Program för Borås Speedo Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag kl 16.00
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
Borås Speedo Meet 2016 |
|
Utskriftsdatum |
27 februari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
13:24 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Elfsborg och Speedo |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 februari 2016 |
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (8) |
Sponsor: Team Sportia |
|
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
360 |
2 |
William Dahlqvist |
2005 |
AG5305 |
ELFSBORG |
|
50m |
|
389 |
3 |
Elliot Olsson |
1999 |
AD2799 |
ELFSBORG |
|
50m |
|
387 |
4 |
Tim Nageus |
2005 |
AB1505 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:03.29 |
369 |
5 |
Filip Hoff |
2005 |
AI8505 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:04.45 |
484 |
6 |
Sebastian Petersson |
2000 |
AB1500 |
MASS |
|
50m |
|
687 |
7 |
Elias Hyvönen |
2000 |
AA7700 |
ALINGSÅS |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
529 |
1 |
Erik Klasson |
2003 |
AH1503 |
SK 1970 |
|
50m |
1:44.81 |
354 |
2 |
Gustav Askengren |
2004 |
AA9904 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:39.97 |
605 |
3 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
50m |
1:35.85 |
671 |
4 |
Eliot Sjöqvist |
2000 |
AR0500 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:32.36 |
526 |
5 |
Sebastian Johansson |
2002 |
AF7102 |
SK 1970 |
|
50m |
1:34.71 |
399 |
6 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:38.15 |
509 |
7 |
Gustav Forssell |
2003 |
AL3503 |
S 02 |
|
50m |
1:44.28 |
582 |
8 |
Matyas Török |
2002 |
AQ3502 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:46.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
519 |
1 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
AN3303 |
S 02 |
|
50m |
1:30.70 |
659 |
2 |
Jakob Josephson |
2002 |
AN8102 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:29.76 |
585 |
3 |
Gordon Ölund |
2002 |
AT1102 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:29.16 |
393 |
4 |
David Reinholdsson |
2002 |
AI3502 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:25.92 |
463 |
5 |
Martin Isaksson |
1998 |
AW2198 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:26.30 |
614 |
6 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
50m |
1:29.50 |
650 |
7 |
Markus Börjesson |
2001 |
AE5101 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:29.87 |
364 |
8 |
Albin Eriksson-Hemberg |
2001 |
AI0701 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:32.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
398 |
1 |
Albin Svenneby |
2001 |
AL4301 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:25.33 |
648 |
2 |
Alexander Assor |
2000 |
AE2900 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:24.13 |
596 |
3 |
Hampus Johannesson |
2000 |
AM6300 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:22.63 |
520 |
4 |
Felix W.Persson |
2003 |
AB8903 |
S 02 |
|
50m |
1:21.98 |
456 |
5 |
Aksel Dagberg |
2000 |
AX7500 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:22.57 |
528 |
6 |
Simon Kivistö |
1998 |
AS7798 |
SK 1970 |
|
50m |
1:23.45 |
610 |
7 |
Viking Josefson |
2002 |
AQ2702 |
VARBERG |
|
50m |
1:24.57 |
515 |
8 |
Maximus Murray |
2003 |
AB0903 |
S 02 |
|
50m |
1:25.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
565 |
1 |
Gustav Henrikssen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:21.38 |
440 |
2 |
David Wollersjö |
2000 |
AD1900 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:20.89 |
559 |
3 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:19.66 |
684 |
4 |
Jakob Persson |
1999 |
AF7199 |
SK NJORD |
|
50m |
1:18.78 |
375 |
5 |
Viktor Johansson |
1999 |
AI0599 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:19.04 |
379 |
6 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
AR5500 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:20.35 |
460 |
7 |
Noah Gustafsson |
2000 |
AT9700 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:21.33 |
468 |
8 |
Robert Sjöberg |
1998 |
AU8798 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:21.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
611 |
1 |
Albin Larsson |
1998 |
AF4798 |
VARBERG |
|
50m |
1:17.93 |
572 |
2 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:17.05 |
657 |
3 |
Oskar Gustafson |
2002 |
AE1302 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:16.48 |
579 |
4 |
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:15.80 |
583 |
5 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:15.84 |
428 |
6 |
Max Feng |
2001 |
AR6301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:16.85 |
441 |
7 |
Robin Vondrak |
2001 |
AR1301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:17.25 |
549 |
8 |
Daniel Öhman |
2002 |
AL9302 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:18.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
545 |
1 |
Anton Svensson |
2001 |
AR6701 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:14.80 |
506 |
2 |
Mikolaj Cuszynski-Kruk |
1998 |
AP7198 |
S 02 |
|
50m |
1:14.17 |
477 |
3 |
Harald Eriksson |
2000 |
AO3700 |
MASS |
|
50m |
1:13.23 |
352 |
4 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
AE1900 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:12.62 |
445 |
5 |
David Larsson |
1996 |
AH7196 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:13.14 |
351 |
6 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:13.46 |
617 |
7 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
WISBY SS |
|
50m |
1:14.54 |
609 |
8 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
50m |
1:15.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
343 |
1 |
Albin Edvardsson |
2000 |
AN1300 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:11.74 |
615 |
2 |
Jakob Sundén |
1995 |
AQ3195 |
VARBERG |
|
50m |
1:10.09 |
394 |
3 |
William Reinholdsson |
1997 |
AP8597 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:06.66 |
392 |
4 |
Adam Paulsson |
1995 |
AB4395 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:04.70 |
453 |
5 |
Daniel Andersson |
1997 |
AQ7197 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:06.64 |
620 |
6 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:07.66 |
577 |
7 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:10.63 |
655 |
8 |
Navid Fageeh |
1997 |
AS2797 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:12.18 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
27 februari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
Utskriftstid |
13:24 |
|