2019-09-21   15:53:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Falkenberg Race 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 31
Heatlista 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  10 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  13:57   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
 
Gren 31, 200m Bröstsim Herrar  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
11  Victor Lindgren  2002  AB1902  ALINGSÅS    50m   
58  Simon Svedberg  2001  AK5701  FALKÖPING    50m   
431  Simon Johansson  2003  AA9903  SK STIMMET    25m  4:09.04 
74  Sebastian Hedar  2001  AV5501  GÖTEBORG    25m  3:29.02 
80  Oscar Jebsen Setterberg  2001  AT6501  GÖTEBORG    25m  3:32.55 
453  Leon Heal  2003  AG0103  TROLLHÄTTA    50m  4:10.45 
Jesper Figas  2003  AH5303  ALINGSÅS    50m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
435  Linus Svensson  2002  AT9902  SK STIMMET    25m  3:18.08 
309  Axel Vaide  2005  AB2705  SK LAXEN    25m  3:16.40 
245  Finn Gaudenz  2002  AL9502  SK LAXEN    25m  3:05.19 
256  Walter Hero  2002  AR9102  SK LAXEN    25m  2:59.53 
327  Torsten Bohlin  1999  AX5999  MASS    25m  3:01.28 
187  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    25m  3:09.95 
398  Pontus Andersson  2002  AL3502  RONNEBY SS    25m  3:17.63 
92  Marcus Nordberg  2002  AM4302  GÖTEBORG    50m  3:28.21 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
336  Lucas Häyhänen  2001  AV2701  MASS    25m  2:52.31 
133  Axel Gustavsson  2000  AO8100  SK GÖTENE    25m  2:52.09 
424  Alfred Thäng  2001  AN9701  S 77    25m  2:49.53 
66  Karl Bohlin  2001  AV6301  GÖTEBORG    50m  2:45.56 
107  Nicolas Söderberg  2001  AK6701  GÖTEBORG    25m  2:48.65 
455  Hampus Johannesson  2000  AM6300  TROLLHÄTTA    25m  2:49.82 
241  Nam Do  2001  AQ2901  SK LAXEN    25m  2:52.24 
135  Ludvig Sohlberg  1999  AD5199  SK GÖTENE    25m  2:59.36 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
417  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  2:45.02 
483  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    25m  2:33.25 
330  Harald Eriksson  2000  AO3700  MASS    25m  2:29.96 
279  Joakim Löfgren  1992  AK8592  SK LAXEN    25m  2:17.03 
190  Daniel Andersson  1997  AQ7197  KUNGÄLV    25m  2:22.04 
509  Albin Edvardsson  2000  AN1300  HS    50m  2:32.13 
144  Filip Egelrud  2000  AC4900  JÖNKÖPING    25m  2:33.56 
350  Viktor Sjöström  2001  AB2101  MASS    25m  2:45.18 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  10 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  13:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner