2019-10-21   16:06:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Falkenberg Race 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 april

14_S
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
190  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  1:04.40   
235  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  25 m  1:05.04   
376  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  25 m  1:09.44   
250  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  1:09.69   
144  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:09.92   
483  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:10.01   
330  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  1:10.99   
67  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  1:13.02   
66  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  1:13.69   
10  187  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  25 m  1:14.53   
11  342  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  25 m  1:15.07   
12  393  Persson Lenny  1977  SK RAN  AA2577  25 m  1:15.56   
13  482  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:15.90   
14  30  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  25 m  1:16.80   
15  476  Persson Hampus  1997  VELLINGE-N  AI3997  25 m  1:17.14   
16  33  Lemos Thaler Alexander  2000  ELFSBORG  AR5500  25 m  1:18.11   
17  478  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  1:18.36   
18  133  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  1:18.68   
19  135  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  1:18.72   
20  241  Do Nam  2001  SK LAXEN  AQ2901  25 m  1:18.91   
21  200  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV  AT9700  25 m  1:19.09   
22  503  Storberg Erik  2000  FALKENBERG  AK1300  25 m  1:19.88   
23  417  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  1:20.00   
24  256  Hero Walter  2002  SK LAXEN  AR9102  25 m  1:20.18   
25  195  Dagberg Aksel  2000  KUNGÄLV  AX7500  25 m  1:20.33   
26  336  Häyhänen Lucas  2001  MASS  AV2701  25 m  1:20.36   
27  455  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  25 m  1:20.39   
28  102  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  1:20.57   
29  108  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  1:20.67   
30  424  Thäng Alfred  2001  S 77  AN9701  25 m  1:20.83   
31  493  Ettberger Martin  2001  FALKENBERG  AT8101  25 m  1:21.64   
32  91  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  1:21.78   
33  58  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  1:22.12   
34  160  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:22.17   
35  337  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  25 m  1:22.21   
36  295  Reljanovic Momir  2002  SK LAXEN  AS8302  25 m  1:24.07   
37  332  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:24.11   
38  101  Rättgård Einar  2000  GÖTEBORG  AQ4500  25 m  1:24.19   
39  134  Lövgren Jesper  1999  SK GÖTENE  AL4999  25 m  1:24.59   
40  501  Storberg Carl  2002  FALKENBERG  AK5502  25 m  1:25.59   
41  310  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  1:25.66   
42  303  Sverkersson Vincent  1999  SK LAXEN  AX1999  25 m  1:26.26   
43  327  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  25 m  1:26.85   
44  154  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:27.53   
45  238  Björkman Edward  2002  SK LAXEN  AS2302  25 m  1:28.48   
46  408  Wrenne Hannes  2004  RONNEBY SS  AC4304  25 m  1:28.51   
47  71  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  1:28.88   
48  Johansson Liam  2001  ALINGSÅS  AZ1101  25 m  1:29.00   
49  Emanuelsson Noah  2003  ALINGSÅS  AI8703  25 m  1:29.12   
50  309  Vaide Axel  2005  SK LAXEN  AB2705  25 m  1:29.26   
51  451  Chung Patrik  2000  TROLLHÄTTA  AU4900  50 m  1:29.64   
52  398  Andersson Pontus  2002  RONNEBY SS  AL3502  25 m  1:29.71   
53  23  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG  AI0701  25 m  1:29.78   
54  61  Ahlstrand Erik  1999  GÖTEBORG  AU6199  25 m  1:30.12   
55  266  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  25 m  1:30.80   
56  139  Babana Thomas  2001  JÖNKÖPING  AB0502  25 m  1:31.50   
57  343  Norland William  2001  MASS  AO0701  25 m  1:31.59   
58  39  Sandgren Klas  2002  ELFSBORG  AG4902  25 m  1:31.90   
59  152  Madurel Albert  2001  JÖNKÖPING  AZ6301  25 m  1:33.00   
60  95  Olsson Fagerberg Johan  2001  GÖTEBORG  AR8301  25 m  1:33.59   
61  499  Rehn Mats  2002  FALKENBERG  AW8902  25 m  1:35.70   
62  456  Larsson Sigge  2002  TROLLHÄTTA  AP9702  25 m  1:35.96   
63  488  Curlow Emil  2002  FALKENBERG  AO7902  25 m  1:36.59   
64  390  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  25 m  1:36.86   
65  86  Liu Nicolas  2003  GÖTEBORG  AR4703  25 m  1:37.75   
66  453  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  25 m  1:38.53   
67  435  Svensson Linus  2002  SK STIMMET  AT9902  50 m  1:39.27   
68  382  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  25 m  1:39.58   
69  233  Bjering Marcus  2002  SK LAXEN  AS1302  25 m  1:40.65   
70  282  Matovic Maximilian  2004  SK LAXEN  AP8304  25 m  1:40.68   
71  Bohlin Noel  2003  ALINGSÅS  AM4903  25 m  1:41.49   
72  349  Rosencrantz Axel  2002  MASS  AO5902  25 m  1:42.82   
73  260  Isaksson Lukas  2005  SK LAXEN  AF5705  25 m  1:43.10   
74  74  Hedar Sebastian  2001  GÖTEBORG  AV5501  50 m  1:43.25   
75  85  Lindström Axel  2003  GÖTEBORG  AW4503  25 m  1:44.85   
76  286  Nilsson Lucas  2003  SK LAXEN  AM2703  25 m  1:45.93   
77  89  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  25 m  1:49.66   
78  283  Meuller Joel  2004  SK LAXEN  AN1704  25 m  1:49.94   
79  312  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  1:50.06   
80  63  Arnell Gustav  2003  GÖTEBORG  AR0703  25 m  1:50.21   
81  253  Hakopian Erik  2004  SK LAXEN  AN2704  25 m  1:50.63   
82  206  Håll Filip  2002  KUNGÄLV  AT5702  25 m  1:51.35   
83  278  Lundvall Lucas  2002  SK LAXEN  AS6302  25 m  1:52.09   
84  Figas Jesper  2003  ALINGSÅS  AH5303  25 m  1:52.98   
85  11  Lindgren Victor  2002  ALINGSÅS  AB1902  25 m  1:57.22   
86  431  Johansson Simon  2003  SK STIMMET  AA9903  25 m  1:57.26   
87  306  Wahlbeck Axel  2004  SK LAXEN  AH4504  25 m  2:03.27   
88  207  Isaksson Erik  2005  KUNGÄLV  AD6505  50 m     
89  517  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  08 april 2016 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  19:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner