2019-09-17   07:11:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Falkenberg Race 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 april

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  08 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  19:34   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
514  Matilda Bengtsson  2002  AK7802  KUNGSBACKA    50m  37.91 
Hanna Eliasson  2005  AF7605  ALINGSÅS    50m   
404  Engla Löfström  2003  BV5203  RONNEBY SS    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
497  Maja Mcadam  2006  AO0806  FALKENBERG    50m   
301  Annielle Strandh  2003  AR2203  SK LAXEN    50m   
352  Ella Söderberg  2001  BH0601  MASS    50m   
331  Ida Forsberg Larsson  2001  BH4601  MASS    50m   
492  Thea Ekeröös  2003  BM8803  FALKENBERG    50m   
55  Ida Johansson  2002  AE1602  FALKÖPING    50m   
               

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
445  Emma Lundqvist  2005  AC0805  SVENLJUNGA    25m  54.80 
17  Sofia Siwersjö  2004  AF3604  ALINGSÅS    25m  49.96 
290  Emmalina Ottosson  2005  AP3405  SK LAXEN    25m  48.97 
14  Klara Sillerström  2003  BR1603  ALINGSÅS    25m  44.44 
15  Nellie Siwersjö  2006  AB3206  ALINGSÅS    25m  47.13 
205  Ebba Honsberg  2004  BH7604  KUNGÄLV    25m  49.18 
512  Thea Qvarnström  2005  AE1205  FALKENBERG    50m  52.26 
251  Leia Gustavsson  2007  AF4407  SK LAXEN    25m  55.36 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
446  Louise Lundqvist  2003  AQ1403  SVENLJUNGA    25m  44.36 
418  Ellen Olofsson  2000  BK3600  S 77    25m  43.53 
487  Sofia Berander  2003  AW9403  FALKENBERG    25m  43.25 
423  Melinda Södergård-Flärd  2003  BA3403  S 77    25m  41.75 
444  Arieta Halilaj  2002  AW5802  SVENLJUNGA    25m  42.18 
230  Moa Bergdahl  2003  BB8603  SK LAXEN    25m  43.27 
420  Elena Runfors  2002  BK9402  S 77    25m  44.10 
429  Moa Fagerström  2003  AN4803  SK STIMMET    25m  44.40 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
36  Hannah Lornell  2000  AI3200  ELFSBORG    25m  40.82 
193  Teresa Bohatsch  2003  BR7803  KUNGÄLV    25m  39.97 
78  Teigan Hussey  2002  BO8602  GÖTEBORG    25m  39.78 
414  Wilma Bergman  2002  AR0202  S 77    25m  38.39 
415  Matilda Hallman  2003  BF7403  S 77    25m  38.54 
96  Hanna Palmér  2002  BR1602  GÖTEBORG    25m  39.93 
432  Annie Ottosson  2002  AT8802  SK STIMMET    25m  40.45 
491  Ebba Davidsson  2003  AW1603  FALKENBERG    50m  40.93 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
463  Izabella Thompson  2003  AG0203  TROLLHÄTTA    25m  38.36 
Maja Edvardsson  2003  BH2603  ALINGSÅS    25m  37.91 
438  Hilja Volmberg  2003  AN7803  SK STIMMET    25m  37.40 
77  Ebba Holmdahl  2003  BA2203  GÖTEBORG    25m  37.12 
94  Sissy Olsson  2001  BH1601  GÖTEBORG    25m  37.23 
82  Wilma Johansson  2002  AN0602  GÖTEBORG    25m  37.72 
329  Alma Ericsson  2000  AZ1800  MASS    25m  38.25 
388  Embla Luani  2002  AQ8402  SK RAN    25m  38.37 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
348  Linnea Reuterberg  2001  AQ9601  MASS    50m  37.08 
436  Kinga Szczesniak  2001  AL5801  SK STIMMET    25m  36.87 
229  Nathalie Barrington  2002  AY9202  SK LAXEN    25m  36.20 
314  Karin Widerberg  2003  AO3803  SK LAXEN    25m  35.96 
334  Elin Gustafsson  2000  AQ1400  MASS    50m  35.97 
26  Aoife Hjelm  2002  AT1402  ELFSBORG    25m  36.24 
354  Hanna Wretborn  1998  AW2698  MASS    50m  36.88 
43  Elin Trollsfjord  2001  BE6601  ELFSBORG    25m  37.09 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
498  Elsa Rehn  2000  BQ1800  FALKENBERG    25m  35.63 
269  Emilia Karlberg  2002  AM0602  SK LAXEN    25m  35.41 
244  Hannah Fritz  2003  BB5603  SK LAXEN    25m  35.35 
294  Therese Pålsson  2001  BJ4401  SK LAXEN    25m  34.93 
513  Jouline Svensson  1999  BJ2899  FALKENBERG    50m  35.13 
458  Sara Lundqvist Jenc  2002  BG9202  TROLLHÄTTA    25m  35.36 
325  Amayah Bergman  2002  BD1202  MASS    50m  35.42 
148  Mariam Istiphan  2001  BG4201  JÖNKÖPING    25m  35.88 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
254  Emilia Hedman  2003  BE6803  SK LAXEN    25m  34.81 
97  Tilde Persson  2001  BK2201  GÖTEBORG    25m  34.58 
162  Tilda Tellfjord  2003  AC9203  JÖNKÖPING    25m  34.49 
81  Amanda Johansson  2000  AJ9400  GÖTEBORG    25m  34.32 
428  Therese Baltzarsson  2001  AE5201  SK STIMMET    25m  34.34 
246  Erika Grüneberger  2001  AZ6201  SK LAXEN    25m  34.51 
449  Daniella Alström  2003  AM7203  TROLLHÄTTA    25m  34.64 
291  Petronella Ottosson  2002  AN8802  SK LAXEN    25m  34.92 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
150  Malin Jonsson  1998  BB0698  JÖNKÖPING    25m  34.17 
338  Saga Janzén  2002  AB9802  MASS    50m  34.14 
104  Ella Simonsson  2002  BK2202  GÖTEBORG    25m  34.11 
462  Kajsa Svensson  2000  BD0600  TROLLHÄTTA    25m  33.69 
288  Elin Norrman  2001  AX4601  SK LAXEN    25m  33.79 
344  Magdalena Petersson  2002  AA6602  MASS    50m  34.13 
320  Josephine Ålenius  2002  AY2402  SK LAXEN    25m  34.17 
28  Alma Johansson  2001  BE9401  ELFSBORG    50m  34.23 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
247  Lovisa Gröndahl  2000  AW7400  SK LAXEN    25m  33.34 
389  Elvira Lundqvist  2000  BH2600  SK RAN    25m  33.32 
434  Klara Stigsson  2001  AL0201  SK STIMMET    25m  32.75 
29  Louise Johansson  1999  BF0299  ELFSBORG    25m  32.32 
495  Linnea Karlsson  1999  BJ1899  FALKENBERG    25m  32.63 
377  Vickie Berg  2000  AS2800  SK RAN    25m  32.76 
54  Fanny Johansson  1999  AY0699  FALKÖPING    25m  33.33 
65  Andrea Berggren  2000  BC5800  GÖTEBORG    25m  33.44 

 
Heat 12 (15) (12 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
296  Nikita Reljanovic  2004  BD4404  SK LAXEN    25m  46.16 
268  Elsa Kanth  2004  AN9204  SK LAXEN    25m  43.48 
57  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    25m  39.83 
56  Julia Jonsson  2004  AR5804  FALKÖPING    25m  38.87 
218  Polina Zhirkova  2004  AN4204  KUNGÄLV    25m  39.22 
405  Lovisa Nilsson  2006  AA0606  RONNEBY SS    25m  42.81 
316  Andrea Wollentz  2004  BC3404  SK LAXEN    25m  45.04 
448  Ebba Skoog  2004  AZ2404  SVENLJUNGA    25m  46.83 

 
Heat 13 (15) (13 - 14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
307  Elsa Wahlbeck  2002  AM4202  SK LAXEN    25m  34.00 
406  Ella Simander  2002  AU4802  RONNEBY SS    25m  32.95 
146  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    50m  32.14 
159  Nadija Sabic  2002  AI7802  JÖNKÖPING    25m  30.82 
412  Alva Back  2002  AQ8802  S 77    50m  31.44 
317  Julia Wollentz  2002  AO1202  SK LAXEN    25m  32.44 
145  Matilda Egelrud  2003  AB2603  JÖNKÖPING    25m  33.05 
47  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    25m  34.01 

 
Heat 14 (15) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Sofie Wirfalk  2000  AB2800  ELFSBORG    25m  32.03 
137  Agnes Arberg  2001  AF6201  JÖNKÖPING    50m  31.69 
460  Olivia Rudqvist  2000  AA2600  TROLLHÄTTA    50m  30.96 
340  Linnéa Lundborg  2000  AZ5600  MASS    25m  28.89 
386  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    25m  29.25 
452  Klara Hasslin  2001  AF3201  TROLLHÄTTA    50m  31.06 
188  Ebba Hultgren  2000  AL8400  KUNGSBACKA    25m  31.79 
183  Sofia Bekken  2001  AE6601  KUNGSBACKA    25m  32.70 

 
Heat 15 (15) (17 år och äldre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Linnea Kaldrup  1996  AH9896  GÖTEBORG    25m  31.17 
72  Christina Ekstedt  1996  AM2296  GÖTEBORG    25m  30.79 
347  Linn Rehnberg  1998  AG0298  MASS    25m  30.14 
24  Linnéa Fahlberg  1998  AC5898  ELFSBORG    25m  29.52 
149  Emma Johansson  1997  AO8497  JÖNKÖPING    25m  29.63 
157  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  30.32 
161  Angelica Stark  1999  AA7699  JÖNKÖPING    25m  30.94 
318  Hanna Wrethander  1999  AK8699  SK LAXEN    25m  31.21 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  08 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  19:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner