2019-09-21   15:55:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Falkenberg Race 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 32
Heatlista 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  10 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  13:58   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
 
Gren 32, 100m Bröstsim Damer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
257  Stina Holmqvist  2006  AO6606  SK LAXEN    50m   
293  Emilia Pålsson  2005  BB1405  SK LAXEN    50m   
401  Disa Knutsson  2002  BV7802  RONNEBY SS    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
259  Tilda Hägglund  2005  BB6205  SK LAXEN    50m   
Hanna Eliasson  2005  AF7605  ALINGSÅS    50m   
277  Maja Ljungdahl  2006  AO9606  SK LAXEN    25m  2:00.39 
486  Linnea Andersson  2004  AF7604  FALKENBERG    25m  2:01.09 
228  Sandra Barisic  2005    SK LAXEN    50m   
273  Olivia Laaksonen  2006  AO5606  SK LAXEN    50m   
               

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
404  Engla Löfström  2003  BV5203  RONNEBY SS    25m  1:59.85 
301  Annielle Strandh  2003  AR2203  SK LAXEN    25m  1:59.00 
423  Melinda Södergård-Flärd  2003  BA3403  S 77    25m  1:57.29 
224  Beatrice Andersson  2005  BB3205  SK LAXEN    25m  1:55.38 
313  Tilda Westergren  2004  AN4404  SK LAXEN    25m  1:55.88 
68  Nadja Carlsson  2004  BT6204  GÖTEBORG    25m  1:58.85 
62  Linnea Ahlstrand  2004  BK6404  GÖTEBORG    25m  1:59.64 
287  Lisa Nilsson Johansson  2003  BQ0803  SK LAXEN    25m  1:59.95 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
251  Leia Gustavsson  2007  AF4407  SK LAXEN    25m  1:54.56 
Matilda Blixt  2004  AO7204  ALINGSÅS    25m  1:53.99 
192  Malva Antonsson  2002  BU5402  KUNGÄLV    25m  1:52.01 
268  Elsa Kanth  2004  AN9204  SK LAXEN    25m  1:48.30 
13  Indra Salander  2003  BP8803  ALINGSÅS    25m  1:51.93 
276  Ella Ljungdahl  2004  AP2804  SK LAXEN    25m  1:52.19 
316  Andrea Wollentz  2004  BC3404  SK LAXEN    50m  1:54.22 
17  Sofia Siwersjö  2004  AF3604  ALINGSÅS    25m  1:54.94 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
148  Mariam Istiphan  2001  BG4201  JÖNKÖPING    50m  1:47.15 
296  Nikita Reljanovic  2004  BD4404  SK LAXEN    25m  1:46.67 
203  Ida Hildebrand  2002  AL1602  KUNGÄLV    25m  1:46.06 
243  Saga Eriksson  2003  BE4803  SK LAXEN    25m  1:45.08 
432  Annie Ottosson  2002  AT8802  SK STIMMET    25m  1:45.13 
211  Amalia Mattisson  2004  AQ7804  KUNGÄLV    25m  1:46.63 
99  Felicia Rundström  2002  BI2402  GÖTEBORG    25m  1:46.69 
162  Tilda Tellfjord  2003  AC9203  JÖNKÖPING    50m  1:47.52 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
491  Ebba Davidsson  2003  AW1603  FALKENBERG    50m  1:43.52 
53  Emelie Gunnarsson  2001  AJ3801  FALKÖPING    25m  1:42.21 
145  Matilda Egelrud  2003  AB2603  JÖNKÖPING    50m  1:41.02 
Maja Edvardsson  2003  BH2603  ALINGSÅS    25m  1:38.88 
217  Nellie Tjernström  2003  AP9403  KUNGÄLV    25m  1:39.89 
396  Erika Sjögren  2002  AY2202  SK RAN    25m  1:42.02 
352  Ella Söderberg  2001  BH0601  MASS    25m  1:42.50 
106  Kajsa Sjöström  2002  BS9802  GÖTEBORG    25m  1:44.17 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
436  Kinga Szczesniak  2001  AL5801  SK STIMMET    25m  1:38.09 
14  Klara Sillerström  2003  BR1603  ALINGSÅS    25m  1:37.34 
110  Emma Wennberg  2001  BT6601  GÖTEBORG    25m  1:37.03 
230  Moa Bergdahl  2003  BB8603  SK LAXEN    25m  1:32.92 
333  Wilma Gunnarsson  2002  AW9402  MASS    25m  1:33.09 
388  Embla Luani  2002  AQ8402  SK RAN    25m  1:37.10 
81  Amanda Johansson  2000  AJ9400  GÖTEBORG    25m  1:37.84 
214  Lova Skanse  2003  BS0203  KUNGÄLV    25m  1:38.79 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Alma Winberg  2001  AH6401  FALKÖPING    25m  1:31.85 
97  Tilde Persson  2001  BK2201  GÖTEBORG    25m  1:30.05 
458  Sara Lundqvist Jenc  2002  BG9202  TROLLHÄTTA    25m  1:29.87 
344  Magdalena Petersson  2002  AA6602  MASS    25m  1:29.44 
510  Natalia Lugowska  2002  AT2402  GÖTEBORG    25m  1:29.82 
498  Elsa Rehn  2000  BQ1800  FALKENBERG    25m  1:29.90 
394  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    25m  1:31.37 
379  Isabella Frykholm  2001  BD9201  SK RAN    25m  1:32.33 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  Ida Johansson  2002  AE1602  FALKÖPING    25m  1:29.06 
325  Amayah Bergman  2002  BD1202  MASS    25m  1:28.60 
69  Johanna de Jonge  2001  BE1401  GÖTEBORG    25m  1:28.29 
43  Elin Trollsfjord  2001  BE6601  ELFSBORG    25m  1:27.30 
140  Matilda Brink  2001  AJ2401  JÖNKÖPING    25m  1:27.77 
294  Therese Pålsson  2001  BJ4401  SK LAXEN    25m  1:28.45 
438  Hilja Volmberg  2003  AN7803  SK STIMMET    25m  1:28.78 
413  Lisa Bergman  2002  AQ9802  S 77    25m  1:29.37 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
331  Ida Forsberg Larsson  2001  BH4601  MASS    25m  1:26.78 
269  Emilia Karlberg  2002  AM0602  SK LAXEN    25m  1:26.28 
428  Therese Baltzarsson  2001  AE5201  SK STIMMET    25m  1:25.68 
47  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    25m  1:24.69 
406  Ella Simander  2002  AU4802  RONNEBY SS    25m  1:25.49 
76  Hannah Hemberg  2002  AZ4602  GÖTEBORG    25m  1:25.80 
229  Nathalie Barrington  2002  AY9202  SK LAXEN    25m  1:26.29 
320  Josephine Ålenius  2002  AY2402  SK LAXEN    25m  1:26.96 

 
Heat 11 (14) (12 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
249  Ellen Gullberg  2005  AJ3605  SK LAXEN    25m  1:37.68 
185  Lina Dahlgren  2005  AD8805  KUNGSBACKA    25m  1:36.14 
Linnea Hyvönen  2005  AB2405  ALINGSÅS    25m  1:34.42 
265  Elsa Jonsson  2004  AN0404  SK LAXEN    25m  1:32.59 
57  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    25m  1:32.78 
56  Julia Jonsson  2004  AR5804  FALKÖPING    25m  1:35.98 
12  Isabelle Ranch  2004  AF6804  ALINGSÅS    25m  1:36.26 
405  Lovisa Nilsson  2006  AA0606  RONNEBY SS    25m  1:45.90 

 
Heat 12 (14) (13 - 14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
449  Daniella Alström  2003  AM7203  TROLLHÄTTA    25m  1:23.89 
338  Saga Janzén  2002  AB9802  MASS    25m  1:22.69 
474  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    25m  1:21.37 
181  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  1:16.37 
159  Nadija Sabic  2002  AI7802  JÖNKÖPING    25m  1:20.18 
514  Matilda Bengtsson  2002  AK7802  KUNGSBACKA    50m  1:21.52 
412  Alva Back  2002  AQ8802  S 77    25m  1:22.73 
317  Julia Wollentz  2002  AO1202  SK LAXEN    25m  1:24.12 

 
Heat 13 (14) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
246  Erika Grüneberger  2001  AZ6201  SK LAXEN    25m  1:22.44 
480  Emma Vileus  2001  AW1401  VELLINGE-N    25m  1:20.05 
28  Alma Johansson  2001  BE9401  ELFSBORG    25m  1:19.81 
377  Vickie Berg  2000  AS2800  SK RAN    25m  1:17.75 
383  Mathilda Herlin  2001  AK9201  SK RAN    25m  1:18.56 
339  Elsa Jörstam  2001  AR4601  MASS    25m  1:19.90 
324  Isabelle Asserståhl  2000  AZ4600  MASS    25m  1:22.21 
351  Elvira Skogsberg  2001  AI2801  MASS    25m  1:25.17 

 
Heat 14 (14) (17 år och äldre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
29  Louise Johansson  1999  BF0299  ELFSBORG    25m  1:23.97 
150  Malin Jonsson  1998  BB0698  JÖNKÖPING    25m  1:22.17 
285  Fanny Nilsson  1998  AT9498  SK LAXEN    25m  1:15.62 
156  Elin Ristl  1999  AD1499  JÖNKÖPING    25m  1:21.71 
72  Christina Ekstedt  1996  AM2296  GÖTEBORG    25m  1:22.19 
161  Angelica Stark  1999  AA7699  JÖNKÖPING    25m  1:26.87 
               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  10 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  13:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner