Startliste for Swedish Grand Prix
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Event 3, 50m Breaststroke Men |
World Seniors: Adam Peaty (1994) 26.42 2015-08-04 |
Europe Seniors: Adam Peaty (1994) 26.42 2015-08-04 |
Nation Seniors: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
Nation Juniors: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 8 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 28.91 | |
2 | 312 | Svensson Marcus | 1992 | SK TRITON | AJ3192 | 50 m | 29.17 | |
3 | 25 | Faor Ronen | 1995 | ISRAEL | 50 m | 29.50 | ||
4 | 181 | Widerberg Teodor | 1998 | SK LAXEN | AG0398 | 50 m | 29.52 | |
5 | 338 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 50 m | 29.60 | |
6 | 342 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 50 m | 29.76 | |
7 | 359 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 29.76 | |
8 | 319 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | AM3594 | 50 m | 29.81 | |
9 | 310 | Nilsson Felix | 1990 | SK TRITON | AM6590 | 50 m | 29.86 | |
10 | 167 | Andersson Daniel | 1997 | KUNGÄLV | AQ7197 | 50 m | 30.44 | |
11 | 176 | Ackerman Max | 1995 | SK LAXEN | AN8195 | 50 m | 30.46 | |
12 | 62 | Reinholdsson William | 1997 | ELFSBORG | AP8597 | 50 m | 30.48 | |
13 | 324 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 30.68 | |
14 | 232 | Ekstrand Julius | 1998 | POSEIDON | AJ9798 | 50 m | 30.70 | |
15 | 95 | Kertes Viktor | 1996 | HS | AP5196 | 50 m | 30.73 | |
16 | 184 | Cyrén Petter | 1996 | LASS | AU8796 | 50 m | 30.89 | |
17 | 67 | Kadic Eldin | 1999 | ESKILSTUNA | AG5199 | 50 m | 30.92 | |
18 | 115 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 50 m | 30.94 | |
19 | 183 | Andersson Tom | 1998 | LASS | AK2598 | 50 m | 30.98 | |
20 | 106 | Said Ahmad Al | 1996 | HS | AZ8396 | 50 m | 31.15 | |
21 | 208 | Persson Anton | 1994 | MKK | AM7394 | 50 m | 31.22 | |
22 | 171 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 31.32 | |
23 | 328 | Sundén Jakob | 1995 | VARBERG | AQ3195 | 50 m | 31.53 | |
24 | 275 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 50 m | 31.55 | |
25 | 65 | Brand William | 1998 | ESKILSTUNA | AN2198 | 50 m | 31.66 | |
26 | 323 | Kruthammar David | 1997 | TÄBY SIM | AN6197 | 50 m | 31.77 | |
27 | 291 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | AM5300 | 50 m | 31.85 | |
28 | 131 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 50 m | 31.98 | |
29 | 298 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | AN2701 | 50 m | 32.15 | |
30 | 369 | Eliasson Edward | 1997 | SS04 | AP5397 | 50 m | 32.18 | |
31 | 236 | Postema Luke | 1995 | POSEIDON | AS6195 | 50 m | 32.24 | |
32 | 331 | Steindl Anton | 2000 | HVETLANDA | AB2900 | 50 m | 32.35 | |
33 | 229 | Andersson Jonas | 1996 | POSEIDON | AE2396 | 50 m | 32.39 | |
34 | 336 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 50 m | 32.50 | |
35 | 179 | Ledin Janne | 1994 | SK LAXEN | AR7994 | 50 m | 32.58 | |
36 | 239 | Chen Philip | 2000 | S 71 | AC4700 | 50 m | 32.58 | |
37 | 116 | Norén Vosfeldt Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | AH9599 | 50 m | 32.70 | |
38 | 192 | Kurilenko David | 1999 | LJUNGBY SS | AT4599 | 50 m | 33.38 | |
39 | 200 | Helman Jakob | 1996 | MKK | AU1396 | 50 m | 33.77 | |
40 | 264 | Morgan Alexander | 1996 | SKK | AE9796 | 25 m | 27.80 | |
41 | 97 | Lundahl Daniel | 1991 | HS | AG5991 | 25 m | 29.75 | |
42 | 346 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 25 m | 31.10 | |
43 | 365 | Johansson Sean | 1997 | ÖSA | AO1197 | 25 m | 33.73 | |
Generated by WinGrodan 1.24.06 | Print Date | 19 januari 2016 |
Licensed to: Svenska Simförbundet | Print Time | 11:52 |