2019-09-17   07:09:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Falkenberg Race 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 april

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  08 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  19:36   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
207  Erik Isaksson  2005  AD6505  KUNGÄLV    50m   
85  Axel Lindström  2003  AW4503  GÖTEBORG    50m   
100  August Rättgård  2003  AY8303  GÖTEBORG    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
509  Albin Edvardsson  2000  AN1300  HS    50m   
63  Gustav Arnell  2003  AR0703  GÖTEBORG    25m  3:20.00 
226  August Anderud  2004  AC1904  SK LAXEN    25m  3:01.94 
154  Patrik Petkoczi  2002  AG3702  JÖNKÖPING    25m  2:51.00 
304  Oliver Torbjörnsson  2001  AO2301  SK LAXEN    25m  2:51.51 
95  Johan Olsson Fagerberg  2001  AR8301  GÖTEBORG    25m  3:06.21 
233  Marcus Bjering  2002  AS1302  SK LAXEN    50m  4:08.44 
               

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
464  Charlie Tranberg  2002  AK5102  TROLLHÄTTA    25m  2:42.73 
153  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    50m  2:40.88 
135  Ludvig Sohlberg  1999  AD5199  SK GÖTENE    25m  2:39.29 
433  David Schuldt  2002  AF5902  SK STIMMET    25m  2:38.39 
343  William Norland  2001  AO0701  MASS    25m  2:38.48 
349  Axel Rosencrantz  2002  AO5902  MASS    25m  2:40.20 
Liam Johansson  2001  AZ1101  ALINGSÅS    25m  2:41.91 
Noah Emanuelsson  2003  AI8703  ALINGSÅS    50m  2:43.72 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
335  Linus Hagedorn  2002  AI9702  MASS    25m  2:36.91 
485  Dennis Andersson  2001  AU0701  FALKENBERG    25m  2:35.94 
134  Jesper Lövgren  1999  AL4999  SK GÖTENE    25m  2:35.40 
33  Alexander Lemos Thaler  2000  AR5500  ELFSBORG    25m  2:29.46 
419  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    25m  2:35.32 
310  Hugo Vaide  2003  AD8903  SK LAXEN    25m  2:35.69 
144  Filip Egelrud  2000  AC4900  JÖNKÖPING    25m  2:36.22 
250  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN    50m  2:38.09 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
342  Alfred Löfgren  1998  AS9798  MASS    25m  2:22.92 
483  Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    25m  2:19.30 
430  Robin Johansson  2000  AC7100  SK STIMMET    25m  2:18.81 
518  Oskar Johansson  1993  AY7593  KUNGSBACKA    50m  2:10.04 
35  Anton Lornell  1998  AI3998  ELFSBORG    25m  2:18.31 
328  Joel Eliasson  1998  AN3198  MASS    25m  2:19.26 
482  Robin Pettersson  2000  AD2500  VÄRNAMO SS    25m  2:21.35 
384  Marcus Karlin-Reteike  1999  AS3599  SK RAN    25m  2:24.34 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  08 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  19:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner