2019-09-21   09:38:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Falkenberg Race 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 april

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2016    Utskriftsdatum  09 april 2016   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:53   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 april 2016         
 
 
 
Gren 13, 200m Bröstsim Damer  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Julia Jonsson  2004  AR5804  FALKÖPING    50m   
14  Klara Sillerström  2003  BR1603  ALINGSÅS    50m   
244  Hannah Fritz  2003  BB5603  SK LAXEN    50m   
13  Indra Salander  2003  BP8803  ALINGSÅS    50m   
146  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    50m   
267  Filippa Kalitta  2004  BF6204  SK LAXEN    50m   
193  Teresa Bohatsch  2003  BR7803  KUNGÄLV    50m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
429  Moa Fagerström  2003  AN4803  SK STIMMET    50m  4:11.32 
192  Malva Antonsson  2002  BU5402  KUNGÄLV    25m  4:00.01 
432  Annie Ottosson  2002  AT8802  SK STIMMET    25m  3:44.89 
214  Lova Skanse  2003  BS0203  KUNGÄLV    25m  3:37.64 
249  Ellen Gullberg  2005  AJ3605  SK LAXEN    25m  3:41.28 
243  Saga Eriksson  2003  BE4803  SK LAXEN    25m  3:45.36 
78  Teigan Hussey  2002  BO8602  GÖTEBORG    50m  4:04.94 
418  Ellen Olofsson  2000  BK3600  S 77    25m  4:24.87 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
438  Hilja Volmberg  2003  AN7803  SK STIMMET    25m  3:27.25 
458  Sara Lundqvist Jenc  2002  BG9202  TROLLHÄTTA    25m  3:16.20 
428  Therese Baltzarsson  2001  AE5201  SK STIMMET    25m  3:12.35 
43  Elin Trollsfjord  2001  BE6601  ELFSBORG    25m  3:11.12 
55  Ida Johansson  2002  AE1602  FALKÖPING    25m  3:12.13 
57  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    25m  3:15.58 
82  Wilma Johansson  2002  AN0602  GÖTEBORG    25m  3:17.75 
265  Elsa Jonsson  2004  AN0404  SK LAXEN    25m  3:36.36 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
47  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    50m  3:08.63 
229  Nathalie Barrington  2002  AY9202  SK LAXEN    25m  3:05.53 
307  Elsa Wahlbeck  2002  AM4202  SK LAXEN    25m  3:02.55 
331  Ida Forsberg Larsson  2001  BH4601  MASS    25m  3:02.22 
104  Ella Simonsson  2002  BK2202  GÖTEBORG    25m  3:02.37 
246  Erika Grüneberger  2001  AZ6201  SK LAXEN    25m  3:04.82 
69  Johanna de Jonge  2001  BE1401  GÖTEBORG    25m  3:06.18 
269  Emilia Karlberg  2002  AM0602  SK LAXEN    25m  3:09.79 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
514  Matilda Bengtsson  2002  AK7802  KUNGSBACKA    50m  2:55.62 
339  Elsa Jörstam  2001  AR4601  MASS    25m  2:53.67 
377  Vickie Berg  2000  AS2800  SK RAN    25m  2:52.69 
189  Sara Westholm  2001  AL8801  KUNGSBACKA    25m  2:48.50 
70  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    25m  2:49.74 
159  Nadija Sabic  2002  AI7802  JÖNKÖPING    25m  2:53.01 
28  Alma Johansson  2001  BE9401  ELFSBORG    25m  2:54.42 
324  Isabelle Asserståhl  2000  AZ4600  MASS    25m  2:55.69 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  09 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  12:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner