2019-09-21   09:38:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Falkenberg Race 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 april

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  09 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:53   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
 
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
432  Annie Ottosson  2002  AT8802  SK STIMMET    50m   
396  Erika Sjögren  2002  AY2202  SK RAN    25m  1:39.86 
77  Ebba Holmdahl  2003  BA2203  GÖTEBORG    25m  1:32.95 
388  Embla Luani  2002  AQ8402  SK RAN    25m  1:34.05 
96  Hanna Palmér  2002  BR1602  GÖTEBORG    25m  1:44.21 
78  Teigan Hussey  2002  BO8602  GÖTEBORG    50m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
415  Matilda Hallman  2003  BF7403  S 77    25m  1:26.76 
498  Elsa Rehn  2000  BQ1800  FALKENBERG    50m  1:23.07 
334  Elin Gustafsson  2000  AQ1400  MASS    25m  1:21.89 
162  Tilda Tellfjord  2003  AC9203  JÖNKÖPING    25m  1:21.18 
294  Therese Pålsson  2001  BJ4401  SK LAXEN    25m  1:21.28 
461  Emilia Ström  2002  AD0602  TROLLHÄTTA    25m  1:22.37 
462  Kajsa Svensson  2000  BD0600  TROLLHÄTTA    25m  1:23.58 
436  Kinga Szczesniak  2001  AL5801  SK STIMMET    25m  1:29.43 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
254  Emilia Hedman  2003  BE6803  SK LAXEN    25m  1:20.26 
475  Ebba Löfgren  2001  BU9601  VELLINGE-N    25m  1:19.69 
145  Matilda Egelrud  2003  AB2603  JÖNKÖPING    25m  1:17.80 
44  Filippa Trollsfjord  2001  BE4601  ELFSBORG    25m  1:16.70 
288  Elin Norrman  2001  AX4601  SK LAXEN    25m  1:17.02 
307  Elsa Wahlbeck  2002  AM4202  SK LAXEN    25m  1:19.25 
325  Amayah Bergman  2002  BD1202  MASS    25m  1:19.78 
344  Magdalena Petersson  2002  AA6602  MASS    25m  1:20.72 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
459  Melina Robertson  2001  AO9401  TROLLHÄTTA    25m  1:16.16 
377  Vickie Berg  2000  AS2800  SK RAN    25m  1:15.38 
247  Lovisa Gröndahl  2000  AW7400  SK LAXEN    25m  1:14.42 
183  Sofia Bekken  2001  AE6601  KUNGSBACKA    25m  1:12.56 
97  Tilde Persson  2001  BK2201  GÖTEBORG    25m  1:14.33 
389  Elvira Lundqvist  2000  BH2600  SK RAN    25m  1:14.67 
434  Klara Stigsson  2001  AL0201  SK STIMMET    25m  1:16.01 
246  Erika Grüneberger  2001  AZ6201  SK LAXEN    25m  1:16.65 

 
Heat 5 (8) (12 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
218  Polina Zhirkova  2004  AN4204  KUNGÄLV    25m  1:27.43 
68  Nadja Carlsson  2004  BT6204  GÖTEBORG    50m   
               
               
               

 
Heat 6 (8) (13 - 14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
76  Hannah Hemberg  2002  AZ4602  GÖTEBORG    25m  1:16.42 
317  Julia Wollentz  2002  AO1202  SK LAXEN    25m  1:15.87 
474  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    25m  1:10.66 
146  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    25m  1:08.21 
284  Tilde Morin  2002  AM5202  SK LAXEN    25m  1:08.37 
412  Alva Back  2002  AQ8802  S 77    25m  1:13.23 
104  Ella Simonsson  2002  BK2202  GÖTEBORG    25m  1:16.09 
338  Saga Janzén  2002  AB9802  MASS    25m  1:17.08 

 
Heat 7 (8) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
460  Olivia Rudqvist  2000  AA2600  TROLLHÄTTA    25m  1:11.40 
480  Emma Vileus  2001  AW1401  VELLINGE-N    25m  1:10.16 
37  Emelie Melin  2000  AK9600  ELFSBORG    25m  1:08.80 
340  Linnéa Lundborg  2000  AZ5600  MASS    50m  1:04.55 
137  Agnes Arberg  2001  AF6201  JÖNKÖPING    25m  1:08.23 
452  Klara Hasslin  2001  AF3201  TROLLHÄTTA    25m  1:09.87 
477  Frida Rödin  2000  AI3800  VELLINGE-N    25m  1:10.76 
188  Ebba Hultgren  2000  AL8400  KUNGSBACKA    25m  1:12.23 

 
Heat 8 (8) (17 år och äldre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
479  Emma Taylor  1998  AZ8498  VELLINGE-N    25m  1:11.95 
161  Angelica Stark  1999  AA7699  JÖNKÖPING    25m  1:08.06 
157  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  1:06.99 
149  Emma Johansson  1997  AO8497  JÖNKÖPING    25m  1:05.06 
24  Linnéa Fahlberg  1998  AC5898  ELFSBORG    25m  1:05.09 
72  Christina Ekstedt  1996  AM2296  GÖTEBORG    25m  1:07.87 
347  Linn Rehnberg  1998  AG0298  MASS    25m  1:09.37 
29  Louise Johansson  1999  BF0299  ELFSBORG    25m  1:12.42 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  09 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  12:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner