Program för Swedish Grand Prix
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 26
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 2016 |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö (SWE) |
|
Utskriftstid |
19:41 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
Gren 26, 200m Medley Men |
Försök (4) |
Sponsor: Malmsten AB |
World Seniors: Ryan Lochte (1984) 1:54.00 2011-07-28 |
Europe Seniors: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
Nation Seniors: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
Nation Juniors: Erik Persson (1994) 2:03.72 2013-07-11 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
77 |
1 |
Miro Torola |
1995 |
BD1195 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:06.91 |
154 |
2 |
Axel Pettersson |
1995 |
AE8995 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:17.67 |
49 |
3 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
DEN |
50m |
2:16.89 |
133 |
4 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:16.76 |
140 |
5 |
Markus Fürst |
1996 |
AA2196 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:16.82 |
275 |
6 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:17.01 |
281 |
7 |
Björn Seeliger |
2000 |
AB0101 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:22.35 |
319 |
8 |
Christoffer Andersson |
1994 |
AM3594 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:17.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
291 |
1 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:16.09 |
359 |
2 |
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:14.71 |
182 |
3 |
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
LASS |
|
50m |
2:08.67 |
351 |
4 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:04.28 |
79 |
5 |
Petter Fredriksson |
1997 |
AJ4197 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:05.87 |
171 |
6 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:10.93 |
348 |
7 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:15.27 |
111 |
8 |
Max Troell |
1995 |
AA4395 |
HS |
|
50m |
2:16.63 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
150 |
1 |
Albin Lövgren |
1999 |
AC0199 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:15.89 |
317 |
2 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
50m |
2:12.40 |
61 |
3 |
Adam Paulsson |
1995 |
AB4395 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:07.45 |
23 |
4 |
Yakov Toumarkin |
1992 |
|
ISRAEL |
ISR |
50m |
1:58.80 |
321 |
5 |
Oskar Ericsson |
1997 |
AF9397 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:05.72 |
42 |
6 |
Jacob Jörgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
DEN |
50m |
2:09.86 |
342 |
7 |
Robert Palosaari |
1992 |
AC1392 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:15.08 |
377 |
8 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:16.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
|
352 |
1 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:15.28 |
324 |
2 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:11.37 |
345 |
3 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:07.10 |
222 |
4 |
Simon Sjödin |
1986 |
AG6786 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:58.10 |
166 |
5 |
Erik Persson |
1994 |
AB6794 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:05.33 |
227 |
6 |
Hugo Rydberg |
1998 |
AA8798 |
NKK |
|
50m |
2:09.11 |
147 |
7 |
Henry Kerman |
1997 |
AI6597 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:14.84 |
65 |
8 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:16.32 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
19:41 |
|