 
Heat 11 (12) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
33  Alexander Lemos Thaler  2000  AR5500  ELFSBORG    25m  1:09.03 
91  Gustav Nislander  2001  AQ0301  GÖTEBORG    25m  1:07.27 
350  Viktor Sjöström  2001  AB2101  MASS    25m  1:06.23 
430  Robin Johansson  2000  AC7100  SK STIMMET    25m  1:03.51 
482  Robin Pettersson  2000  AD2500  VÄRNAMO SS    25m  1:05.24 
108  Gustav Vallin  2001  AV0501  GÖTEBORG    25m  1:06.48 
417  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  1:07.51 
485  Dennis Andersson  2001  AU0701  FALKENBERG    25m  1:09.80 

 
Heat 12 (12) (17 år och äldre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
225  Johannes Andersson  1999  AM6999  SK LAXEN    25m  1:06.14 
35  Anton Lornell  1998  AI3998  ELFSBORG    25m  1:04.48 
381  Ali Hariri  1996  AK7196  SK RAN    25m  1:01.70 
305  Jonas Ulfskans  1986  AD8986  SK LAXEN    25m  56.28 
289  John Olsson  1995  AG0795  SK LAXEN    25m  56.35 
328  Joel Eliasson  1998  AN3198  MASS    25m  1:04.37 
300  Robin Sandgren  1997  AW3997  SK LAXEN    25m  1:05.07 
476  Hampus Persson  1997  AI3997  VELLINGE-N    25m  1:07.00 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  09 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  18:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner